Açıköğretim – Iktisat – Işletme Fakülteleri 2008-2009 öğretim Yılı Internet Başvurusu Ve Kayıt Duyurusu ( İlk defa Kayıt Yaptıracaklar İçin. )

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ
AÇIKÖĞRETİM – İKTİSAT – İŞLETME FAKÜLTELERİ
2008-2009 ÖĞRETİM YILI İNTERNET BAŞVURUSU VE KAYIT DUYURUSU

Bu duyuru, uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine;

1. 2008 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) ile yerleştirilen adayların (İngilizce Öğretmenliği Lisans, Bilgi Yönetimi Ön Lisans dahil),
2. AÖF Sınıf Öğretmenliği Lisans Tamamlama Programına başvuru hakkı bulunan adayların,

“İnternet Başvuru” ve “Kayıt” işlemlerini kapsamaktadır.
Adayların kayıt işlemleri, “İnternet Başvuru” ve “AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir.

İnternet başvurusu http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresinden yapılacaktır.
İnternet başvuru işlemleri; 22 Eylül 2008 Pazartesi günü başlayıp
17 Ekim 2008 Cuma günü saat 17:00’de sona erecektir.

Bu tarihten sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması nedeniyle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için, başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. Yukarıdaki mazeretleri veya benzerlerini ileri sürerek süre uzatımı istenemez.

İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt hakkını kaybederler. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir. Adaylar, İnternet başvuru işlemi ile oluşturacakları “İnternet Başvuru Belgesi” nin yazıcı dökümünü alarak, adreslerine postalanan ve http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresinde yayınlanmakta olan “2008-2009 Öğretim Yılı Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Kayıt Kılavuzu”nda açıklanan diğer kayıt belgelerini de hazırlayarak kayıtlarını AÖF bürolarında yaptıracaklardır.

Kayıt işlemleri; 22 Eylül 2008 Pazartesi günü başlayacak,
13 Ekim 2008 Pazartesi günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

14, 15, 16, 17 Ekim 2008 tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır.
Kayıt için adayların 22 Eylül - 13 Ekim 2008 tarihleri arasında Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurmaları gerekmektedir.

Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar ise 14, 15, 16, 17 Ekim 2008 tarihleri arasında mazeretlerini kanıtlayan resmi belge ile kayıtlarını yaptıracaklardır. Mazeretli kayıt tarihleri içerisinde mazeretleri halen devam edenlerin kayıtlarını, tam olarak hazırlanan kayıt belgeleri ile mazeret belgesini büroya getiren yakınları yaptırabilecektir. 17 Ekim 2008 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır. 11 Ekim 2008 Cumartesi günü AÖF Büroları kayıt işlemleri için açık olacak ve kayıt yapılacaktır.
Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz. Belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler.

Posta ile kayıt yapılmaz. Kayıt belgelerini Anadolu Üniversitesi Rektörlüğüne, uzaktan eğitim sistemiyle öğretim yapan fakültelere, Üniversitemizin bir başka birimine veya başka kurumlara posta ile gönderen adayların kayıtları kesinlikle yapılmayacak ve belgelerinin kaybından Anadolu Üniversitesi sorumlu olmayacaktır.

İLETİŞİM
 Bulunduğunuz ildeki AÖF bürosuna (Ankara, İstanbul, İzmir ve Lefkoşa Büroları hariç) 444 10 26 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.
 AÖF Merkez Büro İletişim Merkezi: (222) 330 81 77, (222) 330 84 15, (222) 330 41 21, (222) 320 69 06
http://www.anadolu.edu.tr adresindeki “Açıköğretim” “Büro Hizmetleri” linkinden AÖF bürolarının adreslerine ve telefon numaralarına ulaşabilirsiniz.
mrkburo@anadolu.edu.tr

Orjinal Duyuru İçin Aşağıdaki Linki Ziyaret Edebilirsiniz...

http://www.aof.anadolu.edu.tr/2008_2009.pdf

_ajan_

Yeni Üye
harc paralari ne kadar cok ya el insaf be servet resmen ya yazik valla oku oku derler okumak icinde servet isterler zorunlu egitimi bilmem kac yil yapacaginiza harc paralarini ucuzlatin.

göksukreş

Yeni Üye
sağlık kurumlar işletmeciliği açık öğretim başkent üni okunuyor mu acil çok merak ediyorum

jojo

Yeni Üye
acik ogretim ile orgun ogretim ikisi bir arada okunabiliyor mu ?
gözün yiyorsa tabiki ikisi bir arada okunur.neticede aof de evden okuoz.sınavlarına girioz tek.örgüne hiç bir engel teşkil etmez.ama cok zorlar zate aof başlı başına felaket bide üstüne örgün düşünemiom bile..

_ajan_

Yeni Üye
peki 2 tane acik ayni anda okunabilir mi ? iktisat ile isletme mesela ? yada baska bolumler ?

jojo

Yeni Üye
peki 2 tane acik ayni anda okunabilir mi ? iktisat ile isletme mesela ? yada baska bolumler ?
işte o kesinlikle olmuo.aof de bir tane böl.de okuyabilirsin ancak.hayrola ajan kardeş sen düşünüomuydun yoksa?hayır pek bi üzerinde durdunda 2 üniversty okumayı:) ya da merak ettiğin için mi soruyon?:D muhtemelen meraktan soruon demii yanılıyomuyum???:D:D çünkü sen aof de 4 yılı bi bitir bakalım gözün başka üni. isteyecek mi?

_ajan_

Yeni Üye
devletin isi belli olmaz alir mi alir :D

demek almiyorlar peki istedigimiz kadar dondurabiliyormuyuz mesela 4 -5 sene dondursak da sonra baslasak oluyor mu ?

jojo

Yeni Üye
devletin isi belli olmaz alir mi alir :D

demek almiyorlar peki istedigimiz kadar dondurabiliyormuyuz mesela 4 -5 sene dondursak da sonra baslasak oluyor mu ?
yok ya o kadar acımasız olmazlar:) tam net bilgiye sahip değilim bu konuda;ama sanırım limiti olmas..istediğin zamana kadar olmalı bence

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO