Lojistik Bölüm Tanımı


Sponsorlu Bağlantılar


 1. Lojistik Bölüm Tanımı

  Sponsorlu Bağlantılar


  Ürün, servis ve insan gibi kaynakların, ihtiyaç duyulan yerde ve istenen zamanda temin edilmesi için bir araç olarak tanımlanabilir. Herhangi bir pazarlama veya üretim organizasyonunun lojistik destek olmadan başarılması çok zordur. Lojistik, nakliye, envanter, depolama, malzeme idaresi ve ambalajlama bilgilerinin birleştirilmesini kapsar. Lojistik işletme sorumluluğu, hammaddenin coğrafik konumlanması, prosesin işletilmesi ve ihtiyaçların mümkün olan en düşük maliyetle karşılanarak işin bitirilmesidir.
  Lojistik kelimesinin Türk Dil Kurumu sözlüğüne göre anlamı, geri hizmet olarak verilmiştir. Genel olarak, lojistik mühendisliğin makina sistemlerinden ziyade insan sistemleri ile ilgilenen bir branşı olarak görülür.

  Kaynak: http://www.geldik.com

  Benim yorumum:
  Ben Fizik Mühendisliği öğrencisiyim. Bu önlisans programını almak istiyorum. İlerde işime yarayacağını düşünüyorum, ben bu bölümün sadece madden sevkiyatta değil, veri transveri için de işe yarar olduğu kanısındayım. Bölüm hakkında ayrıntılı bilgisi olan arkadaşımız varsa, lütfen yorum yapsın.

  Google+

  YouTube


 2. Lojistik bölümünde başladım ama dersleri biraz zor gibi.


Lojistik Bölüm Tanımı Yer İstanbul , 34, TR incelenme 6181 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015