Askerliğe ilişkin olarak uygulanan hüküm nedir?

hamzamusab

Yeni Üye
aof'de askerlik

Arkadaşlar aof'de kaç sene kalınca askerlık işlemi başlatılır duyduklarım askerlık işlemi 2 sene üstüste kalınca başlatılıyormuş sizin bi bilginiz var mı bu konuda.
başarılar....

martı

Yeni Üye
Arkadaşlar 22.09.1979 doğumluyum,bütünlemeye kalmadım şu an mezun durumdayım.Askere ne zaman alırlar, 1 sene daha tecil ettirmek istiyorum mümkün mü.Bilgisi olan varsa yazabilirmi

erolpasa

Yeni Üye
Arkadaşlar 22.09.1979 doğumluyum,bütünlemeye kalmadım şu an mezun durumdayım.Askere ne zaman alırlar, 1 sene daha tecil ettirmek istiyorum mümkün mü.Bilgisi olan varsa yazabilirmi
daha önce ettirdiğin tecil ne zaman bitiyorsa o zaman askersin. onun dışında ekstra bir erteletme yapamazsın.

Şu sistem geçerli

abin veya kardeşin şuan askerse sen askerlik tecili yaptırabilirsin. 2 kardeşi aynı anda asker yaptırmıyorlar.

Bir diğer neden terör mağduru. Terörden dolayı zarar gördüysen tecil ettirebilirsin.

onun dışında başka bilmiyorum. Keşke 1 dersini bıraksaydın o zaman daha iyi olurdu.

erolpasa

Yeni Üye
He bir de az önce unuttum şimdi yazıyım. 1979 doğumlu yani 29 yaşındasınız. Ve artık bu saatten sonra okusanızda yukarıda saydığım unsurlarda olsa 29 yaşını bitiren herkes asker sayılır. Arkadaşın verdiği sitede de bu konu hakkında bilgi var.

saygılar

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Ben Geçen sene Temmuzda Bitirdim, Eylülde muayeneye çağırdılar gittim ve muayenede 1 sene daha tecil ettirmek istediğimi belirttim onlarda tecil hakkımın olmadığını fakat zaten 1 sene sonra alacaklarını belirttiler ve 30 kasım 2008 e gün verdiler.

yani her halukarda hemen hemen 1 sene sonra alıyorlar askere.

martı

Yeni Üye
fb

He bir de az önce unuttum şimdi yazıyım. 1979 doğumlu yani 29 yaşındasınız. Ve artık bu saatten sonra okusanızda yukarıda saydığım unsurlarda olsa 29 yaşını bitiren herkes asker sayılır. Arkadaşın verdiği sitede de bu konu hakkında bilgi var.

saygılar
teşekkürler inşallah benide 2009 da askere alırlar

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Tabi arkadaşlar unutuyordum, Geçen sene çıkan bir kanun ile 4 yıllık lisans mezunlarına 2 yıl askerliği istek dahilinde tecil etme hakkı tanındı. Bu da bir dip not olarak aklınızın bir köşesinde kalsın.

djakman

Yeni Üye
1.sınıfı tekrar ederse derken bütün dersleri mi yoksa alttaki derslerdende 2kere üstüste kalanın askerlik tecil işlemi yapılmıyomu mesale 1.sınıfta 4 dersten kaldım 2kere sınavına girip aynı derslerden kalırsam askerlik tecilim yapılmazmı

erolpasa

Yeni Üye
1.sınıfı tekrar ederse derken bütün dersleri mi yoksa alttaki derslerdende 2kere üstüste kalanın askerlik tecil işlemi yapılmıyomu mesale 1.sınıfta 4 dersten kaldım 2kere sınavına girip aynı derslerden kalırsam askerlik tecilim yapılmazmı
açıköğretimde 2 sene üst üste kaldın mı askersin. Tecil olmuyor. Öğrencilik durumun bitiyor.

Ayrıca 2. sınıfta okurken 1. sınıftan dersin varsa 3' e geçemezsin 1. sınıfın dersini mutlaka vermek zorundasın. Veremezsen yine askersin.

sanko86

Yeni Üye
Tabi arkadaşlar unutuyordum, Geçen sene
çıkan bir kanun ile 4 yıllık lisans mezunlarına 2 yıl askerliği istek dahilinde tecil etme hakkı tanındı. Bu da bir dip not olarak aklınızın bir köşesinde kalsın.
Ömer kardeşim öncelikle bu bilgi için teşekkürler ilgi kanunun tam metnini paylaşırsan çok sevinirim.

thespecies

Yeni Üye
İyi günler. Ben 2 yıllık myo bitirdikten sonra geçen sene hazırlık işletme okudum ve 1 dersten geçtim, bu sene 3 dersten sınavlara giriyorum. Eğer 1 dersten daha geçersem 3. sınıfa kaydım oluyor mu ve askerliğimi tecil ettirebiliyor muyum?
Teşekkürler.

sanko86

Yeni Üye
Bildiğim kadarı ile 3. sınıfa geçebilmeniz için hazırlıktaki tüm dersleri vermeniz gerekli.

hucumkedi

Yeni Üye
benimde bir sorum olucak arkadaşlar

aöf ye 2 yıllık meslek yüksek okulu bitirip sınavsız geciş yaptım ve ilk sene hazırlık sınıfı olduğumu içim 4 ders aldım ve bu 4 dersin 2 sinden gecip 2 sinden kaldım , aynı sene icersinde aöf yeni bir kanun cıkartıp hazırlık sınıfında 2 dersten bocrlu şekilde 3 sınıfa kayıt yaptırma hakkı sağladı yalnız bi anda 8 ders alınca altan kalan 2 dersimi veremedim ve 3 sınıfda kaldım

acaba 3 sınıfdaki ilk tekrarım olduğu için askerlik kaydımı yenilermi yoksa seneye askermiyim

B

babidi

Misafir
:(2 sene üst üste kalcak gibiyim 3.sınıftan tek dersım kaldı ve 4.sınıfta 2.senem en erken ne zamana kadar benı askere alırlar veye haziran ayına kadar müsade ederler mi bu tek dersi vermem için. 1984 doğumluyum yardımcı olacaklara sevınırım

ruam

Yeni Üye
2. senesini okuyanlar askere gitmek istemiyorsa öss ye girsinler.Baktınız kalacak gibi durumunuz var ise 2 senelik örgün öğretimlerden birine kayıt yaptırırsınız.Biraz mafraflı oluyor ama askere 4 senelik bitirşmiş olarak gitmek her zaman iyidir.

gokhansti

Yeni Üye
Arkadaşlar benimde bir sorum olacak. Ben 4 yıllık aöfyi geçen haftaki bütünleme sınavlarından sonra bitirdim. Sorum şu; ben şimdi kısa dönem olarakmı askerlik yapacağım. Bazı kimseler 15 ayda yapabilirsin. Kısa dönem kesin değil yada sınava gireceksin diyorlar. Bu konuda kesin bilgi verebilirmisiniz. Ben kısa dönem yapıp bir an önce gelmek istiyorum.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO