staj hakkında yardım ?????

gülay can

Yeni Üye
slm arkadaşlar ben henüz birinci sınıfım ama mali müş. olmak istıyorum fakat bu staj olayını tam olark bilmıyorum. okul bitkten sonra başalama mecbureyetimi war sınawla kaznıp, yoksa şimdiden herhangi bi muhesebecinin yanında 2 yıl ssk çalşmiş olmakta staj yernie geçyor mu böyle yapan arkdaşlarım bu şeklde de olcağını söylüyor doğruluk derecesi nedir beni aydınlatrsanız sewinirım. tşk:confused:

boncuk

Yeni Üye
okul bittikten sonra smmm stajı başlatma sınavına giriyoruz kazandıktan sonra 2 yıl staj yapıoz ve bitirme sınavına giriyoruz bunuda kazandıktan sonra mali müşavir oluyoruz :)
(staj 3 yılada çıkabilir)

hasret0186

Yeni Üye
staj 3 yıla çıktı staj başlatma sınavına gireceksiniz onu geçerseniz stajınız başlayacak ve 3 yıl ssk lı olarak stajınızı başlatacaksınız 3 yıldan sonra smmm sınavlarına gireceksiniz eğer bunda da başrılı olursanın smmm belgesini almaya hak kazanacaksınız

gülay can

Yeni Üye
her ikinizede teşekkür ederim arkdaşlar aydıntatığnız için ama benim bi arkdaşım şuan 3 sınıfta ve çalşmaya başladı onu staj olarak gösrebilceğini söylüyor ve sınawa girmedi hünüz..

ibrahimdo

Yeni Üye
GÜLAY ARKADAŞIM; staj sınavına girmeden önce fakülte bitirdiysen dört yıllık ve bir şirkette muhasebe pozisyonunda çalışıyorsan meslek yasası diyorki;
1. dereceden imzaya yetkili muhasebe müdürlüğü yaptını 2 yıl kanıtlarsan stajtan muaf olursun. kanıt için ticaret sicil gazetesine ilan, noterden vekillik beyanı gerekiyor bu şartları sağlarsan stajtan muaf olursun son söz oda tesmerine aittir

sonsuzluk

Banned
ya ben daha çaylağım kusura bakmayın tam anlayamadım:) ben maliye okuyorum 2 oldu Okulum bitince ne sınavına giriyorum staj yapamıyomuyum istediğim yerde sınava girmeden?

nazlımyar

Yeni Üye
istediğin yerde stajını yapıyosun ama staj yapmak için sınava giriyosun kazanırsan sınavı yapıyosun arkadaşlar mali müşavirlik çok zor
benden sölemesi arkadaşım 30 yaşında ve hala tek dersten çakıyo

slm arkadaşlar ben henüz birinci sınıfım ama mali müş. Olmak istıyorum fakat bu staj olayını tam olark bilmıyorum. Okul bitkten sonra başalama mecbureyetimi war sınawla kaznıp, yoksa şimdiden herhangi bi muhesebecinin yanında 2 yıl ssk çalşmiş olmakta staj yernie geçyor mu böyle yapan arkdaşlarım bu şeklde de olcağını söylüyor doğruluk derecesi nedir beni aydınlatrsanız sewinirım. Tşk:confused:
kesinlikle öyle birşey yok.siz önce okulunuzu bitireceksiniz.okul bittikten sonra staj dosyası açtırıp staja başlama sınavını geçeceksiniz.sınavı geçtikten sonra bir mali müşavirin yanında 3 yıl staj yapıp 7 ders sınavı olan mali müşavirlik sınavlarını geçeceksiniz.prosedür bu şekilde.şimdiden kolaygelsin.

gülay arkadaşım; staj sınavına girmeden önce fakülte bitirdiysen dört yıllık ve bir şirkette muhasebe pozisyonunda çalışıyorsan meslek yasası diyorki;
1. Dereceden imzaya yetkili muhasebe müdürlüğü yaptını 2 yıl kanıtlarsan stajtan muaf olursun. Kanıt için ticaret sicil gazetesine ilan, noterden vekillik beyanı gerekiyor bu şartları sağlarsan stajtan muaf olursun son söz oda tesmerine aittir
tam emin olmamakla beraber bu sizin bahsettiğiniz şey stajınızı bir meslek mensubunun yanında değilde şirkette yapmak isterseniz geçerli olan imza yetkisi diye biliyorum.

sahin81

Yeni Üye
ben de okul bitsin hemen mali musavir falan olacagımı sanıyordum ama arkadaslar bu dedikleriniz isteniliyorsa ben işletme diplomasını aldıktan sonra onu duvara asayım.bence başka bir işe yaramayacak. az önce bir yerde okudum 3 ay falan staj neyin nesi arkadaşlar o zaman.

Mustafa ŞENÇALAR

Özel Üye
ben de okul bitsin hemen mali musavir falan olacagımı sanıyordum ama arkadaslar bu dedikleriniz isteniliyorsa ben işletme diplomasını aldıktan sonra onu duvara asayım.bence başka bir işe yaramayacak. az önce bir yerde okudum 3 ay falan staj neyin nesi arkadaşlar o zaman.
Duvara neden asacaksın ki o diploma kafayı çalıştırdktan sonra çok işe yarar.Bilgine güveniyosan çalışkansan aç kalmazsın.İşletme okudun diye illa malimüşavir olmak zorunda dilsin bu mesleği beyenmiyosan girersin vergi denetmenliği sınavlarına başarılı olursan 1 sene içersiinde saygın bir mesleğe kavuşursun.o da olmadı memur olursun.He diğer 3 ay dediğin olay ise daha once odanın vermiş olduğu kurslar vardı onlara kayıt olursan stajın 3 ay kısalıyordu fakat şimdi staj 3 yıla çıktığı için sen odanın kursuna stajının 2.yılında kayıt olursan 6 ay kısalıyor.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara