Evlilik Yaşantınızda Profesyonel Yardım Almanızı Gerektirecek 10 Neden

canselen

Özel Üye
Eğer,
1- Aile içi iletişim sorunları yaşıyorsanız, bu sorunlar kronik bir boyuta ulaşıp, aile yaşamınız ve sosyal yaşamınız olumsuz etkilemeye başladıysa..
2- Çocuklarınız arasında sürtüşmeler, ani davranış değişiklikleri gözlemliyor ve ebeveyn-çocuk ilişkilerinde bir kısır döngü durumunda anlaşmazlıklar ve okul başarılarında sorunlar belirginleşmişse, Kontrollü olarak onları yetiştirmek istiyorsanız..
3- Psikososyal işlevsizlik ve uyum sorunları yaşanmakta ise.. danışmanlık sürecinde çözüm önerilerine gereksinim duyuyorsanız..
4- Eşinizle aranızda uyumsuzluk, anlaşamama ve tartışmalarla alevlenen duygusal çatışmalar süreklilik gösteriyor ve sevgi, saygı azalması ile birlikte mutluluk düzeyiniz, duygu dünyanızı besleyen fantezileriniz zayıflayarak size doyurucu gelmiyor, sonuçta stresli, öfkeli ve hırçın davranışlar göstermenize neden oluyorsa..
5- İşyerinizde memnuniyetsizlik yaşamaktaysanız, istekle ve sevinçle işyerine gitmiyor, diğer çalışanlarla ilişki ve iletişiminizde çatışma yaşıyor, iş motivasyonunuz ve başarı kavramınız zayıflamışsa..
6- Sosyal ve entelektüel yaşantı zenginliğiniz zayıflamış veya sizi tatmin etmiyor ve kendinizi sosyal destek yönünden yalnız hissediyorsanız, çevreyle olan sosyal ilişkileriniz sığ bir duruma gelmişse..
7- Yaşadığınız stres faktörleriyle başa çıkamıyor, duygusal ve sosyal sağlığınızın bozulması ile bendesel sağlığınızın da olumsuz etkilemeye başlamakta, fiziksel şikayetleriniz doktorlar tarafından psikosomatik veya somatizasyon bozukluğu olarak nitelendirilip, hastane koridorları yaşamınızdan zamanınızı çalmaya başladıysa..
8- Gelecekle ilgili umut ve beklentileriniz zayıflamış ve gelecek kaygısını sık sık yaşıyor ve umut kavramınız yeterince beslenmiyorsa, çaresizlik duygusu içinde, tekdüze bir yaşantınız varsa..
9- Boşanmaya karar verdiyseniz ve boşanma sürecini sağlıklı bir şekilde noktalamak istiyor, boşanma sonrası yaşamınıza hazırlıklı bir geçiş yapmak istiyorsanız..
10- Eşinizle yaşamakta olduğunuz duygusal çatışmaların nedenleri olan farklılaştığınız alanları merak ediyor ve evlilik yaşamınıza denge kazandırmak istiyorsanız, Öncelikle Evlilik(Çift) İletişiminizi sağlıklı bir düzeye ulaştırmak ve geliştirmek ihtiyacı duyuyorsanız..

Profesyonel yardım ve destek için aile eğitimi, evlilik danışmanlığı hizmeti almanız gerekli hale gelmiş demektir. Özellikle eşinizle birlikte katılacağınız evlilik terapileri sizi oldukça olumlu etkileyecektir.

Etkili bir profesyonel yardım alabilmenin önkoşulları da şunlar olabilir;
a- Eşinizle çaba gösterdiğiniz halde yaşanan sorunları yalnız başınıza çözemeyeceğinize karar verdiyseniz,
b- Eşinizle birlikte bu konuda profesyonel yardım almaya karar verdiyseniz,
c- Eşinizle birlikte profesyonel yardım almanın yararına inanıyor ve özveride bulunmayı öngörüyorsanız.
d- Evlilik yaşantınızda yaşanan sorunların temelinde eğer, psikotik rahatsızlıklar, kronik şiddet, uyuşturucu ve alkol bağımlılığı, kumar alışkanlığı, işsizlik ve ekonomik sorunlar bulunmuyorsa,
e- Hastane Psikiyatristi tarafından “Sosyal Hizmet Uzmanına Psikososyal Değerlendirme İçin" Sevk edilmişseniz, Sosyal Hizmet Uygulamalarında Terapötik İletişim Sürecinden yarar görebilirsiniz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara