Bütünleme sınavları hakkında?

metaleva

Yeni Üye
Merhabalar.

Öncelikle faydalı bilgiler için herkese teşekkür ederim.

Sorularım şunlar:

İntibak derslerinde bir aksilik oldu ve hiç biri için geçme notunu yakalayamadım, bunun için bütünleme sınavına girme hakkım var mı Bütünleme sınavına giriş için ekstra bir müracaat ve ya harç gerekli mi Bu sınavdan 2 tanesini geçip, 2 tanesinden bütünlemeye girme gibi bi şansım var mı

Şimdiden teşekkürler...

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Her bölüm öğrencisinin bütünleme sınav hakkı bulunmaktadır. Bunun için ekstra bir kayıt veya ücret ödemenize gerek yok. Bütünlemelerde 2 dersi verdiğiniz zaman diğer 2 dersi 3. sınıfın dersleri ile birlikte göreceksiniz. Onlar içinde 3. sınıfın dersleri ile beraber Ara - Final ve Bütünleme sınavları olacak.

ergingur

Yeni Üye
hocam bende arkdas gibi bi işte calıstıgım için adam gibi calısamadan finale girdim.hepsinden sınırda kalmısım.intibak okuyorum.Bütünlemeye bütün derslere girebiliyormuyum.
Ekstra müracat yapmamız gerekiyormu büt için?
Büt sınavı final sınavı yerine mi geçiyor yada 50 mi geçme notu ?
Birde bizim bi arkadas aöf yi aramış intibak için 3 dersten geçme gerkiyormuş.Böyle bişey varmı yoksa kesin 2 ders mi sınıf geçmek için?
Bilgilendirirsen sevinirim çok.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Bütünlemede sadece kaldığınız derslerden girersiniz.

Bütünlemelere girmek için ekstra bir müraacat yapmanıza gerke yok, üniversite sınav sonuç belgeleri ile bütünlemeye gireceğiniz derslr ve okul bilgilerini adresinize birlikte gönderiyor.

Evet finalde başarısız olduğunuz dersler için bütünlemeye girdiğinizde finalde aldığınız notlar geçersiz sayılıyor ve bütünleme bir nevi final sınavına dönüyor.

Cevap Geldi Aynen Ekliyorum.... Bizi İlgilendiren kısmı aşağıda koyu ve renkle belirttiğim yer arkadaşlar.

...................

Sayın Ömer EVRAN

Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”in 9. maddesinde yer alan; “….Programda aldığı derslerden en fazla iki dersten başarısız olan öğrenciler, başarısız oldukları dersleri üçüncü sınıfta almak kaydıyla, üçüncü sınıfa kaydedilirler; iki dersten başarısız olanların ise üniversite ile ilişiği kesilir. Lisans Öğrenimine Hazırlık Programı uygulanan açıköğretim lisans programlarında başarısız olanların üniversite ile ilişiği kesilmez.” hükmü, 25 Ağustos 2010 tarihli ve 27683 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Yönetmelik değişikliği ile “… Lisans Öğrenimine Hazırlık Programını başarıyla tamamlayan öğrencilerin üniversitelerin üçüncü sınıfına kayıtları yapılır. Programda aldığı toplam ders kredilerinin en az %80’inden başarılı olan öğrenciler, başarısız oldukları dersleri ilerleyen dönemlerde almak kaydıyla, üçüncü sınıfa kaydedilirler. Lisans Öğrenimine Hazırlık Programında almakla zorunlu olduğu ders kredileri toplamının %20’sinden daha fazlasından başarısız olan öğrencinin üniversite ile ilişiği kesilir. Programı uygulayan açıköğretim lisans programlarında başarısız olanların üniversite ile ilişiği kesilmez.” şeklinde değiştirilmiştir.

Yukarıda açıklanan Yönetmelik hükmü gereğince, Lisans Öğrenimine Hazırlık Programındaki derslerin tamamından veya en az üç dersten başarılı olanlar Fakültelerinin 3. sınıfına kayıt yaptıracaklar, iki veya daha fazla dersi olanlar ise Lisans Öğrenimine Hazırlık Programındaki kayıtlarını yenileterek öğrenimlerine devam edeceklerdir.

Bilgilerinize rica ederiz.

..............................

Rica ederim :)

ergingur

Yeni Üye
yönetmelikte %80 başarılı olması gerektiği yazıyo sınıf geçme için doğru olmamasını umuyorum?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Lisans Öğrenimine Hazırlık Programındaki derslerin tamamından veya en az üç dersten başarılı olanlar Fakültelerinin 3. sınıfına kayıt yaptıracaklar, iki veya daha fazla dersi olanlar ise Lisans Öğrenimine Hazırlık Programındaki kayıtlarını yenileterek öğrenimlerine devam edeceklerdir.

ergingur

Yeni Üye
hocam ben 23.09.1990 doğumluyum eğer 2 dersten kalırsam tekrar hazırlık okucam anlaşılan.askerlik için sorun olurmu bu veya askerlik sorununu nasıl halledebilirim sence?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Hazırlık sınıfı okurken askerlik tecil işlemlerini gerçekleştireezsiniz. Bu sebeple hazırlık sınıfını bir an önce geçmenizi tavsiye ederim.

ergingur

Yeni Üye
ya hocam cok sacma bişey ya.o kadar para veriyoruz adamlar bide % 80 başarı istiyolar.böyle bişey olurmu ya lanet olsun valla aöfye.sanki örgün eğitimde okuyoruz.onur belgesi vericekler herhalde.yani 3 dersten geçemezsem seneye askere gidicem oluyor bu kısaca..:(

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Askerlik şubesi ile konuşup çözebilirsiniz. Genellikle göz yumuyorlar bu gibi durumlarda. Ama tabii kendinizide salmayın dersleri vermeye çalışın..

ergingur

Yeni Üye
hocam ben bütte 2 dersten geçmişim 2 dersten kalmısım sınıf geçemiyorum yani öylemi?
askerliği bir sene tecil ettirmek istiyorum bi yolunu bulamazmıyım?

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,736
Son üye
DonNem