Adalet Önlisans Programı

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Açıköğretim Adalet Önlisans Programı

AÖF ADALET ÇIKMIŞ SINAV SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi altında eğitim vermekte olan 2 yıllık eğitim kurumlarından bir tanesi olan Adalet Ön Lisans Programı hakkında size bilgiler vermeye çalışacağız. Öncelikle Adalet Ön Lisans Programına başvuru yapabilmeniz için YGS sınavından 140 veya daha üzeri puan almanız gerekmektedir. Fakat bu puan yerleşmeniz için yeterli olmayacaktır. Çünkü adalet çok tercih edilen bölümlerden birisiniz. 2013 yılında 25.000 olan kontenjanı 2014 yılında 5.000 kişiye düşürülerek bölümü okuyacak olan adaylarda seçiciliğe gidilmiştir.

Bunun dışında hali hazırda herhangi bir Örgün Eğitim veren Üniversitede öğrenim gören öğrencilerde 2. Üniversite kapsamında Adalet Ön Lisans Programından herhangi bir sınava girmeden yararlanabilmektedirler. Adalet Ön Lisans Programına başvuru yapabilmek için herhangi bir ön şart yoktur. Bununla beraber Adalet ve Zabıt Katipliği konusunda eğitim veren herhangi bir Teknik veya Mesleki Orta Öğretim Kurumundan mezun olan öğrencilerde sınavsız geçiş hakkı sayesinde bu bölüme yerleşebilmektedirler. Bu bölümde Açık Öğretim Fakültesi kapsamında herhangi bir Kontenjan sınırı bulunmamaktadır. İsteyen öğrenciler başvurularını yapabilirler.

Bölümden mezun olanlara Adalet Ön Lisans Diploması verilmektedir. Bu bölümden mezun olmanız durumunda Açık Öğretim Fakültesi bünyesinde eğitim vermekte olan İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi bölümlerine sınavsız olarak geçiş yapabilmektesiniz. 2014 itibari ile Açıköğretim Adalet önlisans mezunları artık Hukuk Fakültesine DGS sınavı ile dikey geçiş imkanı kaldırılmıştır. Bu bölümden mezun olduktan sonra Adalet Bakanlığı bünyesinde açılacak olan kadrolara giriş yaparak çalışma hayatına başlayabilirsiniz. Bu bölüm genel olarak size Devlet Dairesi yani Adalet Sarayı bünyesinde çalışacak bir yeterlilik kazandırmaktadır. Özel Sektörde avukatların yanında, hukuk bürolarında iş bulabilirsiniz.

Programa kayıtlı öğrencilerin http://www.uyap.gov.tr bağlantısı ile UYAP'ın ana sayfasıda yer alan Uzaktan Eğitim linkine tıklayarak (ya dahttp://uyapegitim.adalet.gov.tr/portal/index.asp bağlantısı ile) Kullanıcı Adı: Anadolu, Parola: Anadolu_26 bilgilerini değiştirmeden aynen kullanmak şartı ile UYAP sistemine giriş yapmaları ve eğitimleri alabilmeleri sağlanmaktadır.

Kontenjan Sınırlaması ve Taban Puanları

101050775 Adalet Kontenjanı: 5000, 2015’te yerleştirilen :5000, Taban Puanı: 291,20

Ek yerleştirme Kontenjanı:1500 , Ek yerleştirme sonucuna göre yerleşen: 1500, Ek yerleştirme Taban Puanı : 262,07

Ders Listesi İçin TIKLAYIN

Ders Kodları için TIKLAYIN

İş ve İstihdam Olanakları için TIKLAYIN

Havva

Yeni Üye
Adalet önlisans bölümüne yeni kayıt oldum, daha önceki sınavda çıkmış soru ve yanıtları nerden temin edebilirim?

mucu

Yeni Üye
Açıköğretim Adalet bölümü çıkmış soruları forumda mevcuttur. Aşağıdaki linke tıklayarak hangi yılı istiyorsan o yılın içerisinde bulabilirsin.

Aöf Çıkmış Sorular

y1u4s9u6f

Yeni Üye
adlet meslek 2 sınıfındayım sadece ortak desler var t.dil .inklap hukuk giriş ve anayasa var birde bilgi teknolojisi var önerim aof nin öğrenim portlarından yararlan

FASLA

Yeni Üye
Merhaba Geçmiş Yıllarda çıkan Adalet Meslek Eğitimi Soru örneklerini Nerden Bulabilirim??

DURSUNE

Yeni Üye
bu bölüm açıkögretimde war mı kimi war dio kimi yok biri açıklarsa çok mutlu olcam şimdiden tşkler

by-cansuyu

Yeni Üye
bu bölümü bitirenler açıköğretimden 3. sınıfa hangi bölümlere devam edebiliyor acaba

Gülfem

Yeni Üye
arkadaşlar ben bu bölümü seçmek istiyorum bu yıl. bu bölüme girmek için ne gerekiyo özel bi şart falan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

hürrem

Yeni Üye
arkadaşlar medeni usul hukuku soruları varmı

birge

Yeni Üye
selam arkadaşlar .. medeni usul hukuku soruları ve Anayasa hukuku sorularını nasıl bulabilirim. bana yardımcı olursanızsa sevinirim. teşekkür ederim..

yavuzturk

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar aöf konusunda yeniyim. Fizik bölümü okuyordum lise düzeyinde zabıt katipliğine girdim kazandım. Şimdi, bu bölümün varlığından haberim yoktu yeni öğrendim. Aöf ye başlamak istiyorum fakat hangi bölüme başlasam bilmiyorum bu bölümü de yeni gördüm, ben bu bölüme başlasam ilerde bana yararı olur mu ve eğer önlisans bitirdiğimde lisans a devam edebilirmiyim ?
Cevaplarınız için şimdiden çokk teşekkürler.

laserna

Yeni Üye
Arkadaşlar bu bölümü bitirdikten sonra hangi lisans bölümüne geçebiliyoruz.
Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler. :)

Linsey

Özel Üye
Merhaba arkadaslar aöf konusunda yeniyim. Fizik bölümü okuyordum lise düzeyinde zabıt katipliğine girdim kazandım. Şimdi, bu bölümün varlığından haberim yoktu yeni öğrendim. Aöf ye başlamak istiyorum fakat hangi bölüme başlasam bilmiyorum bu bölümü de yeni gördüm, ben bu bölüme başlasam ilerde bana yararı olur mu ve eğer önlisans bitirdiğimde lisans a devam edebilirmiyim ?
Cevaplarınız için şimdiden çokk teşekkürler.
Merhaba ,
Evet DGS sınavına girerek Hukuk Fakültesi 'ne geçiş yapabilirsiniz;)

Esma ŞAHİN

Yeni Üye
arkadaşım açıköğretimden bu bölümü seçmek istersen 145 barajını aşman yeterli:)

yavuzturk

Yeni Üye
Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum, bu sene bu bölüm açılıyormu arkadaşlar bilgisi olan varmı ?

Esma ŞAHİN

Yeni Üye
ya arkadaşlar bişi sorcam adalet aöf önlisans bölümü bittikten sonra dgs ile hukuk fakültesine geçiş yapılıyor ya acaba o da açık öğretim mi yoksa örgün öğretim mi?cevaplarınızı bekliyom çok acil!!!:confused:

fatihkaleli

Yeni Üye
Arkadaşlar AOF,ADALET HUKUK DGS HAKKINDA KAFANIZA TAKILAN ÖĞRENMEK İSTEDİĞİNİZ SORULARINI "********" a gönderiniz tüm yönerge ve düzenlemeler dersler dahil hbilgi alabilirisniz.....

Lütfen Sorulara Forumda Yanız Veriniz.

ylmzsngl

Forum Ahalisi
Bölüm:
İşletme
Aslına bakarsanız bu derslerin özellikle 1. sınıftaki derslerin diğer bölümlerdede okutulması sebebiyle çıkmış soruları çok rahat bulabilirsiniz. Bu açıdan yine şanslı oldugunuzu düşünüyorum.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara