Kayıt yenileme hakkında

fibertombik

Yeni Üye
Bölüm:
Fotoğrafçılık
arkadaşlar şimdi biz 2 sınava girdik kitaplar bitti kayıt yenilememiz lazımmış sanırım. admin bi yazı paylaşmış orda ;

1. Aşama; http://kayit.anadolu.edu.tr adresine girip, buradan KAYIT YENİLEME yazısına tıklayarak Ders Ekle/Sil İşlemi yapılmasıdır. Bildiğiniz üzre bu yıl tüm bölümler kredili sisteme geçirildi ve dersleriniz neredeyse komple değişti. Bu yüzden üstten ders istemeseniz bile aöf ders ekle/sil sayfasına girerek okulun size atadığı dersleri kontrol edin. Bu dönem almanız gereken ve okulun atamadığı dersleri eklemeyi unutmayın. Yoksa okulu bir yıl uzatma riskiyle karşılaşabilirsiniz.

yazıyor.

Bu dönem almanız gereken ve okulun atamadığı dersleri eklemeyi unutmayın. Yoksa okulu bir yıl uzatma riskiyle karşılaşabilirsiniz.

burda tam olarak ne demek istenmiş? ben okulun atamadığı dersi nasıl benim olduğunu bileceğim? üstten ders alma nedir ne işe yarar.

Birde ben eğer iki sınavın ortalamasında 40 ın altında not alırsam yenileme yapamam mı bilgi verirseniz sevinirim.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Eğer 1.sınıfta okuyorsanız ders ekle sil işlemi yapmayacaksınız. Yok 2. sınıf veya diğer sınıflardan birinde okuyorsanız ders ekle sil kısmından okulun atadığı dersleri kontrol edin. Nasıl anlayacağız derseniz, sitenin o bölümüne girdiğinizde iki tablo çıkacak kaşınıza üst tabloda atanan dersler alt tabloda ise bu döneme ekleyebileceğiniz veya bir sonraki yıla bırakabileceğiniz dersler olacak. Alt tabloda herhangi bir ders yok ise bir sonraki yıla ders bırakmıyorsunuz demektir. Kayıt yenilemede 40 altında not aldım yenileme yapamam diye bir şey yok. İsterseniz tüm derslerden 10 alın yine kayıt yenileyebilirsiniz.

fibertombik

Yeni Üye
Bölüm:
Fotoğrafçılık
Nasıl sınıf geçiyoruz 10 bile alınca kayıt yeniliyorsak? Ben 1. sınıftayım o zaman sadece kayıt yenileyeceğim ders ekleme işi filan yok sanırım? Teşekkürler şimdiden

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Nasıl sınıf geçiyoruz 10 bile alınca kayıt yeniliyorsak? Ben 1. sınıftayım o zaman sadece kayıt yenileyeceğim ders ekleme işi filan yok sanırım? Teşekkürler şimdiden

1.sınıflar ders ekle/sil işlemi yapmayacak...Bahar dönemi için 24 Şubat - 07 Mart tarihleri arasında kayıt yenileme yapıcaksınız..

fibertombik

Yeni Üye
Bölüm:
Fotoğrafçılık
olduuuu teşekkürler biggrin ama zaman çok az. güz dönem sonunda mesela hiç zaman olmadı tepetakla girdik sınava. bu dönemde görüyorum ki süreler az. kitaplar ince olsa bari. inşallah ince olur.

key

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyoloji
ders ekle sil işlemi yapamıyorum bu hata çıkıyor.

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
1.sınıflar ders ekle/sil işlemi yapamayacaklar. Harcınızı Vakıfbank'a yatırıp, aöf bürosundan kitaplarınızı alabilirsiniz.

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
ders ekle sil işlemi yapamıyorum bu hata çıkıyor.
2 yıllık MYO yada önlisans mezunu olup, AÖF 3.sınıfa DGS (Sınavsız Dikey Geçiş) ile kayıt yaptırdıysanız ve ilk yılınız ise
2013-2014 yılında ders ekle/sil işlemi yapmayacaksınız. Daha sonraki dönemlerde ders ekle/sil işlemi yapıcaksınız.
1.sınıftan itibaren 4 yıllık AÖF Sosyoloji bölümü okuyorsanız ders ekle/sil işlemi yapmanız gerekmektedir.

lamekan

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
Sayın Admin, bi sorum var. Yardımcı olursanız sevinirim. Ben aöf 3. sınıf ögrencisiyim. Gectigimiz bahar dönemi kayıt yenilemedim. Önümüzdeki egitim yılında 3. sınıf bahar döneminden mi devam edecegim. yoksa 4. sınıftan mı devam edecegim?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Sayın Admin, bi sorum var. Yardımcı olursanız sevinirim. Ben aöf 3. sınıf ögrencisiyim. Gectigimiz bahar dönemi kayıt yenilemedim. Önümüzdeki egitim yılında 3. sınıf bahar döneminden mi devam edecegim. yoksa 4. sınıftan mı devam edecegim?

Kayıt yenıleme ıslemlerı hem guz hem bahar donemınde yapılmaktadır.
3.sınıf derslerini vermedıysenız, hem guz hem bahar donemını ıcın kayıt yenıleyeceksınız.
Guz donemı kayıt yenıleme tarıhı : 12 Ekım - 23 Ekim arası.
Bahar dönemi kayıt yenıleme tarıhı ise : 22 Şubat - 04 Mart arasıdır.

lamekan

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
cok teşekkür ederim tremendous. Ama ben derdimi anlatamadım sanırım. Güz dönemini verip bahar döneminde kayıt yenilemeyen kişi, seneye yine bahar dönemini bekleyecek kayıt için?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
cok teşekkür ederim tremendous. Ama ben derdimi anlatamadım sanırım. Güz dönemini verip bahar döneminde kayıt yenilemeyen kişi, seneye yine bahar dönemini bekleyecek kayıt için?

Guz donemınde dersınız yoksa, bahar donemınde kayıt yenıletmenız yeterlı.
Seneye beklemenize gerek yok, bu yıl bahar donemınde de kayıt yenıleyebılırsınız.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Bu yıl Güz Dönemine kayıt yeniletip 4.sınıf dersleri ile birlikte eğer var ise alttan 3.sınıf güz dönemi derslerinden alacaksınız. Alttand ersiniz yok ise sadece 4.sınıf derslerini alacaksınız. bahar döneminde ise, hem 3.sınıf bahar dönemi derslerini hemde krediniz yettiğince 4.sınıf bahar dönemi derslerini alacaksınız.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz