Ara Sınavlar Öncesi Öneriler - Ders Çalışma Yöntemleri....

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba açıköğretim öğrencileri;

Sınavlarda sizlere destek olmak ve sizlerin başarı ve sevincine ortak olmak için elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaktayız. Bu sebeple sınav öncesi ve sınav anı için sizlere bir kaç hatırlatma ve önerilerde bulunmak istiyoruz.

*Sınava hazırlanmak için lütfen günde en az 1 saat ders çalışınız.

* Dersleri lütfen çalışanlar, iş yerlerine gidip gelirken yolda geçirdikleri ve ölü zamanlarda serviste, minibüste otobüste çalışmaya özen gösterelim. Bu sayede yolda geçen ölü zamanımızı en iyi şekilde değerlendirmiş olup, kendimize ayıracak daha fazla zaman elde etmiş oluruz. Herhangi bir işte çalışmayan kişiler içinde, en iyi ders çalışma saati olarak sabah saatlerini öneririz. Vucut ve beynininz dinlenmiş ve henüz günün kargaşasına atılmamışken ders çalışmak zihnimizde daha fazla yer etmesine ve daha çabuk anlamamıza olanak sağlayacaktır.

* Mümkün mertebe günde en az 2 dersin 1 er ünitesini okumaya çalışın. Sınav zamanına kadar bir dersi en az 2 kez tekrar etmenizi öneriyoruz.

* Her bir ünite çalıştıktan sonra ünite sonundaki deneme testlerini çözmeye özen gösterin.

* Sınava Bir Kaç gün kala bol bol test çözmeye özen gösterin. Forumumuzda bulunan daha evvel sınavlarda çıkmış olan sorulara çalışabilir testlerden yararlanabilirsiniz.

* Sınav günü sınav yerine en az 2 saat evvel gidin. Yanınızda o oturumda gireceğiniz sınavların derslerine ait notları bulundurun.

* Unutmayın sınavlar evvelinde 1-2 saat içerisinde çalışılan konular sınav anında soruları daha kolay cevaplamanıza yarayacaktır.

Untulmaması gereken en önemli konu şudur arkadaşlar. Lütfen ve lütfen Sınavlara STRES ve SIKINTI içerinde girmeyelim. Untumayın stres sizin çalıştıklarınızıda unutmanıza neden olacaktır. Olabildiğince rahat olmaya özen gösterin, bu sayede sınava daha iyi konsantre olacak ve sorulara daha hızlı ve doğru yanıtlar vereceksinizdir.

Unutmayın Bu sadece ara sınav olup notlarınızın sadece 0 unu etkilemektedir. Fakat 0 deyip boşvermeyelim arkadaşlar yıl sonunda belki geçmeniz için ortalamayı tutturmanızda çok faydası oalcaktır.

Sizlerinde birbirinize önerilirinizi bu konu altından paylaşalım.

Açıköğretim Facebook sayfamıza katılmak için buraya tıklayın.
https://www.facebook.com/acikogretim.aof/
Aöf Grubumuza katılmak için buraya tıklayın.

tenten

Yeni Üye
Slm arkadaslar ben kayseriden mehmet imre sınav giriş kagıdım kayboldu bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.ne yapmam gerekıyo

erolpasa

Yeni Üye
Allah hepimizin yardımcısı olsun. Sınavlara 3 hafta kala çalışmaya başladım ve kendime program yaptım bir derse 3 gün ayırdım. Sıkı bir çalışmayla bütün ünitelerin çalışmasını 2 günde bitirip 3. günü test günü yapıyorum.

Bana göre en büyük sorun ben bütün gün işyerindeyim yorgunum çalışmaya vaktim olmuyor şikayetleri. Arkadaşlar biraz inanırsanız ve gerçekten konsantre olup bazı şeylerden bi kaç günlüğüne de olsa fedakarlık ederseniz başarı gelecektir. İnanmak başarmanın yarısıdır. Hepinize kolay gelsin arkadaşlar

snm

Yeni Üye
offffffffffffff yani offfffffffffffffffffffff allah zihin açıklığı versin şansımız açık olsun :)

semazen47

Yeni Üye
sınav öncesi gerçekten yararlı olan bu hatırlatmalarınız için sonsuz teşekkürler...
iyi çalışmalar!!!

rodeo mustafa

Yeni Üye
merhablar arkadaşlar stressiz olarka girilen sınavlarda başarı daha yüksek olur unutmayalım herşeyden önce moralimizi yüksek tutup kendimizi motive olmuş bir şekilde sınavlara girmeye çalışalım hayatta herşey keşke bu sınavlar kadar kolay olsa herkese başarılar dilerim Administrator arkadaşımada tavside bulunduğu öneriler için çok teşekkür ediyorum.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara