İkinci Üniversite Tecil Konusu

Shagrathian

Yeni Üye
Bölüm:
Tarih
Merhabalar Ben Karabük Üniversitesi Tarih bölümünde okuyorum. Bu sene Açıköğretim'in 'Sınavsız 4 yıllık İkinci Üniversitesine kayıt yaptıracağım. Benim tecilim Karabük Üniversitesi üzerinden devam ediyor. Açıköğretim'in Sınavsız İkinci Üniversitesine kayıt yaptırdıktan sonra Karabük'ten kaydımı sildirip tecilimi Açıköğretim'e aldırmak istiyorum. İzlemem gereken yollar nelerdir acaba ? Bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Sınavsız İkinci Üniversite kapsamında kayıt olduğunuz bölümler ile Tecil işlemi yaptıramazsınız maalesef. Tecil işlemini, Dikey Geçiş, Yatay Geçiş, Lisans Tamamlama ve YGS-LYS ile kaydolduğunuz zaman yaptırabilirsiniz.

Shagrathian

Yeni Üye
Bölüm:
Tarih
Orgunden kaydimi sildirdikten sonra Aoften tecil olmuyor mu. Eger sildirmezsem tecil hakkimin olmadigini biliyorum. Eger sildirirsem Aof'te tecil hakkimin digabilicegini okudum.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Orgunden kaydimi sildirdikten sonra Aoften tecil olmuyor mu. Eger sildirmezsem tecil hakkimin olmadigini biliyorum. Eger sildirirsem Aof'te tecil hakkimin digabilicegini okudum.
Maalesef sınavsız ikinci üniversite kapsamında askerlik tecili yapılmamaktadır. Ama Açıköğretim programlarına kayıt yaptırdıktan sonra örgün öğretimden kaydını sildiren öğrenciler bu durumlarını belgelendirmek koşuluyla askerlik işlemleri dâhil tüm öğrencilik hizmetinden yararlanırlar.

Shagrathian

Yeni Üye
Bölüm:
Tarih
Maalesef sınavsız ikinci üniversite kapsamında askerlik tecili yapılmamaktadır. İsterseniz kaydınızı sildirin sonuç değişmez. Örgünde kaydınız olduğu ve kayıt yeniledeğiniz müddetçe askerlik teciliniz yapılacaktır ( Kanunla belirlenen öğrencilik süreleri dahilinde ).
Bizzat Açıköğretim'in sitesinde şöyle yazıyor

''Açıköğretim programlarına kayıt yaptırdıktan sonra örgün öğretimden kaydını sildiren öğrenciler bu durumlarını belgelendirmek koşuluyla askerlik işlemleri dâhil tüm öğrencilik hizmetinden yararlanırlar.''

Bu konuda bilgisi olan başka arkadaşlar da yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Bu konudaki uygulama geçtiğimiz yıllarda bu şekilde idi. Bu yıl değiştirilmiş olabilir. üniversitenin sitesinde yazılı olan uygulama geçerlidir. Başka bir yere sormanıza gerek yoktur.

Açıköğretim programlarına kayıt yaptırdıktan sonra örgün öğretimden kaydını sildiren öğrenciler bu durumlarını belgelendirmek koşuluyla askerlik işlemleri dâhil tüm öğrencilik hizmetinden yararlanırlar.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,730
Son üye
Seriesvtk