kredili sisteme geçişle birlikte alt sınıftan yeni derslerin ortaya çıkması normal mi?

nihalimcee

Yeni Üye
Bölüm:
İnsan Kaynakları
insan kaynakları ön lisans 2. sınıf okuyorum. 1. sınıftan geçen sene sadece sayısal dört dersim vardı alta kalan.bu sene kredili sisteme geçti bölümüm.kaldığım o sayısal dersleri bu sene alttan aldım .sorum şu: kredili sisteme geçince 1. sınıftan bahar dönemi hiç alınmamış bir sürü ders çıktı karsıma ve okulum direkt seneye uzadı.sistem değişikliğinde geriye dönük eski öğrencilerin bu şekilde etkilenmeleri normal mı?bu konuda herhangi bir hakkım var mı? cevap verirseniz sevinirim.teşekkürler...

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
insan kaynakları ön lisans 2. sınıf okuyorum. 1. sınıftan geçen sene sadece sayısal dört dersim vardı alta kalan.bu sene kredili sisteme geçti bölümüm.kaldığım o sayısal dersleri bu sene alttan aldım .sorum şu: kredili sisteme geçince 1. sınıftan bahar dönemi hiç alınmamış bir sürü ders çıktı karsıma ve okulum direkt seneye uzadı.sistem değişikliğinde geriye dönük eski öğrencilerin bu şekilde etkilenmeleri normal mı?bu konuda herhangi bir hakkım var mı? cevap verirseniz sevinirim.teşekkürler...

Kredili sistemde dersler ikiye bolundu...Guz donemı ve bahar donemı olmak uzere..
Siz 2.sınıf kayıt yenileme yaparken ders ekle/sil işlemi yaparak, dersleri seçmeniz gerekiyordu...
Kredili sistemde alttan ve 2.sınıf dersleri ile birlikte 45 krediye kadar ders ekle/sil işlemi yapmanız gerekiyordu...
O nedenle donemı uzaması normal..Herhangi bir hakkınız oldugunu sanmıyorum...
Almadıgınız dersleri hangi döneme ait ise o zaman alıcaksınız maalesef..

nihalimcee

Yeni Üye
Bölüm:
İnsan Kaynakları
ders ekle sil işlemi yaptım ama güz dönemimden uyarı alan derslerim vardı 45 kredilik ders almaya cesaret edemedim.ama geçen sene eski sistemde 1. sınıfın bir çok dersini geçtim ben.geçtiğim o dersler tekrar nasıl bölündü?kesinlikle benim gibi öğrencilere haksızlık yapıldığını düşünüyorum.o geçtiğim derslerin ünite sayısı çok fazlaydı iki dönem konularını kapsıyordu.neyse teşekkürler...

ksk_prens

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
gectıklerını vermezler mesela mat kaldıysan mat1 ve mat 2 olarak gelıcek sana

nihalimcee

Yeni Üye
Bölüm:
İnsan Kaynakları
zaten güz dönemi derslerimden kaldıklarım farklı görünüyordu kalınan ders olarak tekrar alınacak diye.bu bahsettiğim derslerin isimleri tamamen farklı ve kalınan ders olarak görünmüyor.hiç alınmamış dersler isimler de farklı :((

nihalimcee

Yeni Üye
Bölüm:
İnsan Kaynakları
suan öğrenci sayfamda ders isimlerini dönem olarak ayrı görmediğim için isim veremiyorum size.kaldığım dersler geçen sene iktisat,işletme,muhasebe ve matematikti.bu sene güz döneminde hepsi karşıma çıktı kalınan ders olarak.zorunlu seçtim ve uyarı aldım 1. dönem.2. dönem ders seçimi yaparken de 1. sınıfın bahar dönemi dersleri çıktı kaşıma.kalınan ders değiller ama.ortalama en az 2.00 olması gerektiği için tamamını seçemedim.çünkü hem çalışıp hem okuyorum.

ksk_prens

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
valla 45 kredi kullanbılrsın buda 9 ders filan yapıyor ama sen bilrisn secmemısın

ksk_prens

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
yk alakası bnm de 2 ders vardı 4 oldu 3 tane verdim 1 taen büt gircem mesela

nihalimcee

Yeni Üye
Bölüm:
İnsan Kaynakları
ortalamam 2.00 olmalıydı ve ben 1. dönem vizelerime 2 kitabım hiç yokken girdim.kitaplar gelmedi.hem ortalama yuksek olacak hem de kitaplar bile elimde olmama ihtimali yine vardı.piyasada sistem değişimi nedeniyle kaynak kitap da bulamadım bnm bölümün.bu sebeplerden derslerin hepsini seçmeye cesaret edemedim.zaten çalışıyorum...sağlık olsun!aöf sağolsun!cevap için teşekkürler...

ksk_prens

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
ben de 3 kitap alabıldım kitap alamadıgımdan kaldım ztn istatistikten :D

nihalimcee

Yeni Üye
Bölüm:
İnsan Kaynakları
sizin de kötü olmuş.ben büroya sordum eski kitaptan çalışsam diye hyr dediler tamamen farklı içerikmiş.böyle bir düzen olmaz ya şikayet edecek bir yer de yok zaten etsen ilgilenen de yok. çaresizlikten bimere şikayet ettim size de tavsiye ederim :)) kitap gelmeme,sistem değişimi ve geriye dönük işlem yapılması,sınavların kitap dağıtımının hep ilden olması vs yapacak bişi yok :haha

ksk_prens

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
bende istatistk ders kitap yk ama e öğrenmede e kitap hizmeti var ordan calısıyrm bende sana tavsiye ederm

nihalimcee

Yeni Üye
Bölüm:
İnsan Kaynakları
inşallah kitaplarım tam gelir de gerekmez.e öğrenme aöf site içinde mi? cahilliğime verin dikkatimi çekmedi de daha önce

nihalimcee

Yeni Üye
Bölüm:
İnsan Kaynakları
e kitap indirme bölümü var okuduğumuz dönem değil ama geçmiş dönem kitapları indirilebiliyor galiba

ksk_prens

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
valla işte e öğrenmeye gircen en alt bölümun var onu sec ordan yukarda dersler var ordan hangi kitap alamadıysan calısabılrsn

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,737
Son üye
ChessManInvow