Aöf Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi


Sponsorlu Bağlantılar


 1. Aöf Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi

  Sponsorlu Bağlantılar


  Açıköğretim Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Önlisans Bölümü Bilgileri


  Ülkemizde perakendecilik sektörünün yapısı önemli bir değişim geçirmektedir. Geleneksel küçük ölçekli perakendeciliğin yerini büyük ölçekli, teknolojik gelişmelerden yararlanan, uluslararası pazarlara açık, hizmet ve müşteri odaklı bir perakendecilik almaya başlamıştır. Değişen tüketiciler de perakendecileri sadece ürün ve hizmet satın aldıkları mekanlar değil; sosyal, kültürel gereksinimlerini de karşılayabilecekleri ortamlar olarak görmeye başlamışlardır. Bu değişimler hem perakendeciliği önemli bir istihdam kaynağı haline getirmiş hem de perakendecilik sektöründe gereksinim duyulan insan kaynağının niteliğini değiştirmiştir. Bu program perakendecilik sektöründe mevcut çalışanların niteliğini geliştirmeyi ve gereksinilen insan kaynağını yetiştirmeyi hedeflemektedir.


  Kimler kayıt yaptırabilir?

  Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Programına ÖSS’de herhangi bir puan türünden 140 ve üzeri puan alan kişiler tercih edebilirler ( Kontenjan Dahilinde ). Bunun yanı sıra örgün bir programda kayıtlı olan öğrenciler, alanları dışında olmak üzere ÖSS’ye girmeden İkinci Üniversite kapsamında Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Programına başvuru yapabilirler.
  Meslekive Teknik Ortaöğretim Kurumlarının (A-Grubu), Bankacılık, Bilgisayarlı Muhasebe, Borsa Hizmetleri, Deniz ve Liman İşletme, Demiryolu Genel Hizmetler (Demiryolu), İşletme, İşletmecilik (Demiryolu), Dış Ticaret, Emlak Komisyonculuğu, İşletme, Muhasebe, Muhasebe Finansman ve Pazarlama, Muhasebe ve Finansman, Pazarlama, Pazarlama ve Perakende Satış Yönetimi ve Reklamcılık, Sigortacılık, Sigortacılık ve Risk yönetimi, Tesis İşletmeciliği, Ticaret, Ulaştırma Hizmetleri, Ticaret liselerinin alan ayrımı olmadığı dönem bitirenler, ticaret fen liseleri, mezunu öğrenciler Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Önlisans Programına sınavsız yerleştirilebilmektedir.


  Kontenjan Sınırlaması ve Taban Puanları

  101050299 Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Kontenjanı: 750, 2015’te yerleştirilen :750, Taban Puanı: 228,45

  Ek yerleştirme Kontenjanı: 225, Ek yerleştirme sonucuna göre yerleşen: 225, Ek yerleştirme Taban Puanı : 202,65


  İkinci Üniversite
  Örgün veya açıköğretim üniversite öğrencileri veya mezunları sınavsız ikinci üniversite kapsamında Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi bölümüne direk kayıt hakkına sahiptirler.


  Mezuniyet Sonrası

  Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi önlisans programından mezun olan öğrenciler, bu konuda bilgi donanımına sahip olup, meslek elemanı ünvanını alacaklardır.Programmezunları tüm kamu ve özel kurumlarda çalışma imkanına sahip olacaklardır.
  Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Programını tamamlayan öğrenciler, aşağıda belirtilen lisans programlarına dikey geçiş için başvuruda bulunabilirler.
  Halkla İlişkiler
  Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
  Halkla İlişkiler ve Tanıtım
  İletişim
  İletişim Bilimleri
  İşletme
  İşletme Enformatiği
  İşletme-Ekonomi
  Lojistik Yönetimi
  Pazarlama
  Reklam Tasarımı ve İletişimi
  Reklamcılık
  Reklamcılık ve Halkla İlişkiler
  Uluslararası İşletme
  Uluslararası İşletmecilik
  Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret
  Uluslararası Ticaret
  Uluslararası Ticaret ve Finansman
  UluslararasıTicaret ve İşletmecilik
  Uluslararası Ticaret ve Lojistik
  Öğrencilerin belirtilen programlara dikey geçiş yapabilmeleri için Dikey Geçiş Sınavı’na (DGS) girmeleri gerekmektedir. Programdan mezun olanlar ile son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olanlar DGS sınavına başvuru yapabilirler. Yerleştirme işlemi sınav sonuçları açıklandıktan sonra merkezi olarak, adayların DGS puanları, tercihleri ve yükseköğretim programlarının kontenjan ve koşulları göz önünde tutularak bilgisayarla yapılacaktır.


  İş olanakları

  İlgili programdan mezun olan öğrenciler alışveriş merkezlerinde, çok katlı mağazalarda, süpermarket, hipermarket gibi perakendeci mağazalarda satış, mağaza işletme ve pazarlama pozisyonlarındaki iş olanaklarını değerlendirebilirler.


  Ders Listesi İçin TIKLAYIN

  (Perakende Satış ve Mağaza Yöneticiliği Bölümü Çıkmış Sorular)AÖF PERAKENDE SATIŞ VE MAĞAZA YÖNETİCİLİĞİ ÇIKMIŞ SINAV SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

  Google+

  YouTube


 2. bence çok güzel bir bölüm ama fazla kişi bilmiyor söylediğimde şaşırıyorlar


 3. ben biliyom,okudum,bu sene mezunda oldum :D şimdide işletmeye geçiş yapcam.


 4. Bende 2. Sınıfa geçtim.


 5. arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz hangi dersler var acaaba önlisans kolay bi bölüm arıyorum bölüm arıyorum kararsız kaldım halkla ilişkilermi büro yönetimimi yoksa bu bölümmü


 6. arkadaşlar 2,sınıftayım nasıl çalıştınız kaynak olarak neler kullandınız paylaşırsanız sevinirim teşekkürle


 7. arkadaşlar bu bölümü yazmak istiyorum bu sene baraj puanı geçtim ygs 3 ve ygs 4 ten , bölümün tercih kodu nedir , tercih listesinden bulamadım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler


 8. 101050299 Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi (Açıköğretim)

  Yukarıdaki kodu kullanabilirsiniz.


 9. Merhaba , ben 1. sınıf Perakende Satış ve Mağaza Yönetciliği bölümünde okuyorum. cevabını bir türlü bulamadığım bir soru için sizlerden yardım istiyorum. geçtiğimiz yıllarda aöf sınavına çalışmak ve geçmek için geçmiş yıllara ait sorular ezberleniyordu. ( karacan veya murat) ancak bu yıl yeni bir sisteme geçildiği için kimi kısım sadece bürolaradan alınan kitaplara çalışması gerektiğini belirtirken diğer kısımda yine çıkmış sorulara çalışılması gerektiğini söylüyor. Lütfen hangisi sistemde çalışacağım konusunda bana yardımcı olurmusunuz? eğer geçmiş yıllara ait nokta atış sorulara çalışmak gerekiyorsa da karacan mı yoksa murat mı kesin çözüm. yardım için şimdiden teşekkür ederim....


 10. Çıkmış soruların çıkma ihtimalinin her zaman vardır ama bu yıl sistem, kitaplar ve bazı kitapların içerikleri güncellendiği için çıkmış sorulara çalışmak sizin zaman kaybı yaşamanıza yol açabilir. Bu yüzden öncelikle okulun verdiği kitaplara çalışıp sınava 1 hafta kala Karacan yayınlarının nokta atışı sorularına çalışılabilir.


Aöf Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Yer İstanbul , 34, TR incelenme 7173 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015