( Açıköğretim ) Işletme Fakültesi

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
İşletme Fakültesi İşletme Bölümü Detayları

İşletme Fakültesi İşletme bölümü derslerinin içeriği, öğrencilerin teorik ve uygulamalı işletmecilik bilgisi kazanabilmelerine, işletme ile ilgili problemlerini çözebilmelerine ve analitik düşünce yapısı kazanmalarına imkan sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. İşletme bölümü, öğrencilerinin geleceğin girişimcileri olarak yetiştirmeyi de amaçlamaktadır.

Eğitim Sistemi
İşletme Fakültesi İşletme Lisans Bölümü kredili sistemde uzaktan eğitim metodu ile eğitim vermektedir. Yılda 2 ayrı dönemde ( Güz ve Bahar Dönemleri ) eğitim sürmektedir. Her dönem 1 ara sınav ve 1 dönem sonu sınavı yapılmaktadır. Her dönem farklı kitaplar dağıtılmaktadır. Sınavlar Tüm Türkiye’de ve yurt dışında çeşitli merkezlerde çoktan seçmeli test usulü ile yapılmaktadır. Kitaplar aöf bürolarınca dağıtılmakta ayrıca e-kitap olarak üniversitenin sitesinden ulaşılabilmektedir.

Kimler Kayıt Yaptırabilir?
İşletme Lisans Programını ( 4 yıllık ), YGS sınav sonucuna göre 140 veya üzeri almış olan her aday tercih edebilir ( Yerleşmek İçin Kontenjan Dahilinde Kalmak Gerekli ). Tercih sonuçlarına göre yerleşen adaylar üniversitenin belirlediği takvime göre kayıt yaptırmaktadır.

- Sınavsız ikinci üniversite kapsamında, yükseköğretime kayıtlı olan öğrenciler ( örgün veya açıköğretim ) ya da herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar YGS sınavına katılmadan kayıt tarihleri içerisinde direk kayıt olma hakkına sahiptirler.

- Dikey Geçiş kapsamında, Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Fakültesinin önlisans programlarından mezun olan öğrenciler İşletme Fakültesinin lisans bölümlerinin 3.sınıfına direk kayıt olma hakkına sahiptirler.

Programımız Azerbaycan ve Batı Avrupa Programları dahilindedir.

Özel Koşullar
İşletme Lisans Programına özel kayıt koşulları bulunmamaktadır.

Kontenjan Sınırlaması ve Taban Puanları

101010767 İşletme Kontenjanı :7688, 2015’te yerleştirilen :7688, Taban Puanı: 221,11

Ek yerleştirme Kontenjanı: 2306, Ek yerleştirme sonucuna göre yerleşen: 1000,
Ek yerleştirme Taban Puanı : 221,12

Diploma

İşletme Lisans Programını tamamlayanlar 4 yıllık İşletme Fakültesi lisans diploması almaktadırlar.

Aöf İşletme Fakültesi Diploması

Mezuniyet Sonrası İş Olanakları
İşletme Bölümü mezunları aldıkları eğitim programının çerçevesi gereği, her türlü işletmede iş bulma olanağına sahiptirler. Mezunlar sanayi kuruluşlarının yanı sıra hizmet sektöründe bankacılık, turizm, danışmanlık kuruluşları, denetim şirketleri, sigorta şirketleri, dış ticaret şirketleri, ulaştırma şirketleri vb. özel sektör kuruluşlarında işe girebilirler. Ayrıca mezunlar pazarlama,üretim,personel yönetimi, muhasebe, bütçe planlama ve finansman alanlarında çalışabilirler. Özel söktürün yanı sıra Merkez Bankası, Hazine Müsteşarlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı, Devlet Planlama Teşkilatı, Sermaye Piyasası Kurulu, Sanayi ve Ticaret Odaları, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Birimi gibi kamu kuruluşlarında da çalışma olanağı da bulabilirler.

İşletme Bölümü Mezunları günümüzde en çok bankalarda iş bulabilmektedir. Programımızın mezunları kamu ve özel sektörde çeşitli yönetim kademelerinde de çalışabilirler. Mezunlarımız pazarlama, satış, muhasebe, finans, denetim ve insan kaynakları gibi çeşitli alanlarda görev yapabilirler.

Ders Listesi İçin TIKLAYIN

Ders Kodları İçin
TIKLAYIN

lobelya

Yeni Üye
aleyküm selam , ama ben işletmecimiyim yoksa iktisatcımıyım daha belli diil :(:(

Offf karar weremedim henüz :(

djsurf

Yeni Üye
ben bugün baktım işletme gelmiş tüm işletmecilere selam.....

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Herkese hayırlı olsun :)

M

memo_r1

Misafir
2007 işletme 3. sınıf sınav soru ve cevaplarını nasıl bulabilirim sizde varmı?

M

memo_r1

Misafir
bana aof 3. sınıf işletme bölümünün sınav soruları ve cevapları lazım

zuhalsnmz

Yeni Üye
merhaba ..işletme fakultesi 3.sınıf öğrencisi de artık aranızda..
bol paylaşımlı günler dilerim ..
kader arkadaşlarım :)

G

golden

Misafir
slm arkadaşlar!bu sitede hiç deneme sorusu yokmu yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

gubse

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar bnde hala ışletem bırıncı sınıf öğrençısıyım su gecmış yıllarda cıkmış olan sorlara nasıl ulaşabılım sınavda yaklaşmışken

Pancamo

Yeni Üye
ya arkadaşlar ben dil çıkışlıyım seçtim bu bölümü zor geliyor ne yapmam lazım bir de turizm hakkında bilgisi olan var mı?

A

aborjin

Misafir
slm isletmeci arkadaslar sorular böyle olsa kolay bırazda calıssak gecerızz.. tabı bu benım fıkrım

A

aborjin

Misafir
merhaba zuhal bende isletme 3. sınıftayım bu cıkan soruları nerden bulabılırım

caglayan

Yeni Üye
bende inşallah bu sene işletmecilerdenim bana yardımcı olun dersler konusunda özellikle sayısal dersler çünlü sözel çıkışlıyım yardımmmmmmmm

maslan

Yeni Üye
ben bu sene kayıt olacam işletmeye soruma cevap yazarsanız çooooook sevinirim

ARKADAŞLAR BİRŞEY SORACAM BU NİSAN VE HAZİRANDAKİ SINAVLARA HİİİİÇ GİRMEDEN DİREK EYLÜL BÜTÜNLEMESİNE KALIP O SINAVDAN DERSLERİ VERİP GEÇEBİLME ŞANSIMIZ VAR MI ACABA YOKSA MUHAKKAK NİSANA YADA HAZİRANA GİRMEKMİ LAZIM

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara