Dış Ticaret Programı

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Açıköğretim Dış Ticaret Önlisans Bölümü

Bu program, ithalat ve ihracata dayalı bankacılık, taşımacılık, gümrük gibi dış ticaretle ilgili iş kollarında çalışacak ara insan gücü yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Mezunlarına kendi işlerini kurabilecek bilgi ve beceriyi kazandırmayı hedefleyen bu programda, dış ticaret işlemleri, gümrükleme, kambiyo mevzuatı gibi dersler yer almaktadır.

Kimler Kayıt Yaptırabilir?

YGS sınavında, puan türlerinin en az birinden 140 ve üzeri puan alan öğrenciler Dış Ticaret Önlisans Programı’na başvuru yapabilirler. Bunun yanında herhangi bir örgün yüksek öğretim veya AÖF programında kayıtlı öğrenciler ve mezunlar da Dış Ticaret Önlisans programına sınavsız olarak girme olanağına sahiptirler.

Dış Ticaret Önlisans Programına özgü başvuru koşulları bulunmamaktadır.

Özel Koşullar

Dış Ticaret Önlisans Programı’na kayıt yaptırmak isteyen kişilerde herhangi bir özel koşul aranmamaktadır.

Kontenjan Sınırlaması ve Taban Puanları

101050236 Dış Ticaret Kontenjanı: 1500, 2015’te yerleştirilen :1500, Taban Puanı: 231,78

Ek yerleştirme Kontenjanı:450, Ek yerleştirme sonucuna göre yerleşen: 450, Ek yerleştirme Taban Puanı : 205,11

Mezuniyet Sonrası

Dış Ticaret Önlisans Programı’ndan mezun olan öğrenciler, "Dış Ticaret Önlisans Diploması" alırlar.
Bu programdan mezun olan öğrenciler, Açık Öğretim Fakültesinin İşletme, İktisat ve Kamu Yönetimi bölümlerine dikey geçiş yapma olanağına sahiptirler.

İş Olanakları

Mezunlar; küçük ve orta ölçekli firmaların dış ticaret departmanlarında, bankalarda, uluslararası lojistik firmalarında ve gümrük müşavirlik firmalarında çalışabilirler.

Ders Listesi içine TIKLAYIN

Ders Kodları için
TIKLAYIN

AÖF DIŞ TİCARET ÇIKMIŞ SINAV SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

B

bernatekin

Misafir
iyi günler ben de dış ticaret bölümüne kayıt yaptıracağım ikinci üniversite olarak.fakat internetten başvuru yapamıyorum sayfa açılmıyor.yardımcı olursanız sevinirim

zuhalsnmz

Yeni Üye
eşimde bu yıl dış ticarete başlıyor...genel bilgiler dısında iş olanakları açısından bilgisi olan arkadaşlarla paylaşımda bulunsak fena olmaz sanırım

zuhalsnmz

Yeni Üye
başarır yaa..onun doguştan kafası yatkın ticarete :)

drummeresra

Yeni Üye
şöyle hepimizin mezun olduğunu görsem varya oooh ne rahat ooof oooff :(

drummeresra

Yeni Üye
yeni kayıt yaptıran arkadaşlar buyrun göreceğiniz dersler :D

1.SINIF

Genel Muhasebe
Genel İşletme
Davranış Bilimlerine Giriş
İktisada Giriş
Genel Matematik
Temel Bilgi Teknolojileri
Hukuka Giriş
İngilizce

2.SINIF

Dış Ticaret İşlemlerinin Muhasebeleştirilmesi
Gümrükleme
Kambiyo Mevzuatı
Uluslararası Pazarlama
Türk Dili
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi
İthalat ve İhracat Uygulamaları
Dış Ticarete Giriş

derslerin içeriklerini http://www.aof.anadolu.edu.tr/ adresinde bulabilirsiniz

başarılar :)

good79

Yeni Üye
ben 2005 aof dış ticareti bitirdim diploma notum 59,24 2006 da dgs girdim say:77,5 net söz:68,75 yaptım aobp:66 geldi puanım 281,281 ve odtü iktisadı 2 puanla kaçırdım 2007 dgs de şansımı tekrar denedim say:75 söz:70 net yaptım 276 puan aldım boun iktisadı 6 puanla odtü iktisadı 5 puanla kaçırdım 2008 de gircem ve ful yapcam inşallah kazanırım

deli dumrul

Yeni Üye
;) selam.. kardeşim dış ticaret bölümünü okuyor.2.sınıfta şimdi.öğrenilesi dersleri var aslında

A

aderindere

Misafir
ya arkadaşım bu yazdıklarınızı zaten bu siteye üye olan herkes bilir.ben bu siteye geçmiş senelerde çıkan soruları çözmek için üye oldum.bana kattığınız hiçbişey yok.önlisans programlarını gösterip kandırmayın insanları yazın aöf iktisat ve işletme okuyanların sitesi diye..

DreamWeaver

Yeni Üye
Merhabalar
bende çıkmış sorular için geldim fakat böyle bir bilgi yok başka sitelere bakalım o zaman.

logistic_ugur

Yeni Üye
merhaba ben bu sene yenı kayıt yaptırcam dış ticaret bölümü ile ilgili ders notları varsa paylaşabilecğiniz sevınırım...

denizmen

Yeni Üye
2008 final sorularını nereden temin edebiliriz ?

ilknurm

Yeni Üye
arkadaşlar bende dış ticaret 2. sınıfa geçtim dersler bu sene daha bi zor sanki 1. sınıfta okuduğum derslerde bi sıkıntı yaşamadım çünkü ticaret meslek lisesi bilgisayarlı muhasebe mezunuydum fakat bu seneki derslerin adını bile ilk defa duyuyuorum allah yardımcım olsun sizlerden 2. sınıf dersleriyle ilgili bilgi bekliyorum.

DışTicaret33

Yeni Üye
Bölüm:
Dış Ticaret
Açık Öğretim Fakültesinin kendi öğrencileri için açmış olduğu eğitim portalı var.O portaldan istediğiniz dersin istediğiniz ünitesini video,mp3 ve döküman şeklinde bilgisayarınıza indirebilir ve bunlardan yararlanabilirsiniz.Ayrıca sınavda çıkabilecek soruları çözebilir ve sitedeki deneme sınavlarına girerek derslerdeki başarı durumunuzu öğrenebilirsiniz.

Özellikle de Dış ticaret bölümü 2.sınıf dersleri hakkında konu anlatımı ve sorulara ulaşabilirsiniz.Çünkü 2.sınıfta bu portaldan başka destek olacak hiçbir yer yok diyebilirim.

T.C Kimlik Numarası ile sisteme giriş yapacaksınız.

Adres aşağıda;
http://www.eogrenme.anadolu.edu.tr/

ilknurm

Yeni Üye
çok teşekkür ederim sağol.

di2009

Yeni Üye
dış ticaret 2. sınıf

Arkadaşlar,merhaba
dış ticaret 2. sınıf ders notlarını bulamadım.Sadece Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi var.
Yardım lütfen

CERENHATİCE

Yeni Üye
Dış ticaret 1.sınıf ders notlarına nereden ulaşabilirim

merve öztürk

Yeni Üye
arkadaşa katılıyorum bugünkü sınav sorularını ve önceden çıkmış soruları paylaşmadıkça üye olmanın bi mantığı yok. yetkililerin biraz önlisans programlarıyla da ilgilenmesi lazım. işletme için dünya kadar link var dış ticaret için bi şe yok!

msghacker

Yeni Üye
Merhaba.Ben 4 yıllık örgün işletme mezunuyum ve sınawsız 2.üniversite hakkından faydalanarak önlisans dış ticaret veya e sertifika ile dış ticaret uzmanı sertifikası almak arasında tereddütte kaldım.Yardımcı olursanız sevinirim.Önlisans dış ticaret ile dış ticaret uzmanı sertifikası (e sertifika) arasında bir farklılık warmı acaba.Bir de önlisans dış ticaret i seçersem eğer işletme okurken almış olduğum derslerden muaf olma gibi bir durumum warmı? Şimdiden teşekkürler.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara