tavsiye ve bilgi almak sorusu(önemli)

oguzkir

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
arkadaşlar üniversitede iktisat okurken işler kötü gitti ve psikolojik sebeplerden dolayı okulu bıraktım(kaydımı sildirmedim ama). şu an çalışıyorum. ayrıca ikinci üniversite kapsamında açık öğretim fakültesine kaydoldum. bölümüm kamu yönetimi. şimdi sormak istediğim şunlar;

1-acaba 2 senelik diplomamı alıp açık öğretime iktisat lisans tamamlama başvurusu mu yapsam?
2-yoksa yeni baştan kamu yönetiminden devam mı etsem?

hangisi daha kolay olur, mantıklı olur?

3-önlisans diplomamı alırsam üniversiteden kaydım siliniyor orası tamam. ikinci üniversite kaydımı da silmem gerekiyor galiba. sonra yeniden lisans tamamlamaya başvuracağım, peki askerlik hakkında nasıl bir yol izlemem gerekir? o arada geçen zamanlarda askerliğe alınır mıyım ansızın?

4-cc altı gelen dersler verilemiyor. dc gelenlerde not ortalaması 2 veya üstüyse veriliyor. peki kastedilen hangi not ortalaması? dönem mi genel mi?

ksk_prens

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
bnce 2 yılk bitirmısn 3 ten devam et zaman kaybı olmasın genel not ortalaması önemli 2 üstündeyse dd aldıgınız derslerı gecersenız

oguzkir

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
dc mi dd mi ben dc diye biliyordum.

peki bu 2 yıllık diplomayı alıp tamamlamaya başvurma sürecinde askerlikle ilgili nasıl bir yol izlemem gerekir?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Önlisans diplomanı alırsan lisans tamamlama ile açıköğretimden tamamlamanı öneririm. 2 yıl kazancın olur. Aöf de lisans tamamlamak için ikinci üniversiteden kaydını sildirmen gerekiyor. Kayıt olmaya gittiğinde kaydınıda sildirirsin beş dakikalık bir işle.

DC CD DD muhabbeti Genel Not Ortalaması dır. yani tüm dönemlerin ortalaması alınır 2.0'ın üzerinde ise FF harici tüm derslerden geçmiş olursun. 2.0'ın altında ise CD DC DD ve her halukarda FF aldığın derslerden kalmış olursun.

nihalimcee

Yeni Üye
Bölüm:
İnsan Kaynakları
insan kaynakları ön lisans 2. sınıf okuyorum. 1. sınıftan geçen sen sadece sayısal dört dersim vardı alta kalan.bu sene kredili sisteme geçti bölümüm.kaldığım o sayısal dersleri bu sene alttan aldım .sorum şu: kredili sisteme geçince 1. sınıftan bahar dönemi hiç alınmamış bir sürü ders çıktı karsıma ve okulum direkt seneye uzadı.sistem değişikliğinde geriye dönük eski öğrencilerin bu şekilde etkilenmeleri yasal mı?bu konuda herhangi bir hakkım var mı? cevap verirseniz sevinirim.teşekkürler...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,729
Son üye
Dormanfce