Okyanus

BURCU

Çok Özel Üye
Su, kendine sirdas ariyordu. Önce buluta verdi sirrini, agir geldi su buluta. Saganak saganak döktü suyun tüm sirlarini.
Sonra göle gitti su. Ona anlatti derdini. Bu arada bulut suyun sirrini yagmur yapip, dolu yapip, kar yapip savurdugu icin, zaman zaman tasiyordu göl ve suyun sirri iyice aciga cikiyordu.
Sonra nehre verdi su sirrini. Nehir aldi suyun sirrini cekip gitti. Dereye verdi. Dere biraz daha yavas olsada nehirden, o da götürdü suyun sirrini bir baska bilinmeze. Caglayanlar, selaleler, akarsular… Hepsi kayboluyordu bir anda. Sonra bir gün takip etti su dereyi. Dere okyanusa ulasinca fark etti su, bütün sirlarinin akarsularla, caglayanlarla, irmaklarla… okyanusa tasindigini.
Karar verdi su. Sirrini okyanusa verecekti. Öylede yapti zaten. Tüm sirlarini okyanusa verdi. Artik suyun sirrini okyanustan baskasi bilmiyordu. Ne tasti okyanus, ne bir baskasina tasidi suyun sirrini, ne de kurudu…
Gecen karsilastik suyla. Bir bardaktaydi. Suskundu. Cok ugrastim konusturamadim. Ben tam giderken “Dur!” dedi su. Durdum! “Okyanus yürekli dostlar bulmadan sakin konusma! Tasiyamazlar, kaldiramazlar senin yükünü, canini yakarlar, utandirirlar…” dedi.

ayseen

Özel Üye
emeğine sağlık.iki kişinin bildiği sır değildir.

WamqireS

Yeni Üye
şahane bir yazı çok beğendim..Paylaşım içinteşekkürler

BURCU

Çok Özel Üye
rica ederim.. çok anlamlı bi yazı gerçekten :) paylaşmasam çatlardım zaten :D

weeping eyes

Özel Üye
canım benm yaa şiir serbest yazı falan derken görüyorum da buna da el atmışın seni nasıl durduracağız biz yaw:):)

"okyanus yürekli dostlar bulmadan sakin konusma! Tasiyamazlar, kaldiramazlar senin yükünü, canini yakarlar, utandirirlar…”

çok ama çok güzel bi paylaşım olmuş.
yüreğine sağlık hiba...

BURCU

Çok Özel Üye
hehe durduramazsınız beni :D fena mı yapıyoruz napıyım güzel olan şeyleri tek başıma yaşayınca güzel olmuyorki paylaşımla güzelleşiyor :) ayrıca çok çok rica ederim her zaman ki halim :D

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara