Okul öncesi Eğitim Yillik Plan

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
ÖN SÖZ

Minik Yıldızlar Eğitim Seti Yıllık ve Günlük Planları; Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulunun
10.08.2006 tarih ve 336 sayılı kararıyla yayımlanan Okul Öncesi Eğitim Programı’na göre hazırlanmıştır.

Minik Yıldızlar Eğitim Seti’nin Yıllık ve Günlük Planları;
1. 36-72 aylık çocukların eğitimi ile ilgili belirlenen amaç ve kazanımlar doğrultusunda,

2. 2007-2008 iş günü takvimine göre,

3. Belirli Gün ve Haftalara uygun olarak,

4. Aile Katılımlı faaliyetler ilave edilerek,

5. Alan Gezilerine de yer verilerek,

6. Minik Yıldızlar Eğitim Seti’ne birebir uyumlu bir şekilde özenle hazırlanmıştır.

6)
Yıllık ve Günlük Planları verimli kullanmak için aşağıda belirtilen hususlara dikkat edilmesi yararlı olacaktır.

1. Eylül ayı günlük planları (8 iş günü) çocukları okula alıştırmaya yönelik etkinliklerden oluşmaktadır. O nedenle Minik Yıldızlar Eğitim Seti’nin kullanımına 27 Eylül 2007 (27.09.2007) tarihinde başlanmalıdır. Günlük planda belirtilen sayfalar kadar alıştırma kitabından sayfalar yapılmalıdır. Aksi takdirde günlük planlar ve alıştırma kitapları paralel gitmez.

2. Alıştırma kitapları ve günlük planlar belirtilen sıraya göre kullanılmalıdır.

3. Resmi tatillerin haricinde mahalli kurtuluş günleri, kar tatili vb. tatillerin olduğu durumlarda uygulanamayan günlük planlar atlanarak o günün tarihi ile ilgili günlük plan uygulanmalıdır.

4. Yaptırılamayan alıştırma sayfaları aile katılımı olarak evlere gönderilebilir.

5. Minik Yıldızlar Eğitim Seti Yıllık ve Günlük Planları Türkiye geneli düşünülerek hazırlanmıştır. İklim şartları, öğrenci sayısı, öğrencilerin ilgi, istek ve yetenekleri okulun tam ya da yarım gün eğitim-öğretim yapması vb. hususlar göz önüne alınarak gerekli ilaveler ve düzenlemeler yapabilmeniz için günlük planlar ayrıca dijital ortamda CD olarak da hazırlanmıştır.

6. Günlük plan CD’sinde çocuk şarkıları da yer almaktadır. CD’de yer alan şarkılara günlük planlarda yönlendirme yapılmıştır. CD’de şarkıların hem sözlü hem de enstrümantal şekli bulunmaktadır.

7. Günlük Planlarda belirtilen hikâye ve masalların çoğunluğu Zambak Yayınları’ndan seçilmiştir. Bu sebeple Zambak Yayınları’nın hikâye ve masal kitaplarını sınıfınızın kütüphanesinde bulundurmanız yararlı olacaktır.

Başarılı bir eğitim yılı geçirmenizi dileriz…​

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
OKUL ÖNCESİ
YILLIK PLAN
2007-2008 EĞİTİM YILI​

OKULUN
Adı : ..........................................................................................................................................................................................................................................
İli : ..........................................................................................................................................................................................................................................
İlçesi : ..........................................................................................................................................................................................................................................
Köyü : ..........................................................................................................................................................................................................................................

ÖĞRETMENİN
Adı ve Soyadı :
................................................................................................................................................................................................................
Doğum Yeri ve Yılı : ................................................................................................................................................................................................................
Mezun Olduğu Okul : ................................................................................................................................................................................................................
Mezun Olduğu Yıl : ................................................................................................................................................................................................................
Görevi : ................................................................................................................................................................................................................
Sicil No : ................................................................................................................................................................................................................
Emekli Sicil No : ................................................................................................................................................................................................................
Meslekteki Kıdemi : ................................................................................................................................................................................................................
Derece ve Kademesi : ................................................................................................................................................................................................................
Okuttuğu Yaş Grubu : ................................................................................................................................................................................................................
Öğrenci Sayısı : Erkek: ....... Kız: ....... Toplam: .......

Öğretmenler!
Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır.
K. ATATÜRK​

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Amaçlar Ve Kazanimlar

AMAÇLAR VE KAZANIMLAR

PSİKOMOTOR ALAN

Amaç 1. Bedensel koordinasyon gerektiren belirli hareketleri yapabilme Kazanımlar

1. Sözel yönergelere uygun olarak ısınma hareketleri yapar.
3. Değişik yönlere doğru uzanır.
4. Sözel yönergelere uygun olarak yürür.
8. Belli bir yüksekliğe tırmanır.
9. Tırmanılan yükseklikten uygun şekilde iner.
14. Atılan nesneleri yakalar.
15. Nesneleri belli bir mesafedeki hedefe atar.

Amaç 2. El ve göz koordinasyonu gerektiren belirli hareketleri yapabilme
Kazanımlar

1. Küçük nesneleri toplar.
3. Nesneleri üst üste / yan yana / iç içe dizer.
4. Nesneleri takar.
5. Nesneleri çıkarır.
6. Nesneleri ipe vb. dizer.
7. El becerilerini gerektiren bazı araçları kullanır.
8. Nesneleri yeni şekiller oluşturacak biçimde bir araya getirir.
9. Değişik malzemeler kullanarak resim yapar.
10. Yönergeye uygun çizgiler çizer.
11. Şekilleri değişik araçlar kullanarak çizer.
13. Malzemeleri istenilen nitelikte keser.
14. Malzemeleri istenilen nitelikte yapıştırır.

Amaç 4. Küçük kaslarını kullanarak belirli bir güç gerektiren hareketleri yapabilme
Kazanımlar

2. Nesneleri sıkar.
4. Malzemelere elleriyle şekil verir.
Amaç 5. Denge gerektiren belirli hareketleri yapabilme
Kazanımlar
3. Tek ayak üzerinde belirli bir süre durur.
4. Tek / çift ayak üzerinde olduğu yerde zıplar.
5. Tek / çift ayakla sıçrayarak belirli bir mesafeyi dengeli bir şekilde gider.

SOSYAL-DUYGUSAL ALAN

Amaç 2. Duygularını fark edebilme
Kazanımlar

1. Duygularını söyler.
2. Duygularının nedenlerini açıklar.

Amaç 3. Duygularını kontrol edebilme
Kazanımlar

1. Olumlu / olumsuz duygu ve düşüncelerini uygun şekilde ortaya koyar.
3. Yeni ve alışılmamış durumlara uyum sağlar.

Amaç 4. Kendi kendini güdüleyebilme
Kazanımlar

1. Kendiliğinden bir işe başlar.
2. Başladığı işi bitirme çabası gösterir.

Amaç 5. Başkalarının duygularını fark edebilme
Kazanımlar

1. Başkalarının duygularını ifade eder.
2. Başkalarının duygularını paylaşır.

Amaç 6. Başkalarıyla ilişkilerini yönetebilme
Kazanımlar

1. Kendiliğinden iletişimi başlatır.
2. Grup etkinliklerine kendiliğinden katılır.
3. Grupta sorumluluk almaya istekli olur.
4. Aldığı sorumluluğu yerine getirir.
5. Kendisinin ve başkalarının haklarına saygı gösterir.
7. Gerektiğinde lideri izler.
8. Gerektiğinde liderliği üstlenir.
9. Etkinliklerin süresine ilişkin yönergeye uyar.
10. Grup etkinliklerinin kurallarına uyar.
11. Gerekli durumlarda kararlılık gösterir.

Amaç 9. Yaşamın iyileştirilmesinde ve korunmasında sorumluluk alabilme
Kazanımlar

2. Günlük yaşamdaki kurallara uyar.

Amaç 10. Toplumsal yaşamın nasıl sürdüğünü kavrayabilme
Kazanımlar

1. Toplumda farklı rollere sahip kişiler olduğunu söyler.

Amaç 11. Estetik özellikler taşıyan ürünler oluşturabilme
Kazanımlar

1. Estetik bedensel hareketlerle yürür / dans eder.
2. Özgün şiir, öykü, şarkı vb. söyler.
3. Görsel sanat etkinliklerinde ürün yapar.
4. Görsel sanat etkinliklerinde özgün ürün yapar.
5. Çeşitli materyaller kullanarak ritim oluşturur.

hamideyeni

Yeni Üye
çok teşekkürler paylaşımın için bir çok arkadaşın işine yarayacağına eminim emeğine sağlık

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,724
Son üye
Glassdfl