Acı Ve Mutluluk

BURCU

Çok Özel Üye
Mutluluk ve acı paylaşımları yaşamda;
Mutluluğu yaşıyorken acıyı düşünebilme ihtimalinden yola çıkarak;düşünüyorum... Mutluyken yaşadığım duygularımı, düşüncelerimi,yaptıklarımı ve yapamadıklarımı şöyle bir ele alıyorum. Hepsini gözden geçirip sonuca döküyorum...Ve olumlu güzelliklerle noktalıyorum. Acıyı düşünme ihtimali %10 'nun altında o an. Hiç düşünülmemiş gibi... anımsanma bile yok....Mutluluğun her daim olacağı düşüncesi, acının gelebilme ihtimalini körertmiş.. Yani o an sadece mutluluk vardı.Ve hiç bitmeyecekmişcesine...

Acıyı yaşarkende en çok yaşanılan şey, isyan etmek veya acı veren kişiye lanetler okumak..O an düşünememek bu acıyı doğuran güzelliğin daha önce yaşandığını.. Ve o kadar güzel olmasa acı cekilmezdi diyememek... Neden Mutluyken isyan etmiyoruz da
acısını çekerken isyan ediyoruz... Oysaki o güzelliği yaşamasaydık acısıda olmazdı değil mi?

Hayatta bütün istediklerimiz her zaman olmuyor, olamazda... Mutlaka bir yerden fire veriyor.Biryerden kazanıyorsak başka bir noktadan kaybediyoruz.Bunlar birbirlerini ya karşılıyor yada karşılamıyor... Ama herşeyin karşılıklı olduğunu biliyorum.

Mesela ; İkinci bir kişiye yapmış olduğumuz bir yanlışın,o kişiye acı vermesi... Ve bilerek yapılan bu yanlışın karşıya verdiği zarardan ötürü, bir haz duyması ,yani bencilleşmek... Kendini onun yerine koymadan davranmak.O an düşünülmüyor tabiki... Ama yaşam öyle bir yaşam ki ; Acıyı ve mutluluğu paylaşmalı sunuyor...

Hani bir laf vardır ya " Ne ekersen onu biçersin " aynen denildiği gibi...

Sanmaki verdiğin zararın karşılığı yok. Şimdi olmasada mutlaka sana geri dönüşümlü gelecek bir zamanı vardır... O yüzden her zaman söylerim .Birine acı veren bir şey yapmadanönce , bi kendini koy yerine... Aynı şeyi sen yaşasan neler hissedersin, gözlerini yum ve yaşa...

Aslında böyle davranışta bulunmak, Hem insana tecrübe verir hemde olgunlaştırır... Yani bir şeyi yaşamadan yaşamış olmanın olanakları... İlerde bir gün, ki zaten birini acıtacak birşey yaptıysan , karşına geldiğinde daha bi başka bakarsın olaya... Ve belkide Karşına gelme ihtimalini baştan yok edersin...

Yaşamda herşey karşılıklıdır... Acıyı yaşarken; yaşadığın mutluluğu gözden geçirebiliyorsan o zaman daha iyi anlarsın beni....
bak bakalım hangisi daha fazla. neden mutlusun vede neden acı çekiyorsun...

volkii

Yeni Üye
tşkler paylasım için yıne acı ve huzun yıneee :)

BURCU

Çok Özel Üye
:D yok ya olabilecekler bunlar herkez için :)

weeping eyes

Özel Üye
ne kdar sen beğenmesen bile ben çok beğendim.
yüreğine sağlık hiba...
herşey daha ii olacak

BURCU

Çok Özel Üye
:D olacak demi biliyorum... benim gözümde herşey iii zaten... tşkl ederim...

rainbow

Özel Üye
----Hayatta herzaman her istediğimiz olmur da..olamazda...---
işte hayat bu demektir......acı ve hüzün.......inanamıyor insan bazen ama gerçekler...acıtıyor......teşekkürler burcu....:rolleyes:

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,717
Son üye
AntonTob