Muhasebe Programı


Sponsorlu Bağlantılar


12 SonSon
 1. Muhasebe Programı

  Sponsorlu Bağlantılar


  Açıköğretim Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Önlisans Bölümü


  Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Önlisans Programı, 1993 yılında Açıköğretim Sisteminin yeniden yapılandırılması ile Açıköğretim Fakültesi bünyesinde açılan bir programdır. Bu bölümden mezun olanlar Muhasebe alanında özel ve kamu kuruluşlarında çalışabilmektedirler.


  Bölümü tercih edebilmek için YGS herhangi bir puan türünden 140 veya üzeri puan alması gerekmektedir. Yerleşmek için kontenjan dahilinde olmak gerekir.


  Kontenjan Sınırlaması ve Taban Puanları

  101050624 Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Kontenjanı: 2000, 2015’te yerleştirilen :2000, Taban Puanı: 250,26

  Ek yerleştirme Kontenjanı: 600, Ek yerleştirme sonucuna göre yerleşen: 600, Ek yerleştirme Taban Puanı : 202,31


  Bu bölümde okutulan dersler yıllıktır ve bölümün öğrenim süresi 2 yıldır. Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, yılda iki farklı dönemde eğitim görmektedirler. Her dönem iki kez oturumlu olarak sınavlara katılmaktadırlar. Ara ve yılsonu sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar.


  Bölümden mezun olan öğrenciler, "Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca örgün veya Açıköğretim Sistemi ile öğrenim yapan programlara dikey geçiş yapma olanağına sahiptir.


  Bu program kamu ve özel sektördeki muhasebe bölümleri ile özel muhasebe bürolarında çalışacak muhasebeciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Programda, çeşitli muhasebe, vergi ve işletmecilik dersleri verilmektedir.


  Muhasebe Önlisans Programında öğrenim gören öğrencilerin temel öğrenme materyali ders kitaplarıdır. Ders kitaplarına destek olmak amacı ile derslere ilişkin televizyon yayınları da programda yer almaktadır. Programdaki bazı temel dersler için Akademik Danışmanlık (yüzyüze eğitim) hizmeti sunulmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca internet üzerinden destek hizmeti alarak e-öğrenme uygulamalarından (e-kitap, e-televizyon, e-sınav, e-alıştırma ve e-danışmanlık) yararlanabilmektedirler.


  Ders Listesi İçin TIKLAYIN

  Google+

  YouTube


 2. muhasebe bölümünde hangi derslerin verildiğini sırasıyla bilmek istiyorum.. bu mümkünmü acaba?


 3. mesude tosun Nickli Üyeden Alıntı: muhasebe bölümünde hangi derslerin verildiğini sırasıyla bilmek istiyorum.. bu mümkünmü acaba?

  Merhaba :)


  1.Sınıf

  Genel Matematik
  Genel Muhasebe
  İktisada Giriş
  Genel İşletme
  Davranış Bilimlerine Giriş
  Hukuka Giriş
  Temel Bilgi Teknolojileri
  Yabancı Dil İngilizce


  2.sınıf

  Muhasebe Uyg.
  Maliyet Muh.
  Muhasebe Bilgi Sistemi
  Vergi Uyg.
  Ticaret Hukuku
  İş ve Sos.Güv.Huk.
  Türk Dili
  Atatürk İlkeleri


 4. peki bu böLümü bitirip işletme bölümünün 3.sınfına sınavsız dikey geçiş yapabiliyormuyuz..


 5. aRMaNaSCo Nickli Üyeden Alıntı: peki bu böLümü bitirip işletme bölümünün 3.sınfına sınavsız dikey geçiş yapabiliyormuyuz..
  Evet geçiş yapabiliyorsunuz;)


 6. hangi bölümlere geçiş yapabiliyorsunuz muhasebe bölümünden mezun olduktan sonra. bilginiz var mı. mesela kamu yön. veya iktisat a da geçiş var mı


 7. arkadaşlar muhasebe ve vergi uygulamaları bölümünü bitirince (ben 2.sınıf öğrencisiyim bu sene)hemen bir muhasebeci yanında çalışmaya başlayabiliyormuyuz yoksa ne bileyim bazı sınavlara veya başvurmamız gereken özel yerler var mı ?Acilen bilgilendirirseniz sevinirim, en azından bu bölümden mezun olan kişiler ne gibi işlem yaptıklarını anlatırlarsa çok mutlu olurum


 8. anewday Nickli Üyeden Alıntı: arkadaşlar muhasebe ve vergi uygulamaları bölümünü bitirince (ben 2.sınıf öğrencisiyim bu sene)hemen bir muhasebeci yanında çalışmaya başlayabiliyormuyuz yoksa ne bileyim bazı sınavlara veya başvurmamız gereken özel yerler var mı ?Acilen bilgilendirirseniz sevinirim, en azından bu bölümden mezun olan kişiler ne gibi işlem yaptıklarını anlatırlarsa çok mutlu olurum
  Muhasebe ve vergi uygulamaları, bölümü, nedir, dersleri, programı, dikey geçiş yapılabilecek bölümler, 2 yıllık muhasebe, meslek yüksek okulları bu sitede bununla ilgili yazılar buldum fakat doğruluğunu mezun olan arkadaşlardan öğrenmek istiyorum ;)


 9. Evet genel itibri ile doğrudur. Önümüzdeki yıl aöf de kredili sisteme geçecek ve 2 yılı 4 dönem halinde göreceksiniz.


 10. Smmm staja başlama ve smmm staj için gerekli tüm bilgilerin bulunduğu bilgi ve eğitim portalı. Smmm Staj - SMMM STAJA BAŞLAMA SINAVI - SMMM YETERLİLİK SINAVI


12 SonSon
Muhasebe Programı Yer İstanbul , 34, TR incelenme 7181 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015