Meyvelerin Yararlari Deneyelim Tartişip Paylaşalim..

ogrenci_84

Özel Üye
İncir: Bağırsakları çalıştırır, enerji verir. Cinsel güce yardımcıdır.

* Elma: Böbreklerin temizlenmesine, sindirim rahatsızlıklarının kontrol edilmesine yardım eder.

* Kayısı: Kan yapıcıdır. Güzel bir cilt ve saça olumlu etkisi vardır. Kanserin önlenmesinde yardım eden iyi bir karotenoid kaynağıdır.

* Muz: Kalbe ve kas sistemine yararlıdır. Yorgunluğa ve ishale birebirdir.

* Vişne: Mineral ve vitamin deposudur. Koyu renkli vişneler, açık renklilere oranla daha fazla mineral içerir.

* Greyfurt: Sindirimi uyarır. Diş etlerinin kanamasını azaltır, soğuk algınlığına iyi gelir. Lifleriyle yenirse, kolesterolü düşürür.

* Portakal: Soğuk algınlığı, grip, incinme, kalp hastalığı ve felçten korunmaya yardım eder.

* Mandalina: Enfeksiyonlarla savaşmayı kolaylaştırır.

* Üzüm: Böbreklerin çalışmasını uyarıp kalp atışını düzenler. Karaciğeri temizler. Siyah üzüm kabukları ve çekirdekleriyle yenirse hücre yenileyicidir.

* Kavun: Endişe ve uykusuzluğa iyi gelir. Bağırsak ve cilt kanserine karşı Amerikan Kanser Topluluğu'nca tavsiye edilmiştir.

* Karpuz: Kabuğundaki çinko, iktidarsızlığa iyi gelir. Böbreği temizler.

* Kiraz: Kolesterolü düşürür, özellikle sapları idrar söktürücüdür.

* Armut: Kalp - damar sağlığı, alçak kan basıncı ve fiziksel performansa iyi gelen vitaminleri barındırır.

* Çilek: Sigara dumanının etkilerini azaltır. Sigara içilen bir odadayken gün boyunca ağza iki çilek atılması önerilir.

* Sivribiber: Şişkinliği azaltmada faydalıdır. Saçlara, tırnaklara ve cilde çok iyi gelir.

* Brokoli: Mide ve yemek borusu kanseri tehlikesini azaltır.

* Lahana: Yaşlanmayı önleyici mineral olarak kabul edilen selenyum sağlıklı bir cilt verir, erkeğin cinsel gücünü artırır.

* Havuç: Enerji verir. Karaciğerin safra salgılamasına ve kolesterolü dengelemesine yardım eder.

* Salatalık: Kasları gençleştirir. Deri hücrelerine elastikiyet verir.

* Sarımsak: Tansiyonu düşürür, kan pıhtılaşmasını azaltır. Bazı mide kanserlerini önlediği ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği kanıtlanmıştır.

* Ispanak: Karaciğeri, lenf bezlerini ve kan dolaşımını uyarır. Baş ağrısına karşı elma ile kereviz

* Uykusuzluk: Havuç ve kereviz sapının suyunu karıştırın.

* Sakinleştirici: Havuç ve lahana suyunu karıştırın.

* Sindirimi kolaylaştırıcı: Karnabahar, havuç ve maydanoz suyu.

* Yorgunluk: Tek başına havuç ya da elma, kereviz ve maydanozdan herhangi biriyle birlikte sıkılmış meyve suyu.

* Grip: Bir bardak kızılcık suyu ya da elma + kızılcık, elma + üzüm + ananas suyu.

* İktidarsızlık: Lahana, brokoli, kıvırcık yapraklı lahana suyu.

* Sigara dumanı: Kereviz ya da çilek suyu.

* Ezilme, çürüme: Portakal suyundaki bioflavonoid kan damarını ve kılcal damarları güçlendirir. Ezik ve çürükler daha çabuk iyileşir.

* Kabızlık: Patates + havuç + elma + maydanoz suyu iyi bir tercihtir. En çok işe yarayan meyve suyu ise elma + armuttur.

* Ağrıyan kemikler: Havuç, lahana ve maydanoz karışımının suyu.

* Mide asidi: Havuç + salatalık + pancar suyu ya da havuç + lahana + kereviz suyu mideyi yatıştırmaya yardım eder.

* Hemoroit: İçinde özellikle patates bulunan içecekler öneriliyor. Patates + havuç + elma + maydanoz suyu ya da patates + elma + armut suyu.

* Boğaz ağrıları: Turp + limon.

* Mide ülseri: Lahana ya da patates suyu.

* Baş ağrısı: Elmayla birlikte karıştırılan kereviz suyu.

Tüketirken bunlara dikkat Doğal Tıp Derneği Başkanı Dr. Ender Saraç, sebze ve meyvelerin insan hayatında bir ilaç kadar önemli olduğunu söyledi. Saraç, günde yarım kilo sebze ve meyve tüketilmesi gerektiğini vurgulayarak, dikkat edilmesi gerekenleri şöyle sıraladı: "Besin değerinin kaybolmaması için sebzeler az suyla, buharlı tencere veya toprak güveç kaplarında zeytinyağıyla pişirilmelidir. Havucu rendelemek B ve C vitaminlerinin kaybolmasına yol açar. Ayrıca sebze ve meyveleri vitaminlerinin kaybolmaması için kalın doğramak gerekir. Meyveler tok karnına değil, aç karnına ya da yemekten 2 - 3 saat sonra tüketilmelidir.

havva578

Özel Üye
Elma: Böbreklerin temizlenmesine, sindirim rahatsızlıklarının kontrol edilmesine yardım eder.
elma eşi bulunmaz bi nimet diş temizlemesinede yardımcı oluyo ayrıca sitresede kesinlikle bire bir sakinleştiriyo uyku açıyo ve bunun gibi bi çok yararı var

Sero1

Yeni Üye
ne büyük nimetler var bizler için inş bunları hakeden kullardan oluruz

By_tr

Özel Üye
alternatif tıb denilen bu şeyler gerçekten çok önemli ama bizler malesef bunların farkında değiliz
özellikle yeni nesiller sallama çaydan başka bitki çayı bilmez
eskiler bizden daha iyiydiler

meleeek

Yeni Üye
teşekkürler...............

UZMANN

Özel Üye
Güzel paylaşım, emeğine sağlık..

haydaa

Yeni Üye
emeğine sağlık. her meyvenin yararı var fazlası zarar:D

E

_elmayra_

Misafir
Sarımsak: Tansiyonu düşürür, kan pıhtılaşmasını azaltır. Bazı mide kanserlerini önlediği ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği kanıtlanmıştır

yararları güzelde ben sarımsak yiyemiyorum:rolleyes:midem bulanıyor gördüğüm anda:cool:

teşekkürler paylaşım için..

?

.............................

Misafir
Sarımsak: Tansiyonu düşürür, kan pıhtılaşmasını azaltır. Bazı mide kanserlerini önlediği ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği kanıtlanmıştır

yararları güzelde ben sarımsak yiyemiyorum:rolleyes:midem bulanıyor gördüğüm anda:cool:

teşekkürler paylaşım için..
o da güzell illa yemek zorunda değilsinki ne yani sarımsak yemediğin için ( ya da yiyemediğin her neyse ) tansiyonun mu yükselcek hayır, kanınmı pıhtılaşmıcak hayır, mide kanseri mi olcan hayır, bağışık sisteminmi zayıflıyacak hayır... Bilmem anlatabildimmi !!?? :rolleyes::p:):D

E

_elmayra_

Misafir
o da güzell illa yemek zorunda değilsinki ne yani sarımsak yemediğin için ( ya da yiyemediğin her neyse ) tansiyonun mu yükselcek hayır, kanınmı pıhtılaşmıcak hayır, mide kanseri mi olcan hayır, bağışık sisteminmi zayıflıyacak hayır... Bilmem anlatabildimmi !!?? :rolleyes::p:):D
anlatamadın:cool:sarımsak vücut için faydalı bir besin.bu yüzden doktorlar sarımsak yiyemeyenlere sarımsak tabletleri verıyolar.bende kullanıyordum bır ara.yemedıgım zamanlarda yaptığı kötü etkileri biliyorum yani.bilmem anlatabildim mi:cool:

?

.............................

Misafir
sende anlatamdın neyse bunu tartışmayalım uzar gider bu böyle fazla üstelemeye gerek yok :) bir de şu dikkatimi çekti konu başlığında meyvelerin yararı denmiş altında havuç,sivribier,salatalık,sarımsak da içine girmiş bunlar meyve mi '???:confused: konu başlığı meyve-sebze olsa daha iyi olmazmıydı !? :)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara