işletme mezunları ne iş yapar

hasret0186

Yeni Üye
Bölüm mezunları ülkemizde kamu kesimi ile özel sektörün yanı sıra uluslararası piyasalar ve çokuluslu şirketlerde ağırlıklı olarak pazarlama, finans, sigorta, bankacılık, sanayi, turizm, ticaret, bilişim, reklamcılık, halkla ilişkiler, medya ve benzeri alanlarda yöneticilikten uzmanlığa çok çeşitli görevlerde çalışabilirler.

İş Olanakları
İşletme Bölümü mezunları aldıkları eğitim programının çerçevesi gereği, her türlü işletmede iş bulma olanağına sahiptirler.

Mezunlarımız sanayi kuruluşlarının yanı sıra hizmet sektöründe bankacılık, turizm, danışmanlık kuruluşları, denetim şirketleri, sigorta şirketleri, dış ticaret şirketleri, ulaştırma şirketleri vb özel sektör kuruluşlarında işe girebilirler.

Özel söktürün yanı sıra Merkez Bankası, Hazine Müsteşarlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı, Devlet Planlama Teşkilatı, Sermaye Piyasası Kurulu, Sanayi ve Ticaret Odaları, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Birimi gibi kamu kuruluşlarında da çalışma olanağı da bulabilirler.

fundishster

Yeni Üye
bir İşletmecii olarakk Allah herkesee göNlünden gecen işte calısmayıı nasipp etsiiNN dioruumm.. herkesn eline saglık! :D

A

asi277

Misafir
işletme bölümünü insanlarımız pekte ciddiye almıyorlar.ama işin gerçeği şu ki her alanda iş bulma olanağına sahip bir bölüm...

A

adeko

Misafir
şimdi acık ögretim diplomasını alınca bankacı olabiliyozmu yeni bizede üniversite bitirmis birisi gibi itibar warmı yoksa myo bitirmis gibi mi davranıyolar lise mezunundan farksız gibimi ?

syntax

Yeni Üye
ben engelliyim işletme 4 sınıftayım bu yılbitiyor inş.tüm özürlü kontenjanı boş olan işletmler beni bulsa iyi olur :9

vincent

Yeni Üye
gelecek 10 yıl bence gene dayı amca.....mesleği gidecek.....varsa dayın amcan anca açılıyo kapılar.....

playermemo

Yeni Üye
ya bu ulkede okusanda okumasanda farkeden bısı yok arkadaslar hala anlamadınızmı?ulke batıo:)bu Hukumet böle

sız en ıısı kafanızı Kullanın ekmegınızı dıplomayla deılde kafanızla kazanın ben Öle yapıorum en ıyısı serbest calısmak=

KTALAYK

Yeni Üye
her sey bilezik(bi işte uzzmanlık )de biter ya duz lıse okuyum acık ogretıme gırecegıme meslek lısesı okuyum dalımda ılerleseydı daha hayırlıydı :confused: ah kafa ah ...

ek kazanç

Yeni Üye
mrb arkadaslar.ben yenı uye oldum işletme önlisans mezunuyum mersın unuversıtesınden. aöf de de kamu 2 sınıfım.

Hazır-Cevap

Özel Üye
Arkadaşlar bende hazırlık işletme öğrencisiyim ama şu bir gerçek ki torpil ve birazda şansın varsa işinde var...:(

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara