sosyal bilimler

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
sosyal bilimler okuyacam bölüm sizce nasl kolaymı zormu sizcee bitire bilirmiyim dersleri neler yaza bilirmisiniz hangi dersleri kapsıyoo sizcee ????
Sosyal bilimler hakkında;

PROGRAM HAKKINDA BİLGİLER

Bu bölümde okutulan dersler yıllıktır ve bölümün öğrenim süresi 2 yıldır. Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, yılda üç kez oturumlu olarak sınavlara katılmaktadırlar. Ara, yılsonu ve bütünleme sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar.

Bölümden mezun olan öğrenciler, "Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca örgün veya Açıköğretim Sistemi ile öğrenim yapan programlara dikey geçiş yapma olanağına sahiptir.

AMAÇ

Bu programda çağdaş yaşama uyum sağlayabilecek, demokratik kuralları benimsemiş, genel kültürü yüksek bireylerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Programda Türk dili, Atatürk ilkelerini tanıtan, temel hukuk ve vatandaşlık kavramlarını pekiştiren çevre ve insanlarla ilişkileri geliştirici, akılcı düşünmeyi sağlayıcı dersler bulunmaktadır.

SUNULAN OLANAKLAR

Sosyal Bilimler Önlisans Programında öğrenim gören öğrencilerin temel öğrenme materyali ders kitaplarıdır. Ders kitaplarına destek olmak amacı ile derslere ilişkin televizyon yayınları da programda yer almaktadır. Programdaki bazı temel dersler için Akademik Danışmanlık (yüzyüze eğitim) hizmeti sunulmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca internet üzerinden destek hizmeti alarak e-öğrenme uygulamalarından (e-kitap, e-televizyon, e-sınav, e-alıştırma ve e-danışmanlık) yararlanabilmektedirler.
Dersler ise şunlar;
1.SINIF

*Genel İşletme
*Davranış Bilimlerine Giriş
*İktisada Giriş
*İletişim Bilgisi
*Uygarlık Tarihi
*Temel Bilgi Teknolojileri
*Hukuka Giriş
*Yabancı Dil

2.SINIF

*Yurttaşlık ve Çevre Bilgisi