Yıllıkta Başörtülü Fotoğraf Krizi

seher

Özel Üye
Üniversite son sınıf öğrencilerinin mezuniyet heyecanlarının bir parçası olan yıllık, iddialara göre Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi'nde başörtüsü yüzünden bir krize dönüştü. Öğrencilerin anlatımına göre bir öğretim üyesi tarafından tek tek çağrılan başörtülülere yıllıkta başı açık fotoğraflarının yer alması için baskı yapılıyor.

“Tam mezun olmak üzereyken başına bir şey gelebileceği” endişesiyle kimliğinin açıklanmasını istemeyen bir öğrencinin Taraf 'a yaptığı açıklamaya göre yıllık çalışmaları iki ay kadar önce başladı, bu amaçla öğrenciler bir ajansla anlaştı.

'Başörtülü fotoğraf olmayacak'
Ajans yıllıkta yer alan fotoğraflarda öğrencilerin başörtülü ya da örtüsüz olmasının önemli olmadığını belirtti. Ancak öğrencilerin yıllığa reklam almak için şirketlerle temasa geçerken okuldan “bu kişi bizim öğrencimizdir” şeklinde bir belge almaları gerekince, yönetim devreye girdi

brkpp

Yeni Üye
Çok kötü Maalesef 21. yüzyılda hala insanların kılık kıyafeti ile, dış görünüşlerleri ile uğraşmak ve yargılamak çok büyük bir cahillik örneği. Mesela Avrupa'da isteyen istediği gibi giyinebilir kimisi 2 karış sakal uzatır, kimisi başını kapatır, kimisi açar, kimisi mini etek giyer kimisi giymez... Batı insanı gerçekten moderndir, bizim insanımız gibi böyle gereksiz ayrıntılara takılmaz, kafa yormaz. İnanır mısınız geçenlerde internette gezerken bir haber okudum T.C vatandaşı gurbetçi bir hanfendi, kendisi İngiltere'nin başkenti Londra'da yaşıyor, orada Polis Memuru olmuş hemde başındaki türbanı ile. :) Bu haberi okuyunca hem hoşuma gitti hemde kendimizden utandım. Biz kendi kültürümüze, kendi inancımıza, kendi insanımıza sahip çıkmazken elin İngilizi sahip çıkıyor...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz