MEB müjdeye hazırlanıyor

sonsuz_nur

Özel Üye
.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ortaöğretimde okulu erken bitirme, sınıf tekrarı, sorumluluk ve ortalama yükseltme sınavları ile ders saati sürelerinin 45 dakikadan 35 veya 40 dakikaya indirilmesi konusunda bir dizi değişiklik yapmayı planlıyor.

Alınan bilgiye göre, bir süre önce gündeme gelerek tartışılan ''liseyi erken bitirme'' konusunda çalışma yürütülüyor. Başarılı öğrencilerin, öğrenim süreleri 4 yıl olan liseyi bir veya iki dönem erken bitirebilmesine imkan sağlayacak çalışmada, yasal açıdan veya eğitim-öğretimle ilgili diğer konularda bunun sıkıntı yaratıp yaratmayacağı, erken bitiren öğrencilerin üniversite sınavlarına nasıl girebileceği, lise türleri arasında bu konuda dengenin nasıl sağlanacağı gibi konular üzerinde duruluyor.

Bunların dışında Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme Yönetmeliğinde de bazı değişikliklere gidilerek, bu konuda bazı kıstaslar getirilmesi düşünülüyor. Bakanlıkta sınıf tekrarı, sorumluluk ve ortalama yükseltme sınavları gibi konularda öğrencilerin lehine olabilecek düzenlemeler yapılmasının planlandığı öğrenildi.

Öte yandan, liselerde ders saati süresinin uzunluğu nedeniyle yapılan yakınmalar da göz önünde bulundurularak, bu konuda da bir düzenleme yapılması amaçlanıyor.

Halen ders saati süresi ''45 dakika'' olarak uygulanıyor. Bu süreler, ikili eğitim yapılan okullarda 40 dakikaya düşüyor. Bu sürelerin okullarda ortak şekilde 35 veya 40 dakika olarak uygulanması tartışılıyor

in trouble

Yeni Üye
Ders zilleri standart ya hepsi 40 dakika 45 dakika deil ya hangi okul olursa olsun 40 dakika orda bi yanlışlık var sanırım :)
Şimdi liseye gitsemde keşke ders saatleri 1 saat olsa okuldan bile kaçmam ah ah liseyi çok özledim ya :)

Şu zamanı keşke geçmişe alabilsem :)

AsenA_38

Yeni Üye
40 dakika diye biliyorum bende ... güzel gelişmeler özellikle erken bitirme çoğunun işine yarar

eci07

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
bebeler 40 dakikadan sıkılıyordu 45 dakika yaptılar konsantre olmaları çok zor...iyi düşünmüşler...
paylaşım için teşekkürler...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,737
Son üye
ChessManInvow