mrb

nuran_01

Yeni Üye
arkadaşlar mrb;
aranıza yeni katıldım ve bilginize ve yardımıza ihtiyacım var bir sürü kafamda soru var
1-bazı sebeplerden dolayı bu yıl ne vizeye nede finallere katılamadım büte girebilirmiyim
2-herkes moralimi çok bozuyor açıköğretimden okuyup ne olacaksın kim ne olmuş diye ve çalışamıyorum

yardım lütfen
:confused::confused::confused:

fa77

Yeni Üye
arkadaşlar mrb;
aranıza yeni katıldım ve bilginize ve yardımıza ihtiyacım var bir sürü kafamda soru var
1-bazı sebeplerden dolayı bu yıl ne vizeye nede finallere katılamadım büte girebilirmiyim
2-herkes moralimi çok bozuyor açıköğretimden okuyup ne olacaksın kim ne olmuş diye ve çalışamıyorum

yardım lütfen
:confused::confused::confused:

1-) Büte girersiniz tabi Yanlız tüm derslerden en az 70 almanız gerekecek 0 ın karşılığı 70 dir...
2-) Açıköğretim diye bir diploma yok alacağınız diploma Anadolu üniversitesi diploması ben eskeşehirde okudum kardeşim deyin kimse bişi ispat edemez :)

Moralinizi bozmayın bugün çaycı bile arayanlar ne mezunusun diye soruyor hem açık öğretim inanın bana örgün öğretimden 2 veya 3 kat daha zor
sevgiler.....

nuran_01

Yeni Üye
ama arkadaşlar gerçekten moralim çok bozuluyor iyi örnekler yokmu aramızda buradan mezun olup memur olan üst düzey çalışan kimse yokmu motive olmamız için

canselen

Özel Üye
üniversitelerden mezun olmak kendı +larınız olmadan birişe yaramıyor pek.önemli olan donanımlı bir mezun olmak ve mezunıyetten sonra mutlaka memur olmak istiyorsanız kpss sınavlarına girmek.

**PANDORA**

Özel Üye
aöf mezunu olmak fa 77 ninde dediği gibi diplomada belli diil zaten anadolu üniv.mezunu oluyosun.sen lise mezunusun girebileceğin işlerle aöf 2 veya 4 yıllık mezunu olduğunda gireceğin yerler aynımı????? ben 2 yıllık büro yön mesunuyum yönetici sekreter olarak çalıştım özel şiketlerde 650 ytl maaş alıyordum.şimdi 4.sınıf işletmeyim ve işletme mesunu olarak girebileceğim bi işte buldum alacağım maaş 1,500 ii bi örnek olmuştur umarım:)
okumanın işe yaramaması die bişi olamas canım.cahil insanların kullandığı bi söz o sadece...

nuran_01

Yeni Üye
ya arkadaşlar teşekkür ederim inanın ders çalışmak istiyorum ama kitabı açıp geri kapatıyorum
bir türlü kafamı toparlayamıyorum

sanko86

Yeni Üye
Arkadaşlar ben 2 yıllık Bilgisayar Programcılığı mezunuyum bu okula giderken herkes karşı çıktı fakat okumak okumaktır 2 veya 4 değil diyerek gittim okulu bitirdim okulu bitirmek için tek idealim şuydu hayat benim hayatım kimse bana okumadın gel sana iş vereyim demiyecek dedim.
sonrasında kpss girdim ve şuan memur olarak çalışıyorum.
Ki sonrasında en büyük hayalim olan lisans ı okuyorum işim var neden okuyorsun diyenler oldu okumanın kimseye zararı olmaz ama sana çok faydası olur bir kere genel kültürünüz artacak bunu hesap ediniz.

canselen

Özel Üye
Arkadaşlar ben 2 yıllık Bilgisayar Programcılığı mezunuyum bu okula giderken herkes karşı çıktı fakat okumak okumaktır 2 veya 4 değil diyerek gittim okulu bitirdim okulu bitirmek için tek idealim şuydu hayat benim hayatım kimse bana okumadın gel sana iş vereyim demiyecek dedim.
sonrasında kpss girdim ve şuan memur olarak çalışıyorum.
Ki sonrasında en büyük hayalim olan lisans ı okuyorum işim var neden okuyorsun diyenler oldu okumanın kimseye zararı olmaz ama sana çok faydası olur bir kere genel kültürünüz artacak bunu hesap ediniz.
tebrik ederim.başarılarınızın devamını dilerim.süpersiniz.insanın kendı adına yaptıgı emekler kadar güzel birşey varmıdır bu dünyada .......

Ares

Yeni Üye
Herkese merhaba.
İzninizle bu bölüme bende birşeyler yazmak istiyorum.
Bazı sorunlardan dolayı ilkokuldan sonra okuyamamıştım.
7 yıl aradan sonra annemin bir arkadaşının da etkisiyle ortaokulun tüm derslerini dışarıdan sınavla 3 ay gibi bir sürede verdim.Zaten okumak isteği içimde her zaman vardı.
Bu arada 4 sene haftada 1 gün Milli Eğitim Bakanlığının meslek edindirme kurslarına giderek elektronik dalında kalfalık belgesi aldım.Buna devam ederken Açık Liseye başladım.
2,5 senede planlı çalışarak ve tüm derslerimi vererek diplomamı aldım.
Bir süre zaman geçtikten sonra Lise düzeyinde KPSS'ye girdim.
85 aldım, memur olarak atanamadım ama İşkur'da gördüğüm ilana başvurarak, aldığım bu puan sayesinde bir kamu kurumunda, daimi işçi kadrosunda, Personel Servisinin önemli bir elemanı olarak 3,5 senedir yoğun bir şekilde çalışıyorum.
İçimdeki Üniversite okuma arzusu sayesinde, memur değilde işçi kadrosunda olduğum için şimdi ki kamu personeli kanunu kapsamında 1 değil 10 tane de Üniversite bitirsem dahi maaşımda ve konumumda bir değişiklik olmayacağını bilmeme rağmen öss'ye girerek ve 2 senelik birçok bölüme girebilecek puan alarak 2006 Eylül'ünde Anadolu Ünv.(açıköğretim) Kamu Yönetimi bölümüne kaydımı yaptırdım.
Şu an sınıf kaybetmeden 1.sınıfta 73 ortalama ve 2.sınıfta 76,4 ortalamayla onur belgesine hak kazanarak 3. sınıfa geçmiş bulunuyorum.Amacım 4 senede okulumu bitirmek ve belki de yüksek lisans yapmak.Sonrasında ise yaşım tutsaydı kaymakamlık sınavlarına girmeyi istiyordum.
Bana da çevremde birçok kişi, "İşin var, okulu bitirsen de bir işe yaramayacak, niye hala uğraşıyorsun" gibi sözler söylediler.Kendilerince haklı da olabilirler ama eğer içinizde okuma isteği varsa kimsenin ne dediği pekte umurunuzda olmuyor.İlkokul mezunu iken şu andaki durumuma bakınca çevremdeki kişilerle birlikte ben bile şaşırıyorum.
Okumanın kimseye zararı olmaz, hiç olmazsa genel kültürünüz artar, hayata bakışınız değişir.Ayrıca Açıköğretimin Örgün öğretime göre daha zor olduğuna bende katılıyorum.Açıköğretim Fakültesi girmesi en kolay ama çıkması en zor üniversitedir.
Sonuç olarak bütün bunları neden yazdığıma gelince;
Birincisi; içimden yazmak geldi.Belki de naçizane durumumu sizlerle paylaşmak istedim.
İkincisi; bir arkadaşımız motive olmak için örnekler var mı diye sormuş.Örnek olur muyum bilmiyorum ama o da etkili oldu.
Üçüncüsü de; istediğimiz şeyi, çalışarak, azimle elde edebileceğimizi göstermek.
Saygılarımla,

melcan55

Yeni Üye
basarılı ve azımlı olan arkadaslarımı tebrık ederım .cok sagolun sızlerı okudukca ben de azımlenıyorum. bende lıseyı bıtırdım. ossye 1sene ara vermıstım, daha sonra
evde calısma ıle 4senemde kazandım acıkogretımı. herkes bıraz garıbsedı ama
olsun tokezlıye tokezlıye sonunda acıkogrtm 2sınıfa gectım ınsallah bıtırırım okulum mu ama kac senede bılmem herkese basarılar dılerım umudumuzu kaybetmıyelımmmm :)

sanko86

Yeni Üye
Yıl kaybetmek insanı üzsede bence yıl kaybettim diyede çok fazla üzülmeye gerek yok.Sonuçta buda size bir ders olacaktır.Hayatta bazı güzellik ve özellikleri kazanmak için bazı fedakarlık ve çalışmalar yapmanız gerektiğini anlayacaksınız.

sanko86

Yeni Üye
tebrik ederim.başarılarınızın devamını dilerim.süpersiniz.insanın kendı adına yaptıgı emekler kadar güzel birşey varmıdır bu dünyada .......
Çok teşekkür ediyorum Allah bize çalışma isteği ve sağlık ihsan ettiği sürece bir yerlere gelmek üzere çalışacağız.
Hayat felsefemizi ve idealimizi
"Çalışan Demir Pas tutmaz." Atasözü üzerine inşa edelim diye düşünüyorum.Saygılarla...

merveg

Özel Üye
Arkadaşlar hiç moralinizi bozmayın bigün bu tür lafların muamelelerin karşılığını alcağız.banada herkes öyle dedi ama ben yine de devam ettim.önce babamı örnek vereyim 4 senelik işletme okudu ve şu anda mali hizmetler müdürü.ve yan komşumuz 2 senelik bi aöf mezunu ama şuanda özel idarede çalışıyo ve maaşındanda çok memnun. Bozmayın moralinizi ve çok çalışıp bir an önce mezun olmya bakın

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO