İkinci Üniversite Askerlik tecil sorunu.

genom

Yeni Üye
Merhaba..Ben 2005 yılında acıköğretim işletme bölününe ikinci üniversite hakkımla girdim..aradan gecen süre icinde normal üniversitemi bırakıp 2007 yılında sadece acıköğretimde okumaya karar verdim..şu anda diger üniversiteden cıkısımı aldım.gecen gün askerlikten yoklama çağrısı geldi bende direk acık öğretim bürosuna gittim örgün öğretime kaydımı alabileceklerini yanlız askeri şubeden öğrenimine devam etmesinde sakınca yoktur tarzında bir belge almamı istediler.1981 dogumluyum acıköğretimi bitirip askere gitmeyi planlıyorum..pazartesi günü askerlik subesine gittigimde bu belgeyi almak icin bir sorun yasarmıyım onu bilmek istiyorum..ayrıca acık öğretimde 3. sınoftayım herhangi bir sınıfta kalma durumum yok..

biraz uzun anlattım ama bilgisi olan arkadaslar yardımcı olurlarsa cok sevinirim..

saygılarımla..simdiden tesekkur ederim.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Öncelikle Açıköğretim de sınıf tekrarı yapıp yapmadığın önemli.. Ve ikinci olarak şuanki tecil durumun nedir. Eğer asker kaçağı gözüküyorsan direkalabilme ihtimalleri var. Eğer tecil hakkın varsa sorun olmaz belgeyi de verirler.

genom

Yeni Üye
yoklama kacagı gozukuyorum herhalde su anda iş nedeniyle ilk yoklamaya gidemedim..su anda sınıf tekrarı durumu yok acık öğretimde..daha askerligi tecil ettirmedim hiç..

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Universite her yıl tecil işlemleri için dosya gönderir askerlik şubesine. bu yüzden tecil ettirmedim demek yerine askerlik şubesine bir telefon açıp tecil durumunu öğrenmeni tavsiye ederim. bu arada bilgi de alabilirsin konuyla ilgili.

genom

Yeni Üye
Telefon etmek yerine yüzyüze konusucam pazartesi günü..sonucu burdan bildiririm aynı durumda olan arkadaslarada kaynak bilgi olur :) tesekkurler verdigin bilgiler icin.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Telefon etmek yerine yüzyüze konusucam pazartesi günü..sonucu burdan bildiririm aynı durumda olan arkadaslarada kaynak bilgi olur :) tesekkurler verdigin bilgiler icin.
Askeriyenin mantığı karışıktır. Bu yüzden önce telefon aç bence. Çünki eğer asker kaçağı gözüküyorsan eve göndermeyebilirler:)

genom

Yeni Üye
Alırlarsa ne yapalım gideriz artık :) Asker kacagı değilim bu arada yoklama kaçağı durumundayım :)

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
:) sen bilirsin ne diyelim

sonucu buraya yazarsan diğer arkadaşlara da yardımı olabilir. Şimdiden teşekkürler

genom

Yeni Üye
Bakalım aslında beklemenin bir alemi yok ama yinede 6 ay yapmak var işin ucunda..aöf bürosundaki görevli tecil olur demisti ama bakalım görücez pazartesi günü sonucu.

feyt333

Yeni Üye
benimde sorunum bu arkadaşınkiyle aynı;

Bende 4 senelik üniversite okurken, açıköğretime başvurup ikinci üniversiteyi okumaya başladım, daha sonra normal üniversitemi bıraktım
ve açıköğretime devam ediyorum.Bana bir iki gün önce askerlik yoklama belgesi geldi, ama ben açıköğretimde okuyorum, tecil için ne yapmam lazım?

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Merhaba;
Bendede aynı sorun var örgün 1988 doğumluyum, 2 yıllık elektronik bölümünden kaydımı sildirip, ikinci üniversite olan 4 yıllık Kamu Yönetimi olan açıköğretime harcımı yatırıp kaydımı yaptırdım, myodan kaydımı sildirip askerlik şubesine gitsem, açıköğretime devam edicem desem bir sorun çıkarırlarmı? Daha önce bireysel olarak hiç tecil ettirmedim tecilim Kasım 2012de doluyo yardımcı olursanız sevinirim.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
benimde sorunum bu arkadaşınkiyle aynı;

Bende 4 senelik üniversite okurken, açıköğretime başvurup ikinci üniversiteyi okumaya başladım, daha sonra normal üniversitemi bıraktım
ve açıköğretime devam ediyorum.Bana bir iki gün önce askerlik yoklama belgesi geldi, ama ben açıköğretimde okuyorum, tecil için ne yapmam lazım?
Bıraktığınız okuldan kaydınızı sildirdiyseniz, açıköğretim bürosuna giderek askerlik tecili için öğrenci belgesi alarak askerlik şubenize verip tecilinizi yapabilirsiniz. Kaydınızı sildirmediyseniz, askerlik için açıköğretimden yararlanamazsınız.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba;
Bendede aynı sorun var örgün 1988 doğumluyum, 2 yıllık elektronik bölümünden kaydımı sildirip, ikinci üniversite olan 4 yıllık Kamu Yönetimi olan açıköğretime harcımı yatırıp kaydımı yaptırdım, myodan kaydımı sildirip askerlik şubesine gitsem, açıköğretime devam edicem desem bir sorun çıkarırlarmı? Daha önce bireysel olarak hiç tecil ettirmedim tecilim Kasım 2012de doluyo yardımcı olursanız sevinirim.
MYO dan kaydını sildirerek açıköğretimden öğrenci belgesi alıp askerlik şubesinde askerliğini tecil ettirebilirsin. Ama bana kalsa MYO yu bitirip peşine sınavsız DGS imkanı ile çıköğretimdne lisans tamamla derim. Hem böylece elinde meslek diploman olur.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO