Bölüm Değiştirme

yetonyalix

Yeni Üye
arkadaşlar ben aöf 3.sınıf işletme bölümü öğrencisiyim 3.sınıf a geçtim yani sormak istediğim işletmeden turizm ve otelcilik bölümüne geçebilirmiyim bunu öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

weeping eyes

Özel Üye
Maalesef, açıköğretimde bölüm değiştirme bulunmuyor.

yetonyalix

Yeni Üye
ne olcak peki arkadaşım seçme ihmalimiz sıfır galiba :S

hasantopçu

Yeni Üye
mrb. ben bu sene kamu yönetimini kazandım ama bu bölüme kayıt yaptırmak istemiyorum. 2008-2009 öğretim yılı başlamadan bunu nasıl değiştirebilirim. başka bir bölüm istiyorum

yetonyalix

Yeni Üye
turizm otelcilik bölümü 4 yıllık olarak öğrenim göstermiyor.

peki şimdi ben 2 yıllık işletme diplomamı alıp 3 sınıftan işletmeye devam edeblirmiyim yine ordanda 4 yıllık diploma alırım 2 diploma olmuş olur bu arada kamuya iktisat a maliyeye geçiş yapamam mı peki ?

Linsey

Özel Üye
arkadaşlar ben aöf 3.sınıf işletme bölümü öğrencisiyim 3.sınıf a geçtim yani sormak istediğim işletmeden turizm ve otelcilik bölümüne geçebilirmiyim bunu öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim
Bölümler arası yatay geçiş söz kOnusu değildir.

Linsey

Özel Üye
peki şimdi ben 2 yıllık işletme diplomamı alıp 3 sınıftan işletmeye devam edeblirmiyim yine ordanda 4 yıllık diploma alırım 2 diploma olmuş olur bu arada kamuya iktisat a maliyeye geçiş yapamam mı peki ?
3.sınıftasınız ve alttan dersiniz yoksa evet Ön lisans diPloması alabilirsiniz,
Sonra istediğinizde devam edebilirsiniz 3.sınıftan işletmeye.
Hayır geçiş yapamassınız .

Geçiş yapabilmeniz için meslek yüksek Okulu bitirmiş olmanız gerekiyor veya Açıköğretimin herhangi 2 yıllık bi bölümünü bitirmeniz.
siz işletme okuyorsunuz işletmeden devam edebilirsiniz.

yetonyalix

Yeni Üye
anladım kardeş başka şansım yok yani yine işletme ozaman bu aldığım 2 yıllık diploması ne gibi yararı olur cünkü 4 yılıda bitirince yine işletme muzunu olucak biran önce işe girmek içinler mi bu yöntem bide şuana kadar alan var mı hiç böle ?

harun_73

Özel Üye
mrb ben de aynı konuyu merak ediyorum aynı bölüme devam edilecekse neden 2 yıllık diploma veriyorlarv yada bize ne faydası olacak eğer bu konu da bir şeyler öğrenirsen paylaşırsan sevinirim

Linsey

Özel Üye
mrb ben de aynı konuyu merak ediyorum aynı bölüme devam edilecekse neden 2 yıllık diploma veriyorlarv yada bize ne faydası olacak eğer bu konu da bir şeyler öğrenirsen paylaşırsan sevinirim
İşe girme konusunda yararı olabilir.

gizem kayserili

Yeni Üye
arkadaşlar biri beni hemen bilgilendirebilirmi ben 4 yıllık işletme bölümünde maliye okuyorum fakat geçen sene sadece 1 ders verdim ve tekrar 1.sınıfı okuycam bu sene bölümümü değiştirmem mümkün mü ? 4 yıllık uluslar arası ilişkiler e geçiş yapabilirmiyim

Linsey

Özel Üye
arkadaşlar biri beni hemen bilgilendirebilirmi ben 4 yıllık işletme bölümünde maliye okuyorum fakat geçen sene sadece 1 ders verdim ve tekrar 1.sınıfı okuycam bu sene bölümümü değiştirmem mümkün mü ? 4 yıllık uluslar arası ilişkiler e geçiş yapabilirmiyim
Sizin bu söyledikleriniz açıköğretimle ilgili mi , tam bağlantı kuramadım?
Çünkü ; Maliye bölümü Açıköğretimde İktisat fakültesine giriyor.
Birde Açıköğretimde 4 yıllık uluslar arası ilişkiler diye bir bölüm yok.

Sorduğunuz soruyu örgün eğitim olarak mı soruyorsunuz?
Sorunuzu tekrar sorarsanız eğer yardımcı Olmaya çalışırız;)

kucukdamat

Yeni Üye
bölüm değiştirme

slm açik öğretim 4 yıllık işletme 2. sınıfta okuyorum. Yeni açilan bölümlerden uluslar arası ilişkilere geçmek istiyorum böyle bir geçiş hakkı var mi? varsa ne şekilde olacak yardimci olursaniz sevinirim.

Linsey

Özel Üye
slm açik öğretim 4 yıllık işletme 2. sınıfta okuyorum. Yeni açilan bölümlerden uluslar arası ilişkilere geçmek istiyorum böyle bir geçiş hakkı var mi? varsa ne şekilde olacak yardimci olursaniz sevinirim.

Açıköğretim fakültelerinde kayıtlı öğrenciler, her ne sebeple olursa olsun, fakülte bölüm ve programlar arasında yatay geçiş yapamazlar. Bu fakültelerinde okuyan öğrenciler, örgün yükseköğretime de geçiş yapamazlar. ;)

interillet

Yeni Üye
AÇçıköğretim sisteminde bölümler arası yatay geçiş yoktur. 2 gün önce aynı sorundan dolayı merkez bürodan bilgi istemek maksatlı mail attım, gelen cevap buydu. istediğin bölüme geçmek istersen kaydını sildirmn lazım.

bihterclk

Yeni Üye
Arkadaşlar 2 yıllık diplomasını alıp 4 yıllığa devam etmenin şöyle bir faydası daha var. Merak eden arkadaşlara söyleyeyim. Herhangi bir kamu kuruluşunda vs.çalışıyosanız eğer, önlisans diplomanızı alıp işyerine verdiğinizde maaşınız yükseliyor. Devam edip lisans mezunu olunca da ona göre tekrar yükseliyor. Kendimden biliyorum:)

carsi_48

Yeni Üye
kamu yönetimi 1. sınıfta kayıtlıyım ama turizme geçmek istiyorum ne yapmalıyım?

EdizCem

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba...
beni bir konuda bilgilendirirseniz sevinirim =)

ben 2008 de açıköğretim işletme bölümü okudum ve sınıfta kaldım bu yıl ek tercih ile halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü tercih ettim. halkla ilişkilere kayıt yaptırırken daha önce işletme okuduğum için extra olarak yapmam gereken birşey varmı? ve kayıt tarihi ne zaman ? şimdiden çok çok teşekkür ederim =)

erolpasa

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba...
beni bir konuda bilgilendirirseniz sevinirim =)

ben 2008 de açıköğretim işletme bölümü okudum ve sınıfta kaldım bu yıl ek tercih ile halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü tercih ettim. halkla ilişkilere kayıt yaptırırken daha önce işletme okuduğum için extra olarak yapmam gereken birşey varmı? ve kayıt tarihi ne zaman ? şimdiden çok çok teşekkür ederim =)
işletme bölümü için kaydını sildirmen lazım. Ondan sonra halkla ilişkilere kayıt olman gerekiyor. Bu arada ek kontejyandan başvuranların kayıtları 26 ekimde başlıyor

sedayordam

Yeni Üye
benim de kafam çok karışık halkla ilişkiler ilk senemdi ama kaldım bölüm değiştirmek istiyorum ne yapmalıyım kayıtlar ne zaman harç ne zaman arkadaşlar lütfen ayrıntılı lazım şimdiden teşekkür ederim yoğun çalışıyorum takip edemiyorum ...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,724
Son üye
Glassdfl