Dikey Geçiş Tecili?

fatihist

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Merhaba arkadaşlar. Durumumu açık bir şekilde yazmaya çalışacağım umarım yardımcı olabilirsiniz.

AÖF önlisans öğrencisiyim ve 1. sınıfta iki kez kaldım. Ardından askerlik kağıdım geldi bende AÖF'den bir yazı alıp askerlik şubesine postaladım. Daha sonra askerlik şubesinden bir sene kadar sonra bir yazı daha geldi ve öğrenci ertelemeniz 20/10/2008 tarihinden sona erdiğinden son yoklamanızı yaptırmak üzere.... yazıyordu. Bundan sonra herhangi bir işlem yapmadım ve önlisans öğrenimim yeni bitti
. Muhtemelen bu tarihten(2008) sonra yoklama kaçağı olarak gözüküyorumdur.

Şimdi benim sormak istediğim ben şu an dikey geçiş ile 3. sınıfa kayıt yaptırırsam(yanlış bilmiyorsam 29 yaşını doldurmadığım için AÖF benden askerlik durum belgesi istemeycektir) Yeniden tecil hakkı elde edermiyim? 3. sınıfa kayıt yaptırıpta evraklarla beraber şubeye gittiğimde askerlik şubesi bana 2008'den bu yana nerdeydin diye sorar mı?

Birde AÖF bürosu internet üzerinden askerlik durum sorgulaması yapıyormuş 29 yaşını aşmamış kişiler içinde bu sorgulama yapılıyor mu? Yapılıyorsa 29 yaşını aşmamama rağmen benden askerlik durum belgesi isteyebilir mi?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba arkadaşlar. Durumumu açık bir şekilde yazmaya çalışacağım umarım yardımcı olabilirsiniz.

AÖF önlisans öğrencisiyim ve 1. sınıfta iki kez kaldım. Ardından askerlik kağıdım geldi bende AÖF'den bir yazı alıp askerlik şubesine postaladım. Daha sonra askerlik şubesinden bir sene kadar sonra bir yazı daha geldi ve öğrenci ertelemeniz 20/10/2008 tarihinden sona erdiğinden son yoklamanızı yaptırmak üzere.... yazıyordu. Bundan sonra herhangi bir işlem yapmadım ve önlisans öğrenimim yeni bitti
. Muhtemelen bu tarihten(2008) sonra yoklama kaçağı olarak gözüküyorumdur.

Şimdi benim sormak istediğim ben şu an dikey geçiş ile 3. sınıfa kayıt yaptırırsam(yanlış bilmiyorsam 29 yaşını doldurmadığım için AÖF benden askerlik durum belgesi istemeycektir) Yeniden tecil hakkı elde edermiyim? 3. sınıfa kayıt yaptırıpta evraklarla beraber şubeye gittiğimde askerlik şubesi bana 2008'den bu yana nerdeydin diye sorar mı?

Birde AÖF bürosu internet üzerinden askerlik durum sorgulaması yapıyormuş 29 yaşını aşmamış kişiler içinde bu sorgulama yapılıyor mu? Yapılıyorsa 29 yaşını aşmamama rağmen benden askerlik durum belgesi isteyebilir mi?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Şu an sen asker kaçağı olarak grünüyorsundur. Aöf gerek gördüğü kişilere askerlik sorgulaması yapar. Sen şuana kadar öğrenci olduğun için yapacağını sanmam. Kayıt tarihleri içinde oyalanmadan kaydını yaptırıp, işini garatiye almak için askerlik şubesine öğrenci belgeni aps ile postalayıp, daha sonra durumunu telefonla sorarsın. Ama öğrenci olacağın için tecil edeceklerdir öyle düşünüyorum. Sorarlarsa bu güne kadar neredeydin diye okuyordum ve asker kaçağı olduğumu bilmiyordum dersin. Hiç bir zaman kağıt geldi dikkate almadım dem. bana öyle bir şey ulaşmadı, görmedim duymadım bimiyorum kuralını işlet.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,736
Son üye
DonNem