hayatın gerçekleri....

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN

Güzel bir konuya deginmişsin Atilla teşekkürler ;)
Bende şu programa deginmek istedim insanlar Afrika'da, bi çok Müslüman ülkesinde açlıkla savaşırken (savaşmak değilde ölmek mi demeliyim yoksa) kalkıp bunlar önlerindeki nimeti eleştiriyorlar..programda sırf eleştirmek için yenilmeyip, çöpe giden, israf edilen yemekler de cabası..
Yemekteyiz" yarışmasında gecenin sürprizlerinde göbek atarken, bu adaletsiz dünyada insanlar açlıktan ölüyor.Oysa dünyada milyonlar, hatta milyarlar bu gece de aç yatıyor. Aç karnına uyumak ne kadar zordur. Sadece şansı olanlar yarını görebilecek..
Allah sonumuzu hayır etsin bunların hesabı yarın sorulacak....

ECRİN90

Özel Üye
Bunların faturasını bu programda yarışanlara değil, programın yaratıcısa kesmek lazım :mad: Teşekkürler.

pegasus_dna

Forum Editörü
geçen ay İHA İNSANI YARDIM vakfının açlık paneline katılmıştım. öyle şeyler dinledim ve gördümki tüğleirm diken diken oldu resmen. bilmediğimiz o kadar çok şey var ki bu konuda bunu söleyebilirim . açlığı geçtim su bulamıyorlar, su kuyuları açılması gerekiyor ve bunun içinde bir bütçe lazım.. nisan ayında filistin ve afrika ülkelerine erzak yardımı yapılacaktı.
insanlarımız bir ekmeği paylaşmaktan aciz,bir günde binlerce ekmek çöpe gidiyor. rabbim afrikadaki kardeşlerimize sabır versin.....
teşekkürler kardeşim çok anlamlı paylaşım oldu ....

DAMLA^^

Yeni Üye
paylaşım için tşk.ler...malesef ülkemizin kanayan yarası..demeyecem...yaraları diyecem..binlerce örneğ var bu tarz israfların...yazık çok yazık insanlara...müslümanız deniliniliyor ama alakası olmayan hareketler yapılıyor.. dinimiz insanlığımız bu nu mu söylüyor....bari müslümanlığın dını layıkıyla kullanalım...inşallah...Allah c.c afrikadaki filistindeki bütün dünyadaki açlıkla savaşan insanların yar ve yardımcısı olsun inşallah..ama ebedi yerde gülecek olanlar onlar....

dua her kapıyı açar... yeterki kapıya elini uzat....

hayali

Yeni Üye
bizim ülkemizde ayda ortalama 1.000.000 TL (yeni para!) tutarında ekmek çöpe atılıyorsa, galiba konuşmaya fazla hakkımız yok...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz