2008 Açıköğretim Lisans Tamamlama

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Lisans Tamamlama

Fakülte ve yüksekokulların 4 yıllık lisans programlarında okurken ön lisans diploması alarak ayrılanlardan, ön lisans mezuniyet alanları Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde lisans tamamlamak için başvurabilecek bölümler listesinde bulunanlar, Açıköğretim, İktisat veya İşletme Fakülteleri lisans programlarının 3. sınıfına lisans tamamlamak için başvuru yapabilirler.

Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Lisans Tamamlama Programı: Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı ile üniversitelerin Eğitim Fakültelerinin İngilizce Öğretmenliği bölümünden 2003-2004 öğretim yılı ve sonrasında ön lisans diploması alarak ayrılanlardan genel not ortalaması 60 ve üzeri olanlar başvurabilirler.

Açıköğretim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Lisans Tamamlama Programı: Kız Meslek Liseleri veya Meslek Liselerinin Çocuk Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ile Çocuk Gelişimi ve Bakımı bölümlerinin birinden mezun olup Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Lisans Programı ile üniversitelerin Eğitim Fakülteleri veya Meslek Eğitim Fakültelerinin Okul Öncesi Öğretmenliği, Anaokulu Öğretmenliği, Çocuk Gelişi,mi ve Okul Öncesi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği bölümlerinin birinden 2003-2004 öğretim yılı ve sonrasında ön lisans diploması alarak ayrılanlar başvurabilirler.

2 yıllık Meslek Yüksekokulu veya Açıköğretim Fakültesi ön lisans programlarından mezun olanlar, uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin lisans tamamlama programlarına başvuramazlar.

2007-2008 Öğretim yılı için planlanan başvuru ve kayıt tarihleri aşağıda verilmiştir.

Planlanan İnternet Başvuru Tarihi : 27 Ekim 2008 - 21 Kasım 2008

Planlanan AÖF Bürosundan Kayıt Tarihi : 27 Ekim 2008 - 17 Kasım 2008

Planlanan AÖF Bürosundan Mazeretli Kayıt Tarihi :
18 Kasım 2008 - 21 Kasım 2008

http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresinde”Lisans Tamamlama” linkini tıklayarak başvurularını yapabilirler.

İnternet sitesinden başvuru yapmak,yazıcıdan döküm almak ve bankaya gerekli ücreti yatırmak kayıt için yeterli değildir. Kayıt kılavuzunda açıklanan tüm kayıt belgelerini, kayıt süresi içerisinde mutlaka AÖF bürosuna teslim etmeniz gerekir. Aksi takdirde kaydınız yapılmamış olur.

quadra

Yeni Üye
"2 yıllık Meslek Yüksekokulu veya Açıköğretim Fakültesi ön lisans programlarından mezun olanlar, uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin lisans tamamlama programlarına başvuramazlar." Şeklinde bir yazı var duyurunun sonunda... ben balikesir üniversitesi edremit meslek yüksek okulu ev cihazları teknolojisi bölümünden (2 yıllık) mezun oldum bu sene, bize okulda lisans eğitimine devam edebileceğimiz söylendi tam olarak kafam karıştı şimdi

sanko86

Yeni Üye
Bakın burdaki önemli kısım "uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin lisans tamamlama programlarına başvuramazlar."
uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin lisans tamamlama programlarına başvuramaz kısmı,
sizinki uzaktan eğitim değil örgün eğitim.

lewenis

Yeni Üye
merhabalar, ben 2. üniversite olarak açık öğretim fakültesi halkla ilişkiler bölümünde okuyorum. acaba lisans tamamlama / dikey geçiş yapabilir muyum acaba? konu hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

carlos45

Yeni Üye
ben açıköğretim halkla ilişkiler önlisans bitirdim 4 yıllık için direk başvurabilirmiyim.

carlos45

Yeni Üye
2 yıllık Meslek Yüksekokulu veya Açıköğretim Fakültesi ön lisans programlarından mezun olanlar, uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin lisans tamamlama programlarına başvuramazlar. bu ne demek

carlos45

Yeni Üye
açıköğretim önlisans mezunları 3 ten devam edebiliyormu halkla ilişkiler bitirdim.
3 ten işletme gibi 4 yıllık bitirme

Linsey

Özel Üye
ben açıköğretim halkla ilişkiler önlisans bitirdim 4 yıllık için direk başvurabilirmiyim.
tabikide başvurabilirsiniz.
herhangi bir sınava girmeden açıköğretim dikey geçiş tarihlerinde başvurarak işletme veya iktisat fakültelerini seçebilirsiniz.
Kolay gelsin

yetonyalix

Yeni Üye
ben açıköğretim 4 senelik okuyordum önlisans diploması aldım şimdi tekrar kayıt olucam acaba son tarihi 21 kasım mı 17 kasım mı birde iktisat a geçmeyi düşünüyorum zor diyorlar iktisat ama işletmede de 3.sınıfta maliyet muhasebesi ile finansal yönetim zormuş ne diyorsunuz bu konu hakkında acil cvp bekliyorum kayıt olmaya gidicem yarn arkadaşlar......

Linsey

Özel Üye
ben açıköğretim 4 senelik okuyordum önlisans diploması aldım şimdi tekrar kayıt olucam acaba son tarihi 21 kasım mı 17 kasım mı birde iktisat a geçmeyi düşünüyorum zor diyorlar iktisat ama işletmede de 3.sınıfta maliyet muhasebesi ile finansal yönetim zormuş ne diyorsunuz bu konu hakkında acil cvp bekliyorum kayıt olmaya gidicem yarn arkadaşlar......
27 Ekim 2008 - 21 Kasım 2008
http://www.anadolu.edu.tr/aos/sss/sss.aspx#6

Kolay gelsin ;)

12as12

Yeni Üye
2 yıllık Meslek Yüksekokulu veya Açıköğretim Fakültesi ön lisans programlarından mezun olanlar, uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin lisans tamamlama programlarına başvuramazlar. bu ne demek
arkadaşım bu konuyla ilgili bir başlık açtım ama siteden bilen biri çıkmadı benimde kafam karışmıştı, ilk şoku atlattıktan sonra anladımki lisans tamamlama kaldırılmış arkadaşım yani 1den başlıcaz artık

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO