acık ogretım dersler hakkında

UqeLaA_JojuK

Yeni Üye
ya bu ders atamaları nesaman gerceklesecek??? veya bıze verdıklerı kıtapta belırlı konularamı calısacas ılk sınav ıcın benım bolum halkla ılıskıler bılgılendırırsenıs sewınırım

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Size verilen kitaplardan çalışacaksınız. Kitaplarda Ara sınav için geçerli olan üniteler belirlenmiş olmalıdır. Ama ortalama olarak bakarsak toplam ünite sayısının yarısı ara sınavda sorumlu olduğunuz bölümdür. Şimdiden çalışmaya başlamanızda fayda var.

mimoza

Özel Üye
tşk..benimde bir sorum olcak bu 1.sınıfın dersi olan iktisadı geçebılmem için nasıl bır yontem uygulamalıyım..çok zor gelıyo ..anlayamıyorum..bi türlü geçemedim bu dersi...ltf. yardımcı olun ..

weeping eyes

Özel Üye
MİMOZA ya,

Gerçekten iktisat dersi zor bi ders.aslında iktisata giriş dersine göre değil de genel olarak şu yazdıklarımı uygularsan başarı seni yakalar.

1-kendine bi ders programı çıkar yani şu günler şu derslere çalışacağım şu kadar ünite bitireceğim gibi.

2-derslerle ilgili elinde yeterince döküman bulunsun.

3-öncelikle konuyu bi defa oku ama anlayarak.yalnız okuldan aldığın kitaplar hakkında yeterli bi bilgi sahibi olmak için gerekli vaktin var mı tartışma konusu tabii.çünkü fazlasıyla detaya inilmiş.ağırlıklı olarak özet halinde hazırlanmış kitaplardan çalışırsan senin daha iyi olur kanaatindeyim.kafana takılan konu ile ilgili gerçekten önem arzeden yerlerin altını çiz.eğer konu ile ilgili fazla bişey aklında kalmadıysa bu altını çizdiğin yerleri not et ve birkez daha oku tekrarlıyorum aklında kalarak.kendinde eksik bi bilgi hissedeyorsan konu ile ilgili ana kitaptan yardım al.

3-gerek ana ve yardımcı kitaplardan gerekse internetten bol bol soru çöz.konuyla alakalı soru tiplerni ve çıkabilecek soru örneklerinin hepsine bak.

4-bulunduğun ilde akademik danışma hizmeti (yani hafta sonu üniversitede bölümünle alakalı ders hizmeti) elinden geldiğince faydalan.takıldığın,anlamadığın,kendini yetersiz hissettiğin yerlerde hocalardan yardım al.

5-sınav tarihine yakın bi zamanda konu çalışmayı bitirmeye bak ve son günlerde konu çalışma yerine bol soru çöz.eksiklerini tamamla.

6-biz her zaman sizlerin hizmetinizdeyiz :)

educer

Yeni Üye
ben bu yıl kayıt yaptırdım sosyal bilimler bölümüne. meslek lisesi olduğum için öss'de istediğim bölümü yazamadım ama burdan sosyolojiye geçiş yapmayı çok istiyorum. burayı ikinci üniversite olarak yazdım fakat sınavlar yaklaşıyor ben nasıl çalışacam, nerden başlayacam bilemiyorum panik içerindeyim . yardımcı olursanız çok sevinirim.

machoni

Yeni Üye
no panik istediğin yerden ama en baştan olsun herşeyi baştan başlar dikkatli bir şekilde sakin sakin

sinem73

Yeni Üye
ben sınava giremiyecem valla.18 aralıkta bir talihsizlikten dolayı kayıt yenileyemedim.bu sene boş boş oturacam inşallah diğer seneye kadar hevesim kaçmaz.bende bu arada kpss girerim sizce doğrumu yparım arkadaşlar.kpss de bir şansım olabilirmi dersiniz.hepinize sevgiler.....

gulhanyýlmaz

Yeni Üye
Ben Calistigim Icin Derslere Calisamiyorum Ama Sizlerden Nasil Calisirsam Su Kisa Zamanda Gecerim Lutfen Acil Cvp Bekliyorum

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara