Pakistan'a Yardım Kampanyası

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN

Kurtuluş Savaşı'nda kollarındaki bilezikleri çıkarıp Türk halkına gönderen kardeş ülke Pakistan halkı, sel nedeniyle; canlarını, evlerini, hayvanlarını ve topraklarını kaybetti. Pakistan şimdi kaybettiklerine ağlıyor. Kardeş ülkenin vefakâr halkı Türkiye'den yardım bekliyor.

Son 80 yılının en büyük sel felaketini yaşayan Pakistan'da can kayıpları ve bilanço gittikçe artıyor. Felaketin boyutları tahmin edilenin çok çok üstüne çıktı. Son yapılan açıklamalara göre ülkede iki bine yakın kişinin öldüğü belirtiliyor. Suların 875 binden fazla evi ve ülkenin can damarı binlerce hektarlık tarım arazisini yuttuğu Pakistan da 20 milyon insanın sel mağduru olduğu ifade ediliyor.

Sel bölgesinden tahliye edilen binlerce insan, açlık, susuzluk ve salgın hastalıkların pençesinde. Birleşmiş Milletlerin (BM) yaptığı açıklamaya göre de 5 milyon afetzedenin 3 aylık acil gıda ihtiyacı olduğu belirtiliyor.

BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi (OCHA) Sözcüsü Maurizio Giuliano, Pakistanda meydana gelen selin boyutunu 5 milyondan fazla kişinin etkilendiği 2004 Tsunami felaketinden ve 3 milyondan fazla insanın etkilendiği Haiti depreminden daha büyük boyutlarda olduğunu söyledi.

Pakistan Başbakanı Yusuf Rıza Gilan yardım çağrısını yineleyerek, sel sularının sanılandan daha büyük bir yıkıma yol açtığını belirterek, "Bundan sonrası için can kaybının daha da artmasından endişe ediyoruz"dedi.
Pakistan’a Trenle Gönderilebilecek Yardımlar

Yiyecek (Bebekler için süt tozu, bisküvi. Yağ, şeker, konserve, helva, reçel, çay)
Ayakkabı, battaniye, halı, yatak ve nevresim, giyim, oyuncak...

İlaç (Kolera ve bulaşıcı hastalıklara karşı koruyucu ilaçlar, antibiyotik, serum, bağırsak antiseptikleri, çocuklar için pişik kremi) Temizlik malzemeleri (Sabun, çamaşır ve bulaşık deterjanları, su arıtma cihazları ve su temizleme tabletleri, bebek bezi, kadın pedi, el havluları, diş fırçası ve macunu)...

Nakit yardımlar için (Nakit yardımlar bölgede sıcak yemek, çadır, gıda kumanyası ve acil insanî yardım malzemelerinin tedarikinde kullanılmaktadır)

Pakistan Sel Kampanyasına Nasıl Yardım Edebilirsiniz?

Online Bağış

Kredi kartınızla, sitedeki “Pakistan Sel” kampanyasına online bağış yapabilirsiniz.

Havale/EFT

Sitedeki yurtdışı banka hesaplarımıza, açıklama alanına “Pakistan Sel” yazarak EFT/Havale göndererek bağışta bulunabilirsiniz.

.

Tahsilat Ekranlı Bankalar;

Akbank
Albaraka Türk
Bankasya
Garanti Bankası
Halkbank
Kuveyt Türk
Türkiye Finans
Ziraat Bankası

PTT

88 5777 numaralı posta çeki hesabına Pakistan için para yatırabilirsiniz.

SMS

Turkcell, Vodafone ve Avea tüm hatlardan “pakistan” yazıp 5777 SMS göndererek, 5 TL bağışta bulunabilirsiniz

Pakistan halkı şuanda Türk halkının yardımlarını bekliyor.

Pakistan Sel Kampanyasına Nasıl Yardım Edebiliriz
“Pakistan Sel” yazarak EFT/Havale göndererek bağışta bulunabilirsiniz.
  • TURKCELL, VODAFONE VE AVEA tüm hatlardan
    “Pakistan_Sel” yazıp 5777 SMS göndererek, 5 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz