Geçmiş ve Gelecek (?)

BURCU

Çok Özel Üye
Geçmiş ile Gelecek arasındaki en önemli bağ nedir? Hani derler ya "geçmişi gömdüm" diye. Geçmişi gömen bi insan geleceğe nasıl ulaşabilir. yada geçmiş olmadan gelecek olabilir mi? Geçmiş gerçekten tam anlamıyla kapatılabilir mi? yani yeni bi sayfa açarken hep geçmişi unutmak mı gerekiyor?

Bu soruların cevabı hep aklımı karıştırmıştır. Gelecek bizim için önemli olandır ama geçmişi iii olmayanın iii bi geleceği olur mu? Geçmişi kapatmak bizim elimizde değil ki. Zaten kapatamayızda. Geçmiş bizim geleceğin var olmasıdır bence.. geçmiş olmasa gelecekte olmaz.

Sizinde bu konuda görüşlerinizi almak istiyorum
:confused:

weeping eyes

Özel Üye
adı üstünde geçmiş geçmiştir herşeyini versen de bi saniyeyi dahi asla geri getiremezsin geçmiş bize her daim gelecek için bi ışıktır ve asla unutulamaz ne kadar yeni bi sayfa açsan bile geçmiş iisiyle kötüsüyle sana bi tecrübe deneyim olacaktır kimbilir belki de aynı hataları bi daha yapmaman için.aslında geçmişi geleceği düşünürek yaşamak gerekir çünkü geçmiş ve gelecek birbirinin devamıdır yarın gelecektir ama ertesi gün için geçmiş olmuştur artık.
ya kafam karıştı ne diyim sana burcu bilmiyorum ki
:D:D

BURCU

Çok Özel Üye
O zaman neden böyle bi cümle kuruluyor " Eğer yeni bir sayfa açacaksan geleceğe yöenelik geçmişi kapatmalısın " diye. bu genelde bütün insanların kullandığı bi cümle. ben anlamıyorum ne kadar kapatırsan kapat o senin ardından gelir bugünün temeli zaten geçmişle atmışsındır. Gelecekte mutluda olsan, musuzda olsan ya her ne olduysa yaşamında ve şuan elinde ve sende ne varsa hepsi geçmişin bize bıraktığı mirastır. Aslında Geçmiş denilmeside garip Çünkü her geçen günde kendini yeniliyor Bugün için Geçmiş ama yarın için gelecek demi.. daha geçmediki yarın için.. :D:D:D

weeping eyes

Özel Üye
o yüzden bugün yarın olmadan hemen sil şu soruyu
kafayı yediriyon bana
:D:D:d

weeping eyes

Özel Üye
aslında her saniye bize çok büyük bi lütuf çünkü hayatımızı ikame etmek geleceğe yön vermek artık dündü geçti dememek için çok ii kullanmamız gerekir.

BURCU

Çok Özel Üye
geçmiş diye birşey yok bence o gelecek için sadece bi yol. yani yarınlara göre.yarını düşünürken hiç bugünün geçmiş olacağını düşünüyormuyuz ki ? düşünmemiz için yarının olması gerekiyor değil mi?

weeping eyes

Özel Üye
yaw sen niye normal deilsin :D:D:D
seni sitemizin psikoloğuna yönlendiriyorum:D

BURCU

Çok Özel Üye
ya ben bişe yapmadım :D:D sadece görüş almak istiyorum :D bu konuda bak benim gibi düşünen çok kişi vardır :)

Okul.Oncesi

Okul Öncesi Öğretmeni
Bölüm:
Okul Öncesi Öğretmenliği
Bence geçmiş diye birşey var . Her nerede olursan ol hangi sayfayı açarsan aç geçmişi hiç bir zaman kapatamazsın.Eğer geçmiş olmasaydı keşkerlerde olmazdı hiçbirimizin hayatında .Ayrıca yeni bir sayfa açmak derken bence insanlar yeni bir başlangıçtan söz ediyorlar yani kasıt geçmişi silme değil . Hayata yeniden yön verme şekil verme anlamında söyleniyor ben bu kanıya vardım :)

BURCU

Çok Özel Üye
Evet; Geçmiş olmasa gelecekde olmaz.. Geçmiş insanın en büyük deneyimi Gelecek ise bu deneyimi en iyi şekilde kullanması ama geleceğin içindede hep artan bi geçmiş var. yani geçmiş hiç bitmiyorki hep yenileniyor. Oyüzden bence yok dedim. hayatımızın; yani şuana kadar yaşadığımız an geçiyor. bi saat öncesi bizim için geçmiş. ama yeni bir saate girdiğimizde başka bi geçmiş... devam ediyor.. mesela rakamları sayarken 50 ye kadar saydımızı düşünelim. 50 den devam ettiğimizde sonrakiler geride kaldı ama biz hala saymaya devam ediyoruz ve devam edeceğiz. geride kalanları geçtik ama ilerisini tam anlamıyla geçmemiz için hep ilerlememiz gerekiyor. sonuna geldiğimizde tam anlamıyla geçmiş olur. :D gene karıştırdım.

ogrenci_84

Özel Üye
Benje geçmişi kapatarak hayata yön vermek bizler için bir avuntu.Yoksa geçmişi ardımızda bırakıp yola devam etmek geleceği geçmişle yön vermemek anlamını taşımıyor..

mimoza

Özel Üye
Tarihi ilerletmenin dinamizmi hesaplaşmadan geçer. Kendi kendisiyle hesaplaşmayan birey, kendi geçmişiyle hesaplaşmayan toplum, kendi geleceğini bulamaz.

weeping eyes

Özel Üye
vayyy hatice bunu sen mi yazdın?
ben bu sözün üstüne bişey diyemem artık:D:D
geçmişini unutan toplum yüz tutmaya mahkum demektir o yüzden geçmiş her zaman bizler için bi gelecek olmalıdır

mimoza

Özel Üye
demede zaten ..konu kapanmıştır.nokta :D:D:D

şaka şaka devam edelim eeee....ne diyorduk....
:D:D:D

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara