RTÜK ün Yeni reklam Düzenlemesi İzleyiciyi Çıldırtıyor

Aşkaimtisal

Yeni Üye
Son günlerde reklam sürelerinin düştüğüne hiç dikkat ettiniz mi.?

Birçok izleyici reklam aralarında dizisini artık 10 dakikaya varan süreler beklemiyor.
Çünkü Radyo Televizyon Üst Kurulu, 1 Nisan tarihinden itibaren yeni bir uygulamaya başladı.
Bu uygulamaya göre 1 saat içerisinde tv kanalları yalnızca 12 dakikalık reklam verebiliyor. Böyle olunca 15 dakikada bir yani saat başı 3 farklı reklam kuşağı arası veriliyor. Ancak bu ara 4 dakika ile sınırlı kalmıyor tabii ki... 4 dakikalık reklam dışında tanıtım ve tanıtıcı reklam arası veriliyor. Böylelikle ekran başındaki izleyiciler de çıldırıyor.

sonsuz_nur

Özel Üye
ben bu uygulamayı sevdm digeri çok sıkıcıydı 7 dk ydı galiba reklam sıkıyodu artık bu iyi olmuş

Aşkaimtisal

Yeni Üye
ben hiç sevmedim yaa.. evet reklam süresi kısaldı ama bu sefer de reklam sıklığı çoğaldı... izlediğimiz dizi yada yarışma herneyse hiç bişey anlamıyoruz, ikide bi reklam giriyo ve bölünüyo... eski hali daha iyiydi şahsen... hiç değilse reklam arasında yapacak bişeyimiz varsa yapıyorduk, yada başka kanaldan takip ettiğimiz programa bakıyorduk... şimdi reklam süresi kısa olduğu için zaping de yapamıyoruz geçecek diye....:)

cylmnz

Yeni Üye
Aynen arkadaşıma katılıyorum, eğerki çok karışık bir diziniz varsa her şey çorba oluyor ...
Yeni reklam düzenine çok tepkiliyim ve RTÜK'e şikayet mail 'i atacağım ...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz