Muhasebe Programı

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Açıköğretim Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Önlisans Bölümü

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Önlisans Programı, 1993 yılında Açıköğretim Sisteminin yeniden yapılandırılması ile Açıköğretim Fakültesi bünyesinde açılan bir programdır. Bu bölümden mezun olanlar Muhasebe alanında özel ve kamu kuruluşlarında çalışabilmektedirler.

Bölümü tercih edebilmek için YGS herhangi bir puan türünden 140 veya üzeri puan alması gerekmektedir. Yerleşmek için kontenjan dahilinde olmak gerekir.

Kontenjan Sınırlaması ve Taban Puanları

101050624 Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Kontenjanı: 2000, 2015’te yerleştirilen :2000, Taban Puanı: 250,26

Ek yerleştirme Kontenjanı: 600, Ek yerleştirme sonucuna göre yerleşen: 600, Ek yerleştirme Taban Puanı : 202,31

Bu bölümde okutulan dersler yıllıktır ve bölümün öğrenim süresi 2 yıldır. Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, yılda iki farklı dönemde eğitim görmektedirler. Her dönem iki kez oturumlu olarak sınavlara katılmaktadırlar. Ara ve yılsonu sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar.

Bölümden mezun olan öğrenciler, "Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca örgün veya Açıköğretim Sistemi ile öğrenim yapan programlara dikey geçiş yapma olanağına sahiptir.

Bu program kamu ve özel sektördeki muhasebe bölümleri ile özel muhasebe bürolarında çalışacak muhasebeciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Programda, çeşitli muhasebe, vergi ve işletmecilik dersleri verilmektedir.

Muhasebe Önlisans Programında öğrenim gören öğrencilerin temel öğrenme materyali ders kitaplarıdır. Ders kitaplarına destek olmak amacı ile derslere ilişkin televizyon yayınları da programda yer almaktadır. Programdaki bazı temel dersler için Akademik Danışmanlık (yüzyüze eğitim) hizmeti sunulmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca internet üzerinden destek hizmeti alarak e-öğrenme uygulamalarından (e-kitap, e-televizyon, e-sınav, e-alıştırma ve e-danışmanlık) yararlanabilmektedirler.

Ders Listesi İçin TIKLAYIN

mesude tosun

Yeni Üye
muhasebe bölümünde hangi derslerin verildiğini sırasıyla bilmek istiyorum.. bu mümkünmü acaba?

Linsey

Özel Üye
muhasebe bölümünde hangi derslerin verildiğini sırasıyla bilmek istiyorum.. bu mümkünmü acaba?

Merhaba :)

1.Sınıf

Genel Matematik
Genel Muhasebe
İktisada Giriş
Genel İşletme
Davranış Bilimlerine Giriş
Hukuka Giriş
Temel Bilgi Teknolojileri
Yabancı Dil İngilizce

2.sınıf

Muhasebe Uyg.
Maliyet Muh.
Muhasebe Bilgi Sistemi
Vergi Uyg.
Ticaret Hukuku
İş ve Sos.Güv.Huk.
Türk Dili
Atatürk İlkeleri

aRMaNaSCo

Yeni Üye
peki bu böLümü bitirip işletme bölümünün 3.sınfına sınavsız dikey geçiş yapabiliyormuyuz..

deret14

Yeni Üye
hangi bölümlere geçiş yapabiliyorsunuz muhasebe bölümünden mezun olduktan sonra. bilginiz var mı. mesela kamu yön. veya iktisat a da geçiş var mı

anewday

Yeni Üye
Bölüm:
Muhasebe Programı
arkadaşlar muhasebe ve vergi uygulamaları bölümünü bitirince (ben 2.sınıf öğrencisiyim bu sene)hemen bir muhasebeci yanında çalışmaya başlayabiliyormuyuz yoksa ne bileyim bazı sınavlara veya başvurmamız gereken özel yerler var mı ?Acilen bilgilendirirseniz sevinirim, en azından bu bölümden mezun olan kişiler ne gibi işlem yaptıklarını anlatırlarsa çok mutlu olurum:cici

anewday

Yeni Üye
Bölüm:
Muhasebe Programı
arkadaşlar muhasebe ve vergi uygulamaları bölümünü bitirince (ben 2.sınıf öğrencisiyim bu sene)hemen bir muhasebeci yanında çalışmaya başlayabiliyormuyuz yoksa ne bileyim bazı sınavlara veya başvurmamız gereken özel yerler var mı ?Acilen bilgilendirirseniz sevinirim, en azından bu bölümden mezun olan kişiler ne gibi işlem yaptıklarını anlatırlarsa çok mutlu olurum:cici
Muhasebe ve vergi uygulamaları, bölümü, nedir, dersleri, programı, dikey geçiş yapılabilecek bölümler, 2 yıllık muhasebe, meslek yüksek okulları bu sitede bununla ilgili yazılar buldum fakat doğruluğunu mezun olan arkadaşlardan öğrenmek istiyorum ;)

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Evet genel itibri ile doğrudur. Önümüzdeki yıl aöf de kredili sisteme geçecek ve 2 yılı 4 dönem halinde göreceksiniz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara