Sosyal Bilimler

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Açıköğretim Sosyal Bilimler Önlisans Bölümü Bilgilendirme

Sosyal Bilimler Önlisans Programı, 1992 yılında Açıköğretim Fakültesi bünyesinde açılan bir programdır. 2014 yılı itibari ile program artık öğrenci almamaktadır.

Bu bölümde okutulan dersler yıllıktır ve bölümün öğrenim süresi 2 yıldır. Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, yılda iki farklı dönemde, her dönem iki kez oturumlu olarak sınavlara katılmaktadırlar. Ara ve yılsonu sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar.

Bölümden mezun olan öğrenciler, "Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca örgün veya Açıköğretim Sistemi ile öğrenim yapan programlara dikey geçiş yapma olanağına sahiptir.

Bu programda çağdaş yaşama uyum sağlayabilecek, demokratik kuralları benimsemiş, genel kültürü yüksek bireylerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Programda Türk dili, Atatürk ilkelerini tanıtan, temel hukuk ve vatandaşlık kavramlarını pekiştiren çevre ve insanlarla ilişkileri geliştirici, akılcı düşünmeyi sağlayıcı dersler bulunmaktadır.

Sosyal Bilimler Önlisans Programında öğrenim gören öğrencilerin temel öğrenme materyali ders kitaplarıdır. Ders kitaplarına destek olmak amacı ile derslere ilişkin televizyon yayınları da programda yer almaktadır. Programdaki bazı temel dersler için Akademik Danışmanlık (yüzyüze eğitim) hizmeti sunulmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca internet üzerinden destek hizmeti alarak e-öğrenme uygulamalarından (e-kitap, e-televizyon, e-sınav, e-alıştırma ve e-danışmanlık) yararlanabilmektedirler.

Sosyal Bilimler Ders Listesi İçin TIKLAYIN

A

aytunfb

Misafir
sosyal bilimler 2.sınıf öğrencisiyim tek dersten devam ediyorum bu yıl okul bittikten sonra dikey geçiş sınavına girmek istiyorum bunun için dikey geçiş sınavına ilişkin konu anlatımlı soruların, deneme sınavlarının cevapları ile birlikte bu sitede yayımlanması mümkün mü? Eğer yayımlanırsa çok sevinirim.

A

aytunfb

Misafir
verdiğiniz bilgileri için çokteşekkür ederim, dikey geçiş sınavına yönelik soru örneklerinin bu sitede yayımlanması mümkün mü

nazlımyar

Yeni Üye
valla herkes dikey geçişi sölüyo ama bence zaman kaybı düşünsenize tekrar 1, sınıftan başlıyosun yada intibak okuyosun intibaktan tek dersten kalsan bile okuldan atılıyosun yada 1 yıl daha okuyosunben direk iktisat 3ten devam edecem aöften ondada anadolu ünv örgün diplaması alıyosun

mavrec

Yeni Üye
valla herkes dikey geçişi sölüyo ama bence zaman kaybı düşünsenize tekrar 1, sınıftan başlıyosun yada intibak okuyosun intibaktan tek dersten kalsan bile okuldan atılıyosun yada 1 yıl daha okuyosunben direk iktisat 3ten devam edecem aöften ondada anadolu ünv örgün diplaması alıyosun
bende işletmeye geçmeyi dusunuyorum mat gorecekmıyız 3. sınıfta?

zapsuyu1

Yeni Üye
2009 felsefe soru ve cevaplarını bulamadım 2 senidir tek dersten kalıyorum lütfen yardım edermisiniz ?

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara