Evlenmeyi Düşünmeyenler Mutlaka Baksın..:)

MatmazeL

Özel Üye
>> Evlenmeyi düşünMEyenler << çok güzel bir hikaye
Yolun başındayken gülünü seçmek…

Vaktiyle, görkemli bir malikanede yaşayan, yaşlı, çok zengin bir adam varmış.

Malikane, göz alıcı güzellikte güllerin yetiştiği bir bahçenin içinde yer alıyormuş.

Bu yaşlı zenginin evine, her hafta belli bir gün, orta yaşlı, tatlı dilli

bir bohçacı kadın gelir ve yepyeni birbirinden güzel, pahalı kumaşlarını önce adama sonra çalışanlarına sunarmış...

Bir gün yine Malikane'ye gelmiş kadın yeni kumaşlarıyla, bekleme salonuna almışlar onu...

Yaşlı, zengin ev sahibi biraz gecikince sıkılmış kadın ve duvarlarda asılı fotoğrafları incelemeye koyulmuş.

Adam gelince "Beyim" demiş, "gençlik fotoğraflarınıza bakarken düşündüm de, çok ama çok yakışıklıymışsın. Mal mülk para desen, malum. Eee pek iyi de bir adamsın tanıdığım kadarıyla, o zaman niye hiç evlenip aile kurmadın be beyim?"

Adam gülümsemiş ve "madem garibine gitti, anlatayım" demiş. "Ama önce gül bahçesine çık ve bahçemin en güzel

ama en güzel gülünü getir,"demiş. "Ama kapıya giderken seç, eve geri dönerken değil!"

Kadın şaşırarak "peki" demiş ve çıkmış bahçeye. O büyüleyici güllerin arasında ilerlerken bir türlü karar veremiyormuş.

"Şu güzel, bu güzel, yok yok belki ileride daha güzeli vardır" diye...

Fakat bir bakmış ki bahçe kapısına gelmiş ve duvar dibinde gölgede kalmış bir kaç çelimsiz gülden başka gül yok?!

Ne yapsın dönerken seçemeyeceği için ve o güller de güzel olmadığı için eli boş dönmüş.

Adam "Hani en güzel gül?" diye sorunca anlatmış durumu...

Yaşlı zengin demiş ki:

"Anladın mı şimdi benim tüm hayatım boyunca niye evlenemediğimi? Doyumsuz olmasaydın eğer daha güzeli, daha iyisi, bunun rengi, bunun dikeni diye... Ve sarılsaydın dört elle sevdiğini, beğendiğini hissettiğin o güzelim güllerden birine, ellerin bomboş olmazdı benim gibi yolun sonuna geldiğinde...

BuluntuduR...​

jojo

Yeni Üye
hmm bu hikayeyi duymuştum.. çok anlamlı ve ders çıkarılacak bir hikaye teşekkürler!

heartqueen

Yeni Üye
Ve sarılsaydın dört elle sevdiğini, beğendiğini hissettiğin o güzelim güllerden birine, ellerin bomboş olmazdı benim gibi yolun sonuna geldiğinde...

Ben buldum darısı başınıza arkadaşlar. teşekkürler ipekcim yine çok güzel bi hikaye paylaşmışsın

asterıx

Yeni Üye
Teşekkürler ipek ama fikrimi değiştirmedi açıkçası :)

merveg

Özel Üye
teşekküler ipekcim.güzel bi paylaşımdı

By_tr

Özel Üye
hmm bu hikayeyi duymuştum.. çok anlamlı ve ders çıkarılacak bir hikaye teşekkürler!
pek ders çıkartmışa benzemiyorsun jojo:D:D
çok mantıklı bir hikaye olay ancak bu kadar mantıklı anlatılabilirdi yani
teşekkürler ipek

harun_73

Özel Üye
her şeyi olduğundan farklı paylaşmayı çok seviyorsun ben de okudum bu hikayeyi ama evlenmeyen kimseyi beğenmeyenn kızdı çok defa da duydum hep evlenmeyen kız oluyordu erkek yapmışsın teşekküreler....

harun_73

Özel Üye
paylaşım için teşekkürler ama ben bu hikaye yi başka bir şekilde duymuştum orda evlenmeyen kız dı çok defa duydum hep kız olarak geçiyordu

harun_73

Özel Üye
kısaca anlatayım: güzelliği dillere destan bir kız var ama gelen hiç bir taliplinin teklifini kabul etmez. yakışıklı bir beyzade ister onu da reddeder.aradan uzun zaman geçer beyzade evlenir o kızda hiç aklından çıkmamıştır merak eder ve araştırır.kızı bulur ve çok çirkin bir adamla evli olduğunu görür merak sorar bu kadar güzel kısmettin varken neden böyle bir çirkine kaldın der. kadın adamı alır binbir çiçeğin olduğu bir bahçeye götürür . devamı sonraki mesajda

harun_73

Özel Üye
bahçeye girmesini en güzel çiçeği alıp kendisine getirmesini ister şart var :mutlaka bir çiçek getirecek adam bahçeye dalar onu alsam şunu mu alsam derken bahçenin sonuna gelir orda sararmış somuş tek bir gül kalmıştır mecbur adam onu alır ve kadına götürür kadında şimdi anladın mı neden böyle bir çirkinle evlendiğimi der. hikaye burda bitiyor ben böyle duymuştum saygılar..

imqossibLe

Yeni Üye
harun ya birseyi cok merak ettım herseye muhalefet olmak zorunda mı hıssedıyorsun kendını?:confused:

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,736
Son üye
DonNem