Sınav Günü Neler Yapmalısınız, Sınava Nasıl Motive Olmalısını....

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba aofdestek.net aile bireyleri;

Ara Sınavlara Bir Kaç Ay Kaldı...

Sınavlarda sizlere destek olmak ve sizlerin başarı ve sevincine ortak olmak için elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu sebeple sınav öncesi ve sınav anı için sizlere bir kaç hatırlatma ve önerilerde bulunmak istiyorum.

" Unutmayınız Ara Sınavında Ünitelerin Yarısından Sorumlusunuz "

Bu Öneriler Denenmiş ve %100 sonuç alınmıştır.....

* * Kesinlikle şu şekilde bir düşünce içerisine girmeyelim " Sınavlara daha 4 ay - 3 ay - 1 ay var nasıl olsa çalışırım aman boşver " derseniz eğer sınıfta kalacağınızı garantilemiş olursunuz. Çünkü bu mantıkla sınava ne kadar kalırsa kalsın siz kendinizi derse vererek çalışamayacaksınız veya kendinizi strese sokarak çalıştıklarınızı anlamayacaksınızdır.

* Ayrıca " Sınavlara 1 ay (1 hafta, 1 gün, 1saat ) kaldı, şimdi çalışmaya başlasam ne olacakki zaten giden gitmiş " diyerek ders çalışmayı kesmeniz aslında sınava girmeden sınıfta kalmayı kabul etmenizdir. Bu yüzden sınava ne kadar kalıra kalsın ders çalışmayı ihmal etmeyelim. Doğru Çözeceğiniz her bir soru alacağınız notu yükseltecektir unutmayın.

* Sınava Bir Kaç gün kala bol bol test çözmeye özen gösterin. Forumumuzda bulunan daha evvel sınavlarda çıkmış olan sorulara çalışabilir testlerden yararlanabilirsiniz.

* Sınav günü sınav yerine en az 2 saat önce gidin. Yanınızda o oturumda gireceğiniz sınavların derslerine ait notları veya yardımcı kitaplarınızı bulundurun, ve önemli gördüğünüz yerleri tekrar edin. En azından çözümlü testleri gözden geçirin.

* Unutmayın sınavlar evvelinde 1-2 saat içerisinde çalışılan konular sınav anında soruları daha kolay cevaplamanıza yarayacaktır.

Sınavların başlamasına 5 dakika kalana kadar ders çalışın, bırakın içeri giren girsin. Unutmayın ki sınav öncesi çalıştıklarımız sınavda ilk aklımıza gelecek olanlardır.

* Sınav Anında En Son Hangi DERS'e çalıştı iseniz ilk onun sorularından başlayın. Ve ilk önce sorulara göz atın aklınıza gelen soruları önce çözün daha sonra sırayla devame dersiniz. Böylelikle sınav soruları yüüzünden aklımız bulanıp son çalıştıklarımızı unutmadan doğru cevapları vermiş oluruz.

Untulmaması gereken en önemli konu şudur arkadaşlar. Lütfen ve lütfen Sınavlara STRES ve SIKINTI içerinde girmeyelim. Untumayın stres sizin çalıştıklarınızıda unutmanıza neden olacaktır. Olabildiğince rahat olmaya özen gösterin, bu sayede sınava daha iyi konsantre olacak ve sorulara daha hızlı ve doğru yanıtlar vereceksinizdir.

* Strese girsenizde girmesenizde bu sınava gireceksiniz değilmi, siz kendinize güvenin sadece. Unutmayın Strese Girmeniz Demek Sınavdan Daha kötü Sonuçlar Alacaksınız demektir. Ve Unutmayın Bu Sınavın kötü Geçmesi Herşeyin Sonu Demek Değildir, Sonuçta 3 Ay Sonra Bütünleme Sınavı Olacak ve Finalden Kötü Alırsanız Notunuzu Düzeltmek İçin Bütünlemelere Hazırlanmak İçin vaktiniz Olacak Demektir. Eğer bir şeyler çalıştı iseniz başaracağınıza ben zetem inanıyorum.[/COLOR]

* Unutmayınız Ara Sınavdan Aldığınız Notun %30'u iel finalden Aldığınız Notun %70 i toplanır ve Yıl Sonu Notunuz ortaya Çıkar. Eğer Finallerde Başarısız olursanız Bütünleme Gireceksiniz ve Sanki final Sınavına Hiç Girmemiş Gibi Ara Sınavda Aldığınız Notun %30 ile Bütünleme de Aldığınız Notun %70i toplanır ve Yılsonu Notunuz Olacaktır.

Yılsonu Notu = Ara Sınav Notunun %30'luk Kısmı + Final Notunun %70 lik Kısmı

Eğer Bu Not Geçmenize Yeterli Değilse ( 50 den Düşükse ) Hangi Dersten Başarısız Oldunuz İse Sadece O dersten veya Derslerden Bütünleme Sınavına Gireceksiniz.

Yılsonu Notu = Ara Sınav Notunun %30'luk Kısmı + Final Notunun %70 lik Kısmı

Olacaktır.

Sizlerinde birbirinize önerilirinizi bu konu altından paylaşalım.

wallece

Yeni Üye
son 40 gün çok ama çok az kaldı yaklaşık 50 ünitem kaldı bitirmem gereken yani 5 dersim kaldı çalışmam gereken ben 1hafta önce kendimi kampa aldım ne dışarı ne başka yer sadece 40 kaldı ondan sonra mezun olucağız kısmetse ne olursa olsun çalışıyoruz ve geriye sadece sabır ve inanmak kalıyor şimdi işi sıkalım ki yazın eyvah demiyelim umarım herkez başlamıştır cünkü konuşar cok fazla ben 2dersi 8 günde biterebildim ancak tabi bu herkezin çalışma planına göre değşir allah yardımcımız olsun inş mezun olurum da burda bu siteyle bu sevinci paylaşırım sitedede belirtildği gibi son 40gün 7 saat
31MAYISA KADAR KAMPTAYIZ

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara