Barış Akarsu Hayatı

BURCU

Çok Özel Üye
Hatice hanım ve Selahattin beyin 29 haziran 1979 da zonguldakta bir erkek bebekleri oldu. 1979 yılı barış yılı ilan edilmişti ve bebeklerine barış ismini koydular. 1982 yılında doğan kız kardeşi nesrin ile aile amasrada yaşamlarına devam etti. Amasrada denizle haşır neşir büyüyen ve okul yıllarınıda amasrada geçiren barış akarsu için deniz ve kumsallar her zaman çok önemli oldu. Flüt çalarak başladığı müzik sevgisi mızıka ve kumsallarda çalınan gitar ile devam etti. Karadeniz Ereğlisinde, antalyada, ankarada zaman zaman amatörlük, zaman zaman müzisyenlik yapıp yaşam kavgası verirken tvlerde gördüğü akademi türkiye yaroşmasına birazda arkadaşlarının ısrarıyla son gün katılmaya karar verdi. Yaroşmalara karşı olduğunu her zaman belirtsede yaşamada verilecek eğitim, katılmaya karar vermesindeki en büyük etken oldu. Türkiyenin en çok sevdiği barış akarsu 2004 temmuzda yarışmayıda birincilikle bitirdi ve istanbula yerleşti.

Yarışmadan sonra 14 ocak 2005 tarihinde prdöktörlüğünü Serdar Öztop`un yaptığı ve Seyhan Müzik etiketiyle piyasaya çıkardığı “Islak Islak” albümüyle müzik dünyasına profesyonel bir giriş yaptı. Islak Islak albümündeki ıslak ıslak, kimdir o, amasra, mavi parçalarına klip çekildi ve klipler çeşitli tv kanallarında yayınlanmaya devam ediyor. 17 Ağustos 2006 tarihinde Ayhan Orhuntaş ve Ergin Altınel prodüktörlüğünde gerçekleştirilen ikinci albümü “Düşmeden bulutlara koşmam gerek” Seyhan Müzik etiketiyle piyasaya çıktı. 10 yeni ve 1 coverden oluşan albümde söz ve bestesi BARIŞ AKARSU`ya ait “Yeter be” ve “Ben” adlı iki eserde bulunmaktadır. İkinci albümünden; Vurdum en dibe kadar, Yaz demedim parçalarına klip çekildi ve yayınlanmaya devam ediyor.

Müzik dışında projelerede imza atan BARIŞ AKARSU Star TV de yayınlanan YALANCI YARİM dizisinin başrolünde oyuncu kimliğiyle evlerimize konuk olmaya devam etmektedir.

Yarışmadan itibaren oluşan ve BAG (Barış`ı anlayanlar grubu) adını alan fan grubunu büyük sevgi dolu ailem diye tanımlayan BARIŞ AKARSU USDER tarafından sosyal kalkınma ve dayanışmaya verdikleri öneme göre verdikleri ödüllerde ROCK dalında en iyi şarkıcı, FUTURE dergisi yılın en sevilen rock sanatçısı ödülünü, CEM KARACA özel ödülünü aldı.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,724
Son üye
Glassdfl