Sınavlara Nasıl Hazırlanmalısınız - Sınav Zamanı Neler Yapmalısınız....

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Sınavlara Nasıl Hazırlanmalısınız - Sınav Zamanı Neler Yapmalısınız....

Sınavlarda sizlere destek olmak ve sizlerin başarı ve sevincine ortak olmak için elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu sebeple sınav öncesi ve sınav anı için sizlere bir kaç hatırlatma ve önerilerde bulunmak istiyorum.

" Unutmayınız Ara sınavlarda toplam ünitelerin yarısından, Final Sınavında Bütün kitaptan Sorumlusunuz "

Bu Öneriler Denenmiş ve %100 sonuç alınmıştır.....

*Sınava hazırlanmak için lütfen günde en az 1 saat ders çalışınız.

* Dersleri lütfen, iş yerlerine gidip gelirken, yolda geçirdiğiniz ölü zamanlarda serviste, minibüste, otobüstede çalışmaya özen gösterelim. Bu sayede yolda geçen ölü zamanımızı en iyi şekilde değerlendirmiş olup, kendimize ayıracak daha fazla zaman elde etmiş oluruz.

* Çalışmayan kişiler içinde en iyi ders çalışma saati olarak sabah saatlerini öneriyorum. Vucut ve beyniniz dinlenmiş ve henüz günün kargaşasına atılmamışken ders çalışmak zihnimizde daha fazla yer etmesine ve daha çabuk anlamamıza olanak sağlayacaktır.

* Mümkün mertebe günde en az 2 dersin 1'er ünitesini çalışın. Sınav zamanına kadar bir dersi en az 2 kez tekrar etmiş olmanızı öneriyorum. Tabi ne kadar çalışsak kardır mantığı ile hareket edip sınava 1 gün dahi kalsa bile elimize kitabı alarak göz atmayı öneriyorum.

* Kesinlikle şu şekilde bir düşünce içerisine girmeyelim " Sınavlara 1 ay (1 hafta, 1 gün, 1saat ) kaldı, şimdi çalışsam ne olacakki zaten giden gitmiş " diyerek ders çalışmayı kesmeniz aslında sınava girmeden derslerden kalmayı kabul etmenizdir. Bu yüzden sınava ne kadar kalırsa kalsın ders çalışmayı ihmal etmeyelim. Doğru Çözeceğiniz her bir soru alacağınız notu yükseltecektir unutmayın.

* Her bir ünite çalıştıktan sonra ünite sonundaki deneme testlerini çözmeye özen gösterin.

* Sınava Bir Kaç gün kala bol bol test çözmeye özen gösterin. Kitapların ünite sonlarındaki testler size oldukça fayda sağlayacaktır.

* Sınav günü sınav yerine en az 2 saat önce gidin. Yanınızda o oturumda gireceğiniz sınavların derslerine ait notları veya yardımcı kitaplarınızı bulundurun, ve tekrar etmeye başlayın.

* Unutmayın sınavlar evvelinde 1-2 saat içerisinde çalışılan konular sınav anında soruları daha kolay cevaplamanıza yarayacaktır.

Sınavların başlamasına 5 dakika kalana kadar ders çalışın, bırakın içeri giren girsin. Unutmayın ki sınav öncesi çalıştıklarımız sınavda ilk aklımıza gelecek olanlardır.

* Sınav Anında En Son Hangi DERS'e çalıştı iseniz ilk onun sorularından başlayın. Ve ilk önce sorulara göz atın aklınıza gelen soruları önce çözün daha sonra sırayla devame dersiniz. Böylelikle sınav soruları yüüzünden aklımız bulanıp son çalıştıklarımızı unutmadan doğru cevapları vermiş oluruz.

Untulmaması gereken en önemli konu şudur arkadaşlar. Lütfen ve lütfen Sınavlara STRES ve SIKINTI içerinde girmeyelim. Untumayın stres sizin çalıştıklarınızıda unutmanıza neden olacaktır. Olabildiğince rahat olmaya özen gösterin, bu sayede sınava daha iyi konsantre olacak ve sorulara daha hızlı ve doğru yanıtlar vereceksinizdir.

Strese girsenizde girmesenizde bu sınava gireceksiniz değilmi, siz kendinize güvenin sadece. Eğer bir şeyler çalıştı iseniz başaracağınıza ben inanıyorum.

Sizlerinde birbirinize önerilirinizi bu konu altından paylaşalım.

jojo

Yeni Üye
evet aynen doğru katılıyorum.özellikle son saate kadar calısmak cok faydalı aklında kalıo.paylaşım için thank

ayseen

Özel Üye
paylaşımınız için teşekkür ederim

usta102

Yeni Üye
emeğine salık teşekkürler...

dyg

Yeni Üye
kesinlikle katılıyorum.tesekkürler

HAWLER

Yeni Üye
özenerek hazırlanmış bir yazı.
çok teşekkür ediyorum. başarılarınızın devamını diliyorum..

tarsus01

Yeni Üye
bence son dakikaya kadar ders çalışmaya gerek yok.sınav günü ben kitap açmam.beynimi dinlendirmeye çalışırım.

WamqireS

Yeni Üye
Sınavların başlamasına 5 dakika kalana kadar ders çalışın, bırakın içeri giren girsin. Unutmayın ki sınav öncesi çalıştıklarımız sınavda ilk aklımıza gelecek olanlardır.

Doğrusu edindiğim bilgilere göre uzamanların devamlı uyarılarından biride sınava 5 dk kala ders çalışmayı bırakmak.Şimdi siziin verdiğiniz bilgiler çok güzel birbirini tamamlayan cümleler ama ben arada kaldım.çalışmalı mı? çalışmamalı mı?5 dk önce..Genelde beynimizdeki bilgilerinde bir anda uçup gitme riskininde olduğunu kaçınılmaz sanırım.Ama genede teşekkür ederim paylaşım için benim işime yarayacak..

sena35

Yeni Üye
size katılıyorum.emeğinize sağlık teşekkürler

peugeot

Yeni Üye
çok teşekkürler,sizler iyiki varsınız bizlere çok yardımcı oluyorsunuz...ellerinize,emeğinize sağlık

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme

Doğrusu edindiğim bilgilere göre uzamanların devamlı uyarılarından biride sınava 5 dk kala ders çalışmayı bırakmak.Şimdi siziin verdiğiniz bilgiler çok güzel birbirini tamamlayan cümleler ama ben arada kaldım.çalışmalı mı? çalışmamalı mı?5 dk önce..Genelde beynimizdeki bilgilerinde bir anda uçup gitme riskininde olduğunu kaçınılmaz sanırım.Ama genede teşekkür ederim paylaşım için benim işime yarayacak..

Eğer sınav anında strese ve paniğe kapılmassanız çalıştıklarınızı asla unutmassanız. Ben sürekli bu şekilde yaptım ve asla stres yapa paniğe kapılmadım. Sonuçlar gayet iyiydi.

mimoza

Özel Üye
emeğine sağlık tşk ederim ömercim..çok faydalı bu bilgiler tekrar saol:):):)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara