Aöf Sağlık Kurumları İşletmeciliği

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Aöf Sağlık Kurumları İşletmeciliği Önlisans Bölümü Bilgileri

Aöf Sağlık Kurumları İşletmeciliği Önlisans Programı, 1993 yılında Açıköğretim Sisteminin yeniden yapılandırılması ile Açıköğretim Fakültesi bünyesinde açılan bir programdır. Bu bölümden mezun olanlar sağlık kurumlarında ara kademe yöneticisi olarak görev alabilmektedirler.

Bu bölüm 2014-2015 itibari ile kontenjanlı hale getirilmiştir. . Tercihlerinizde kontenjan sınırını ve oluşan taban puanını gözeterek yapmanız önerilir. Bölümü tercih edebilmeniz için YGS herhangibir puan türünden 140 veya üzeri almanız gerekmektedir ( Yerleştirilmek için kontenjan dahilinde olmanız gerekli ).

Kontenjan Sınırlaması ve Taban Puanları

101050306 Sağlık Kurumları İşletmeciliği Kontenjanı: 12000, 2015’te yerleştirilen :12000, Taban Puanı: 222,93

Ek yerleştirme Kontenjanı: 3600, Ek yerleştirme sonucuna göre yerleşen: 3600, Ek yerleştirme Taban Puanı : 197,52

Bu bölümde okutulan dersler yıllıktır ve bölümün öğrenim süresi 2 yıldır. Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, yılda iki ayrı dönemde eğitim görmekte ve her dönem iki sınav yapılmaktadır. Ara ve yılsonu sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar.

Bölümden mezun olan öğrenciler, "Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca örgün veya Açıköğretim Sistemi ile öğrenim yapan programlara dikey geçiş yapma olanağına sahiptir.Bu program, başta hastaneler olmak üzere çeşitli sağlık kuruluşlarında ara kademe yönetimini üstlenecek işletmeciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Programda genel işletmecilik ile ilgili derslerin yanısıra, sağlık kurumlarının finansal ve mali yönden yönetimine ve sağlık hizmetlerinin pazarlanmasına yönelik dersler yer almaktadır.Sağlık Kurumları Önlisans Programında öğrenim gören öğrencilerin temel öğrenme materyali ders kitaplarıdır. Ders kitaplarına destek olmak amacı ile derslere ilişkin televizyon yayınları da programda yer almaktadır. Programdaki bazı temel dersler için Akademik Danışmanlık (yüzyüze eğitim) hizmeti sunulmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca internet üzerinden destek hizmeti alarak e-öğrenme uygulamalarından (e-kitap, e-televizyon, e-sınav, e-alıştırma ve e-danışmanlık) yararlanabilmektedirler.

Ders Listesi İçin TIKLAYIN

AÖF SAĞLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİ ÇIKMIŞ SINAV SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

drummeresra

Yeni Üye
bu bölüme yerleştim hadi hayırlısı...isteyerek yazdım..önü açık mı bu mesleğin diye düşünmeden edemiyorum ..umarım iyi seçim olmuştur benim için

drummeresra

Yeni Üye
yeni yerleştirildim..ama nasıl nerden başvuru yapıcam bilmiyorum..önce başvuru yapıp daha sonra kayıt yaptırıoruz..daha sonrada ders notları isticem bende :p huh

drummeresra

Yeni Üye
bu bölümde 2 yıl öğrenim görülen dersler ;

1.sınıf

Genel Muhasebe
Genel İşletme
Davranış Bilimlerine Giriş
İktisada Giriş
Genel Matematik
Temel Bilgi Teknolojileri
Hukuka Giriş
İngilizce

2.sınıf

İstatistik
Türk Dili
Sağlık Kurumları Yönetimi
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi
Sağlık Hizmetleri Pazarlaması
Sağlık Kurumlarında Kaynak Planlaması
Sağlık Kurumlarında Maliyet Yönetimi
Sağlık Kurumlarında Finansal Yönetim

Derslerin içeriklerini görmek için ;
http://www.aof.anadolu.edu.tr/ adresine bakabilirsiniz

zuhalsnmz

Yeni Üye
ne görev alıyorsunuz bu bölüm bitince..sanırım özelde şansınız daha fazla..

drummeresra

Yeni Üye
devlette ve özelde yani tüm sağlık kurumlarında yönetici olabiliorsun ..hastane yönetiorsun :S

lana

Yeni Üye
bende busene kaydolacam nasıl iş imanları falan bı bılgı verebılırmısınız:S

drummeresra

Yeni Üye
lana hoşgeldin..hayırlı olsun..iş imkanları yüksek bi bölüm avantajlıyız bizde..hiç pişman değilim ben bu bölümü yazdığım için :)
başarılar diliyorum

lana

Yeni Üye
saol drummeresra nasıl iş bulablırım nasıl olur hiç bi bilgim yok busene kayt olacam inşallah hayırlı olur benm ıcınde

drummeresra

Yeni Üye
çok düşünmiceksin..avantajları yüksek bi bölüm..2 yıl bu bölümü okuduktan sonra istersen aynı bölüm için sınavlara girip örgünden 4 yılı tamamlıyorsun...istersende normal işletme olarak sınavsız geçiş yapıp 4 yılı tamamlarsın..iş bulma imkanları yüksekmiş..öyle duydum...hiç pişman olma bu bölümü yazdığına..ben olmadım ve okumak çin sabırsızlanıorum..iste yeterki başarırsın..hastanelerde tıp merkezlerinde ara yönetici oluyorsun ok ;)

lana

Yeni Üye
saol canm rahatlatdn su normalden istersende normal işletme olarak sınavsız geçiş yapıp 4 yılı tamamlarsın dedıgın nasıl oluyor canm?

drummeresra

Yeni Üye
normalden yani örgüne sağlık kurumları işletmeciliğine geçiş yapabiliorsun ama sınavla...diğer seçenek ise sınavsız açıköğretimin işletme bölümüne geçiş yapabiliorsun

drummeresra

Yeni Üye
hayır bende sen gibiyim...ama 2 yıl sorası sınavla örgüne geçmeyi düşünüorum

A

akif

Misafir
BEN HEM KAMU HEM BUNU OKUYABİLİRMİYİM AÇIKTAN DRUMMESRA SÖZKONUSU BÖLÜMLE İLGİLİ ADINDAN v.s.VE NE BİLİYORSAN YAZARSAN SEVİNİRİM bu yıl kamuya kayıt olcam acıktan...... seneye yine sınava girip yada kamuyu dondorup bunamı devam edicem nasılk olucak şimdiden bilgilerini zorladıgım için tşk.ler varmı bişiler:) merhaba umarım iyisindir bu arada

drummeresra

Yeni Üye
BEN HEM KAMU HEM BUNU OKUYABİLİRMİYİM AÇIKTAN DRUMMESRA SÖZKONUSU BÖLÜMLE İLGİLİ ADINDAN v.s.VE NE BİLİYORSAN YAZARSAN SEVİNİRİM bu yıl kamuya kayıt olcam acıktan...... seneye yine sınava girip yada kamuyu dondorup bunamı devam edicem nasılk olucak şimdiden bilgilerini zorladıgım için tşk.ler varmı bişiler:) merhaba umarım iyisindir bu arada
merhablar
benim bildiğim kadarıyla olabilir yani dondurup okuyabilirsin ..yanlış biliyorsam umarım yanlışımı düzelten arkadaşlar olur ve yanlış bilgilenmemiş olursun..
başarılar

lana

Yeni Üye
bugun kayt oldm kıtaplarimi aldm birinci donem hangi kitaplar geciyo elıme yanliş bişi almımdaa

yasarguner

Özel Üye
Bölüm:
Konaklama İşletmeciliği
1. Sınıf
Kod Ders Adı ve Şubeler Saat ECTS Kredisi

1001 Genel Muhasebe 6+0 9,0
1002 Genel İşletme 6+0 9,0
1003 Davranış Bilimlerine Giriş 6+0 9,0
1005 İktisada Giriş 6+0 9,0
1007 Genel Matematik 6+0 9,0
1099 Temel Bilgi Teknolojileri 4+0 6,0
1410 Hukuka Giriş 6+0 9,0
Yabancı Dil Dersleri
1216/A (Alm) Almanca 4+0 6,0
1216/F (Fra) Fransızca 4+0 6,0
1216/İ (İng) İngilizce 4+0 6,0

2. Sınıf
Kod Ders Adı ve Şubeler Saat ECTS Kredisi

2064 İstatistik 6+0 9,0
2232 Türk Dili 4+0 6,0
2233 Sağlık Kurumları Yönetimi 6+0 9,0
2252 Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi 4+0 6,0
2256 Sağlık Hizmetleri Pazarlaması 6+0 6,0
2422 Sağlık Kurumlarında Kaynak Planlaması 6+0 9,0
2423 Sağlık Kurumlarında Maliyet Yönetimi 6+0 6,0
2427 Sağlık Kurumlarında Finansal Yönetim 6+0 9,0

hackahn

Yeni Üye
Tek ders yüzünden mezun olamadım.Aslında mezun olabilecekler için tek ders sınavı açılmalı.Sağlık kurumları işletmeciliğinden işletme 3.sınıfa geçiş yapacaktım.Sanırım olmuyor.Şimdi 1 ders için bütün sene bekle.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara