Kişisel gelişim konusunda kararlı birinin düşünceleri ...

havva578

Özel Üye
Kişisel gelişim konusunda kararlı birinin düşünceleri ...
1. Bir daha kendimi cezalandırmayacağım, kandırmayacağım yada kendimden fedakarlık etmeyeceğim… Tabii eğer işimden kovulmaya hazırsam...

2. İyi bir günah keçisi bulmak soruna çözüm bulmak demektir.

3. Suçluluk duygularımdan kurtulmam gerek…böylece içimdeki sosyopat ile bağlantıya geçebilirim.

4. Hayal gücümü istediğim yöne çevirecek güce sahibim… Aşırı derecede şüphecilik ve paranoya geliştirebilirim

5. Bu gün bütün tecrübelerimi ve önerilerimi paylaşmaya hazırım… sonuçta "Sana demiştim" demekten daha hoş bir kelime yok.

6. Sessizlik içinde acı çekmek zorunda değilim… aksine şikayet edebilirim, mızmızlanabilirim ve ağlayabilirim.

7. Çevremdeki insanların sırlarını paylaşmam gerek… böylece çenemi kapatmam için bana sürekli hediye verirler.

8. Bütün davranışlarımın sorumluluğunu tam olarak üstleneceğim… başkalarının suçu hariç

9. Karakterimdeki bütün eksiklikleri onurlandıracağım... Onlar olmasaydı karakterim hiç olmazdı ki.

10. Birisi bana zarar verdiğinde affetmem gerek…Mahkemeye vermekten daha ucuz ama onun kadar zevkli değil.

11. İlk adım kendim hakkında güzel sözler söylemek. İkincisi kendim için güzel şeyler yapmak. Üçüncüsü ise bana güzel şeyler alacak birisini bulmak

12. Bugün oturma odamda oturup televizyon seyretmeyeceğim… Onun yerine televizyonu yatak odama götüreceğim.

13. Kendi problemlerim için kim suçlanabilir ki? Bana bir iki dakika ver…Birisini bulacağım

14. Niye geçmişteki problemler için zamanımı harcayayım… Gelecek için endişelenmek varken…

15. Her gün yaşamda gülecek bir şeyler bulacağım… Başka insanlara bakarak…

16. Kendime hata yapma izni vermeye hazırım….Eğer birileri bu hatalardan bir şeyler öğrenecek ise...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO