oyun etkinliği

ayseen

Özel Üye
ısındırıcı oyun
öğretmen sınıfın ortasına bir tane taş ve yaprak koyar''bakın ortada bir tane taş ve yaprak duruyor.sanırım yalnızlıktan canları sıkıldı.ben onların yanına pamuk,gazoz kapağı,kalem,para,kaset kapağı koyuyorum.şimdi bunlarla bir oyun oynayalım.gözümü kapatarak seçtiğim oyuncu eşyalara dikkatlice bakacak ve onu dışarıya çıkaracağız.ikinci kez gözümü kapatarak seçtiğim oyuncu,buradaki eşyalardan birini alıp arkasına saklayacak.dışarıdaki oyuncuyu içeriye çağıracağız.önce eşyalara bakıp eksik olanı bulacak.sonrada kimde olduğunu bulabilmek için bize sorular soracak.mesela; kız mı,erkek mi? saçları uzun mu,kısa mı?üstündeki kazağın rengi ne?gözleri ne renk?gibi sorular sorulabilir.üç kere tahmin hakkı var.doğruysa alkışlayacağız,yanlış tahmin ederse ipucu vereceğiz.''denilerek oyun oynanır.
esas oyun
eşli sek sek oyunu
öğrenciler ikişer kişilik takımlara ayrılırlar.takımlar arka arkaya dizilir.10 adım kadar ileriye bir sandalye konur.kolkola giren eşler oyun yöneticisinin işareti ile tek ayaklarının üzerine seke seke sandalyenin etrafını dolanarak başladıkları yere gelirler.burada bekleyen eşlerin arkasında sıraya girerler.bütün eşler aynı yarışmayı yaptıktan sonra,yarışı hatasız tamamlayanlar 1. seçilir.
dinlendirici oyun
öğretmen çocukları tek sıra halinde ardarda sıralar ve ''çocuklar şimdi sizler bir kırkayaksınız.ben müziği açacağım.müzik açıldığında kırkayağın ilk ayağını oluşturan çocuk yani baştaki arkadaşınız bu müziğe uygun bir hareket yaparak sınıfta sırayı bozmadanyürüyecek.diğer ayaklar yani bizleronun yaptığı hareketlerin aynısını yaparak dans edeceğiz ve onu takip edeceğiz.sonra ben KIRKAYAK diyerek bu sefer 2. ayakfarklı bir hareket yaparak müzik eşliğinde dans edecek ama bir önceki arkadaşının hareketinden farklı olacak.''diyerek oyunu anlatır.müziği açarak oyuna başlanır.her çocuk lider olma fırsatı bulur.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,724
Son üye
Glassdfl