Sponsorlu Bağlantılar


Açıköğretim Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü okumak için neler yapılması gerektiğini bir çoğumuz merak ediyor. Okul Öncesi kontenjanlı bir bölüm olmakla beraber YGS'de belli bir puanı almak gerekiyor. Aynı zamanda mesleki liselerden belli bölümleri bitirmek gerekiyor.

Şimdi gelelim Aöf Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünün kayıt şartlarına;

Öncelikle Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüme girebilmek için, Kız Meslek Liselerinin Çocuk Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ile Çocuk Gelişimi ve Bakımı Bölümlerinden birinden mezun olmak gerekiyorr. Bu üç bölüm haricindeki kız meslek lisesi bölümlerinden veya diğer liselerden mezun olanlar Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümüne Girememekteler..

Bu koşulları yerine getirenler ve üniversite giriş sınavına giren öğrenciler, her hangi bir puan barajı olmaksızın bu bölümü tercih edebilmektedirler. YGS sonuçlarına göre yapılan tercihler arasından en yüksekten en düşüğe doğru yapılan sıralama sonucunda kontenjanlar doğrultusunda öğrenci kayıtları gerçekleştirilmektedir.

Aşağıda 2010-2011 Eğitim Döneminde kayıt olan öğrencilerin en yüksek ve en düşük puanları yer almaktadır.

Kontenjan : 2050 Öğrenci Almaktadır
Taban puanı : 385,307 Tavan Puanı : 472,756

YGS de bu puanlar arasında aldıysanız ve kız meslek liselerinin Çocuk Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ile Çocuk Gelişimi ve Bakımı Bölümlerinden birinden mezun olduysanız Aöf Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümüne Başvurarak Kayıt olabilirsiniz arkadaşlar...