onur belgesi ?bi soru ....

duygusu

Yeni Üye
[FONT="Comic Sans]konu daha önce açıklanmışsa öncelikle özür diliyorum benim bir konuda bilgilerinize ihtiyacım var tam olarak öğrenemdim konuyu şimdi onur belgesi alabilmem için vize ve final ortalamalararının toplamlarını ders sayısına mı bölücem eğer öyleyse alıyorum :rolleyes[/COLOR][/FONT]:

sanko86

Yeni Üye
Onur Belgesi

Onur ve Yüksek Onur Belgesi

Uzaktan Eğitim Sistemine Göre Öğretim Yapan Fakülteler Öğretim ve Sınav Yönetmeliği’nin Ek-1 ve Ek-2 maddeleri uyarınca,

İlk kez eğitim gördüğü sınıfta bütün derslerini başaran ve o öğretim yılında not ortalaması 87,50 veya üzeri olanlar “Yüksek Onur Öğrencisi”, not ortalaması 75,00 ile 87,49 arasında olanlar “Onur Öğrencisi” sayılır. Ancak, disiplin cezası alan öğrenciler belirtilen not ortalamalarını sağlasalar bile “Yüksek Onur Öğrencisi” veya “Onur Öğrencisi” sayılmaz.

Not ortalaması 87,50 veya üzeri olanlar “Yüksek Onur Öğrencisi”, not ortalaması 75,00 ile 87,49 arasında olanlar “Onur Öğrencisi” olarak mezun olur. Ancak, disiplin cezası alan öğrenciler belirtilen not ortalamalarını sağlasalar bile “Yüksek Onur Öğrencisi” veya “Onur Öğrencisi” olarak mezun olamaz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara