Zidane istanbul yolunda

• Konbuyu başlatan 4ným4l
  • Başlangıç tarihi
4

4ným4l

Misafir
Groupe Danone Yönetim Kurulu Başkanı Franck Riboud ve beraberindeki üst düzey yöneticiler ile Danone Uluslar Kupası'nın hamisi Fransızlar'ın dünyaca ünlü eski futbolcusu Zinedine Zidane, Türkiye'ye geliyor.

Riboud ve Zidane'ın dahil olduğu üst düzey Danone heyeti, hamiliğini Zidane'ın yaptığı Danone Uluslar Kupası organizasyonu çerçevesinde, Türkiye'de 2003 yılından bu yana Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirilen Danone Küçükler Türkiye Futbol Birinciliği'nin 21 Mayıs Çarşamba günü BJK İnönü Stadı'nda yapılacak final maçını izleyecek.Her yıl artan sayıda katılımla gerçekleşen ve 2007-2008 öğretim yılı içerisinde 81 ilden 9 bin 100 okul, 140 bin öğrencinin dahil olduğu Danone Küçükler Türkiye Futbol Birinciliği'nin şampiyon takımı, kupasını Zidane'ın elinden alacak.

Riboud ve Zidane, Türkiye'de bulundukları süre içinde Danone Çiftçi Geliştirme Programı kapsamında Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'nın desteği ile köylerde sağlıklı süt üretiminde örnek uygulama olması amacıyla Merkezi Sağım ve Yem Ünitesi'nden oluşan Köy Sağlıklı Süt Üretim Tesisi'nin Lüleburgaz Yeniköy'deki açılışına katılacak. Ayrıca, Danone Gülümseyen Gelecek Anasınıfları projesi kapsamında bugüne dek açılan 500 anasınıfından birinde minik öğrencilerle buluşacak.

Danone Tikveşli A.Ş. Genel Müdürü Serpil Timuray, Türk çocuklarının gelecek hayallerine destek vermekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek, ''Türkiye'de 8 yıldır gerçekleştirdiğimiz ve 2003 yılından beri Milli Eğitim Bakanlığımızın işbirliği ile yürüttüğümüz organizasyonumuzda 900 okulla başlayan yolculuğumuza, bu yıl 9 bin 100 okul ve 140 bin öğrencimizin katıldığını görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Çocuklarımızın sağlıklı gelişiminde sporun ve takımdaşlığın rolünü vurgulamak anlamında ilerki yıllarda bu katılımın daha da artmasını önemsiyoruz'' dedi.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO