Açıköğretim Özel Güvenlik ve Koruma Programının Tanıtımı


Sponsorlu Bağlantılar


12 SonSon
 1. Açıköğretim Özel Güvenlik ve Koruma Programının Tanıtımı

  Sponsorlu Bağlantılar


  Açıköğretim Özel Güvenlik ve Koruma Programının Tanıtımı


  Programın amacı; özel güvenlik personeli olarak çalışmak isteyenlerin akademik eğitim almak suretiyle bir özel güvenlik personelinin sahip olması gereken bilgileri kazanmış, uygulamak durumunda olduğu başlıca kanunları bilen, temel hak ve özgürlüklere saygılı elemanlar yetiştirmektir. Bu programa, YGS puan türlerinin en az birinden, 140,000 ve daha yukarı puan alan adaylar, üniversiteye başvurarak, başvurma koşullarını karşıladıkları ve kontenjan dahilinde yerleştirileceklerdir.


  Kontenjan Sınırlaması ve Taban Puanları

  101051173 Özel Güvenlik ve Koruma Kontenjanı: 1025, 2015’te yerleştirilen :1025, Taban Puanı: 227,14

  Ek yerleştirme Kontenjanı: 307, Ek yerleştirme sonucuna göre yerleşen: 138, Ek yerleştirme Taban Puanı : 227,14


  İkinci Üniversite
  Örgün veya açıköğretim üniversite öğrencileri veya mezunları sınavsız ikinci üniversite kapsamında Özel Güvenlik ve Koruma bölümüne direk kayıt hakkına sahiptirler.


  Özel Koşullar
  Tam teşekküllü resmî bir hastaneden, bu mesleği yapmayı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını, erkek adayların 1.75m’den, bayan adayların 1.65m’den kısa olmadığını belgeleyen heyet raporu” ile “sabıka kayıtlarının olmadığını gösteren belge.


  Mezuniyet Sonrası
  Mezuniyet Sonrası Bölümden mezun olan öğrenciler, kamu kurum ve kuruluşlarının bünyesinde kurulan özel güvenlik birimlerinde, özel güvenlik şirketleri bünyesinde, kişilerin can ve mal güvenliğini korunması için görev yapabileceklerdir.


  İş Olanakları
  Özel güvenlik personelinin faaliyet alanları; toplantı, konser, spor karşılaşması, sahne gösterileri ve benzeri etkinlikler, hava meydanı, gar, liman, terminal, üniversiteler, bakanlıklar gibi kamu kurum ve kuruluşları, alışveriş merkezleri, bankalar gibi özel kişilere ait işletmelerdir. Özel güvenlik personeli bu faaliyet alanlarında polis ve jandarmadan oluşan genel kolluk personelini tamamlayıcı şekilde kamu güvenliğinin sağlanmasından sorumludur. ​​  Ders Listesi İçin TIKLAYIN

  Google+

  YouTube


 2. bu meslekten ne kadar maaş alınır ortalama...


 3. Anlaşılan özel güvenlikçilere sertifika yerine 2 yıllık programlar uygun görülmüş. Devlet de bundan sonra bekçi ya da koruma alımlarını lise yerine bu bölümden yapacaktır büyük ihtimalle.


 4. merhaba arkadaslar ya ben bu bölümde gecen sene çıkan sınav sorularını neredentemin ede bilirim bilgisi olan varmı acaba varsa zemheri_80@msn.com adresine maıl ata bılır zahmet olacak


 5. bulabildiysen banada yardımcı olurmusun?(cekmaster@otmail.com)


 6. arkadaşlar bu programda okuyan arkaadaş silah egitimi vb. nasıl alacak


 7. arkadaşlar özel güvenlik maaşları ne kadar acaba.lütfen yardımcı olurmusunuz..aciiiillll


 8. ben bu yıl kursa gidiyorm ve özel güvenlik sertifikası alacağım.ayrıca açıköğretimden özel güvenlik bölümünü okumayı düşünüyorum.bu bölümü okumamın bana ne gibi avantajları olur acaba.bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim..acillll


 9. açıköğretimden özel güvenlik bölümünü okumanın faydası ne olabilir; Birincisi bir belgen olur.
  ikincisi kaç senelik bu bölüm ya da daha iyi bölüm varsa onu okusan.


 10. özel güvenlik bölümü 2 senelik.sertifika da alacağım için bu bölümü okumamın benim için daha avantajlı olacağını düşündüm.ama ne gibi avantajlar getirir bu konuda bilgim yok.sınava çalışmamıştım.ygs puanım 166.acaba olurmu.bide 4 yıllık sosyoloji var ama bu puanla olurmu acaba açıköğretim.yada farklı bölüm okumamın özel güvenlikte bi avantajı olurmu acaba??yardımcı olrsanız çok sevinirim.siz hangi bölümde okuyorsunuz?


12 SonSon
Açıköğretim Özel Güvenlik ve Koruma Programının Tanıtımı Yer İstanbul , 34, TR incelenme 22929 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015