AÖF Kayıt dondurma hakkında

sulekprl

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
merhaba, ben bu sene dikey geçişle işletme fakültesine işletme bölümü 3. sınıfa kaydoldum.
yalnız 2. dönem devam edemicem.
kayıt dondurma gibi bi işlem yapılabiliyor mu? bu konuda bilgisi olan var mı acaba?
bi de derslerden kalırsak bir sonraki sene aynı dönem tekrar harç parası yatırarak o dersleri vermemiz mi lazım?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
merhaba, ben bu sene dikey geçişle işletme fakültesine işletme bölümü 3. sınıfa kaydoldum.
kayıt dondurma gibi bi işlem yapılabiliyor mu? bu konuda bilgisi olan var mı acaba?
bi de derslerden kalırsak bir sonraki sene aynı dönem tekrar harç parası yatırarak o dersleri vermemiz mi lazım?
Kaydınızı yenilemediğiniz sürece kaydınız donar, kaldıgınız dersler hangi doneme aitse seneye o donemde alıcaksınız..Harc ucreti yatırmanız gerekmektedir...
Harc ucreti yatırılmadan, o doneme ait dersleri alamaz, ve ogrencılık haklarından yararlanamazsınız..

sulekprl

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Kaydınızı yenilemediğiniz sürece kaydınız donar, kaldıgınız dersler hangi doneme aitse seneye o donemde alıcaksınız..Harc ucreti yatırmanız gerekmektedir...
Harc ucreti yatırılmadan, o doneme ait dersleri alamaz, ve ogrencılık haklarından yararlanamazsınız..
anladım. ben 2. dönem kaydımı yenilemicem. seneye 2. dönemde kayıt yenileyerek devam edebilirim yani. çok teşekkür ederim.

sulekprl

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
bir şey daha sormak istiyorum. bu sene 1. dönemden kaldığım dersler olursa 2. dönem kayıt yenilemeyeceğim için
direk önümüzdeki sene 1. dönem kaydımı yaptırarak kaldığım dersleri verebilirim değil mi?
yoksa seneye direk 2. dönem kaydını mı yaptırmalıyım???

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
bir şey daha sormak istiyorum. bu sene 1. dönemden kaldığım dersler olursa 2. dönem kayıt yenilemeyeceğim için
direk önümüzdeki sene 1. dönem kaydımı yaptırarak kaldığım dersleri verebilirim değil mi?
yoksa seneye direk 2. dönem kaydını mı yaptırmalıyım???
Guz donemı (3.sınıf - 5.donem) kaldıgınız dersleri seneye guz donemınde kayıt yenileyerek alabilirsiniz...
Bahar donemı (6.donem) kayıt yeniletmeyeceginiz için bu dersleri seneye bahar donemınde alıcaksınız..1 donem uzatmış oluyorsunuz...
Kredili sistemde guz donemı farklı, bahar donemı farklı dersler verilmekte, guz donemı kalınan dersler bir sonraki guz donemınde, bahar donemınde kalınan dersler bir sonraki bahar donemınde alınmaktadır...

sulekprl

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Guz donemı (3.sınıf - 5.donem) kaldıgınız dersleri seneye guz donemınde kayıt yenileyerek alabilirsiniz...
Bahar donemı (6.donem) kayıt yeniletmeyeceginiz için bu dersleri seneye bahar donemınde alıcaksınız..1 donem uzatmış oluyorsunuz...
Kredili sistemde guz donemı farklı, bahar donemı farklı dersler verilmekte, guz donemı kalınan dersler bir sonraki guz donemınde, bahar donemınde kalınan dersler bir sonraki bahar donemınde alınmaktadır...
teşekkürler...

elmacik

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
merhaba
benimde benzer sorunum var. fakat ben güz dönemi başında kayıt yenilerken bahar döneminin de parasını yatırdım. bu durumda bahar döneminde okulu nasıl dondurabilirim ?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Bahar döneminin parasını sizden nasıl aldılar ki? Normalde almamaları gerekiyor. Ama eğer alınmışsa ücret ödediğiniz için kaydınız yenilenecektir. Aöf bürosuna başvurmanızı öneriyorum.

milkibar

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
merhaba arkadaşlar ben işletme 1.sınıf öğrencisiyim 2.dönem bazı nedenlerden dolayı kaydımı dondurmayı düşünüyorum.
ne kadar süre ile kaydımı dondurabilirim bilen var mı?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
merhaba arkadaşlar ben işletme 1.sınıf öğrencisiyim 2.dönem bazı nedenlerden dolayı kaydımı dondurmayı düşünüyorum.
ne kadar süre ile kaydımı dondurabilirim bilen var mı?
Kaydınızı yeniletmediğiniz sürece kaydınız donar..Artık üniversiteden atılma yok...Kaydınızı tekrar yeniletmeyi düşündüğünüzde, kayıt yenileme dönemlerinde harcınızı yatırarak kaydınızı tekrar yeniletebilirsiniz...

milkibar

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Kaydınızı yeniletmediğiniz sürece kaydınız donar..Artık üniversiteden atılma yok...Kaydınızı tekrar yeniletmeyi düşündüğünüzde, kayıt yenileme dönemlerinde harcınızı yatırarak kaydınızı tekrar yeniletebilirsiniz...
tekrardan teşekkürler :utandım

maym

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
kayıt dondurabilirsiniz ve dersten kaldığınızda o dersin ücretini yatırarak dersi tekrar vermeniz lazım

meralcaner

Yeni Üye
Bölüm:
Felsefe
merhaba ben felsefe 2 sınafa kayıt yaptırmadım bu sene.otomatikman donduruluyor diye duydum doğrumu,ıkıncı sorum subat tatılınde tekrar kayıt olabilir devam edebilirmiyim acaba

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Evet otomatik donduruluyor. Bahar dönemi kayıt yeniletebilirsiniz.

K

Kayıtsız Kullanıcılar

Misafir
kayit yenilemek istiyorum

Ben gecen sene adalet e kayit olup birinci donemi bitirip kaydimi 1 sene dondurdum devam etmek kaydimi acmak istiyorum nr yapmam gerekiyor?

spr

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
merhaba bu sene aöf edebiyat kazandım ve ilk dönem için harcımı yatırıp kaydımı yaptırdım. ama yeniden üniversiteye hazırlanmak istiyorum. ikinci dönem için kayıt yenilemede harç yatırmayıp kaydımı dondurmayı düşünüyorum. bu dönemde sınavlara girmesem herhangi bir sıkıntı olur mu? ya da kaydımı nasıl dondurabilirim?

K

Kayıtsız Kullanıcılar

Misafir
kayit dondurma ucreti

merhaba ben aof bankacilik okudum ilk yil alttan derslerim var fakat ikinci yil kayit yenilemedim.dondurdum .seneye kaydimi tamamen silmek istiyorum extra bi ucret cikarmi dondurdugun yila ait. tesekkurler

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz