Bölümler Arası Geçiş Hakkında Soru

addictiwe

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar

aof kamu yonetımınde okuyan bır arkadasım var daha 1.sınıfta ve sınıf gecemıyor :D bu sebepten dolayı 2 yıllık bolumlerden bırıne gecıs yapmak ıstemekte sınavsız olarak bu mumkunmu acaba ? mumkun degilse ve sınavla tekrar kayıt olsa kamu yonetımde gordugu ve gectıgı derslerı 2 yıllık bolumunde tekrar alıyor mu yoksa muaf mı oluyor ?

ılgılenırsenız cok sevınırım arkadaslar..

sımdıden cok cok sagolun :)

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba;

Açıköğretimde bölümler arası geçiş maalesef yapılamamaktadır.

Yeni bir bölüme kayıt yaptırdığında Temel Bilgi Teknolojileri, Atatürk ilke ve İnkilap tarihi, Türk Dili ve Yabancı Dil derslerini eğer geçtiyse muaf olurlar.

Yanlız hemen hemen tüm bölümlerin 1. sınıf dersleri aynıdır. Eğer tekrar sınava girecek ve yeni aöf bölümünde okuyacaksa ders listelerine bakmasını tavsiye ediyorum.

manoblack

Yeni Üye
Bölüm:
Ev İdaresi
Merhaba;

Açıköğretimde bölümler arası geçiş maalesef yapılamamaktadır.

Yeni bir bölüme kayıt yaptırdığında Temel Bilgi Teknolojileri, Atatürk ilke ve İnkilap tarihi, Türk Dili ve Yabancı Dil derslerini eğer geçtiyse muaf olurlar.

Yanlız hemen hemen tüm bölümlerin 1. sınıf dersleri aynıdır. Eğer tekrar sınava girecek ve yeni aöf bölümünde okuyacaksa ders listelerine bakmasını tavsiye ediyorum.
benim de hemem hemen roblemim aynı. önlisans ev idaresi ikinci sınıftayım. Örgün öğretime geçmek istiyorum fakat, dgs ile tercih yapabileceğim bölüm sadece aile ve tüketici bilimleri olarak belirtilmiş dgs klavuzunda. Bu bölümse sadece Ankara'da var. Evli ve çocukluyum, İstanbul'da ikamet ediyorum ve okulumu bırakmadan önce İkinci üniversite olarak kayıt oldum bu bölüme. Halkla İlişkilerle birinci sınıf dersleri birebir aynı. Yatay geçişin olmaması çok katı değil mi? Mecburen ya ygs'ye girip yeni bir bölüm seçicem, ya da işletme ve iktisat!
Benim sorum, mektup, dilekçe... her neyse. Merkeze ulaşıp sorunumu belirtsem bir neticesi olur mu? Ya da büroya?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Ulaşsanızda bir netice olacağını sanmıyorum. Ancak sizin gibi bir çok kişi başvuru yaparsa bunu göz önüne alıp ileleyen eğitim dönemlerinde belki yeni bir düzenlemeye gidebilirler. Ama oda size yaramayacaktır maalesef.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,736
Son üye
DonNem