Bölüm Değiştirme

yetonyalix

Yeni Üye
arkadaşlar ben 4 yıllık aöf okuyorum işletme 3 sınıf a geçtim bu sene alttan dersim yok 2 yıllık diploma alabilirmiyim şimdi ve sonra 3 sınıftan başka bölüme yada aynı bölüme devam edip 4 yıllık diploma alabilirmiyim 2 diplomam olmuş olur yardımlarınızı bekliyorum tşk

Linsey

Özel Üye
arkadaşlar ben 4 yıllık aöf okuyorum işletme 3 sınıf a geçtim bu sene alttan dersim yok 2 yıllık diploma alabilirmiyim şimdi ve sonra 3 sınıftan başka bölüme yada aynı bölüme devam edip 4 yıllık diploma alabilirmiyim 2 diplomam olmuş olur yardımlarınızı bekliyorum tşk
Önlisans Diploması

İktisat ve işletme Fak. öğrencilerinden 1. ve 2. sınıf derslerinin tümünden başarılı olanlara, fakülteden kayıtlarını sildirmek şartıyla önlisans diploması alabilirler.

a) Önlisans diploması almak için;

· Sınav sonuç belgesi elinize ulaştıktan sonra AÖF Bürosuna kaydınızın silinerek, önlisans diploması istediğinizi belirten bir dilekçeniz ve kimlik kartınızla birlikte bizzat başvurmalısınız.

· Büroya başvurduktan 15 gün sonra başvurduğunuz bürodan bizzat kendiniz alabilirsiniz (Diplomanız başka birine verilmez)

· Öğretim gideri ve cari hizmet maliyetlerine öğrenci katkı payı 2.taksidini ödemeyen öğrencilere borçlarını ödemeden diploma verilmez.

b) Önlisans diploması almış öğrenci tekrar lisans tamamlamak isterse her yıl fakültelerce verilen ilanlardan belirtilen tarihlerde başvurup, başvurusu kabul edildiğinde 3.sınıfa kayıt yaptırarak öğretime devam edebilirler.

yetonyalix

Yeni Üye
Önlisans Diploması

İktisat ve işletme Fak. öğrencilerinden 1. ve 2. sınıf derslerinin tümünden başarılı olanlara, fakülteden kayıtlarını sildirmek şartıyla önlisans diploması alabilirler.

a) Önlisans diploması almak için;

· Sınav sonuç belgesi elinize ulaştıktan sonra AÖF Bürosuna kaydınızın silinerek, önlisans diploması istediğinizi belirten bir dilekçeniz ve kimlik kartınızla birlikte bizzat başvurmalısınız.

· Büroya başvurduktan 15 gün sonra başvurduğunuz bürodan bizzat kendiniz alabilirsiniz (Diplomanız başka birine verilmez)

· Öğretim gideri ve cari hizmet maliyetlerine öğrenci katkı payı 2.taksidini ödemeyen öğrencilere borçlarını ödemeden diploma verilmez.

b) Önlisans diploması almış öğrenci tekrar lisans tamamlamak isterse her yıl fakültelerce verilen ilanlardan belirtilen tarihlerde başvurup, başvurusu kabul edildiğinde 3.sınıfa kayıt yaptırarak öğretime devam edebilirler.
şu b maddesini anlamadım başvurusu kabul edildiğinde diyor kabul edilmeme gibi bi durum mu var yoksa :eek: açıklarsanız sevinirim....

Linsey

Özel Üye
Orda Öyle yazıyor ama kabul edilmeme durumu söz konusu değİlmiş.

yetonyalix

Yeni Üye
peki 2 yıllık diplomayı almak için kayıt siliniyor ya sorun olmaz mı ? 3 sınıftan başlarken , birde ben meslek lisesi mezunu felan diğilim kardeş onu da belirteyim ona göre

M

matmazel

Misafir
peki ben bu sene 1. sınıfı tekrar yapıcam 5 zayıfım var işletme zor bi bölüm ve bende bölümümü degiştirmek istiyorum acaba mümkün mü?lütfeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeennn cevap yazınnnnnnnnn lüüüüüüüüüüütfeeeeeeeeeeeeeeeeeennnnnnnnnn

Linsey

Özel Üye
peki ben bu sene 1. sınıfı tekrar yapıcam 5 zayıfım var işletme zor bi bölüm ve bende bölümümü degiştirmek istiyorum acaba mümkün mü?lütfeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeennn cevap yazınnnnnnnnn lüüüüüüüüüüütfeeeeeeeeeeeeeeeeeennnnnnnnnn

Açıköğretim fakültelerinde kayıtlı öğrenciler, her ne sebeple olursa olsun, fakülte bölüm ve programlar arasında yatay geçiş yapamazlar. Bu fakültelerinde okuyan öğrenciler, örgün yükseköğretime de geçiş yapamazlar. ;)

Ancak nasıl Olur , 2009da öss'ye girip, istediğiniz bölüme kayıt olabilirsiniz;)

hullya

Yeni Üye
ben işletme 2.sınıftayım 3.sınıfta ikdisata geçiş yapabilir miyim ? bilgilendirirseniz sevinirim..

hullya

Yeni Üye
Ben işletme 2.sınıftayım 3.sınıfta ikdisata geçiş yapabilir miyim ? bilgilendirirseniz sevinirim..

Linsey

Özel Üye
Açıköğretim fakültelerinde kayıtlı öğrenciler, her ne sebeple olursa olsun, fakülte bölüm ve programlar arasında yatay geçiş yapamazlar. Bu fakültelerinde okuyan öğrenciler, örgün yükseköğretime de geçiş yapamazlar. ;)

sufi

Yeni Üye
sağlık kurumlarında okuyorum bölümümü değiştirmek istiyorum nasıl olur acaba:mad:

sufi

Yeni Üye
dersler çok kafamı karıştırıyo nasıl çalışabilirim arkadaşlar sınava az kaldı:(

KING1981

Yeni Üye
önemli bölüm değiştirme hakkında=====merhabalar arkadaşlar ben aof halkla ilişkiler bölümü ve işletme bölümü mezunuyum. Birisinden duyduğuma göre ne kadar doğru bilmiyorum ama bölümümü değiştirebilirmiyim örneğin halkla ilişkiler diplomamı verip dışticaret alabilirmiyim eğer varsa şartları nedir.cevap verirseniz sevinirim

KING1981

Yeni Üye
Bölüm yada diploma değiştirme

önemli bölüm değiştirme hakkında=====merhabalar arkadaşlar ben aof halkla ilişkiler bölümü ve işletme bölümü mezunuyum. Birisinden duyduğuma göre ne kadar doğru bilmiyorum ama bölümümü değiştirebilirmiyim örneğin halkla ilişkiler diplomamı verip dışticaret alabilirmiyim eğer varsa şartları nedir.cevap verirseniz sevinirim

alperiscan

Yeni Üye
arkadalar ben uludağ üniversitesini 2 yıl işletme bitirip dikey geçişle 3. sınıfa aöf ye girdim. 3. sınıfa 2 kez üst üste kaldım. şimdi askerlik tecil hakkım olmuyormuş. peki ben işletme bölümünü değiştirirsem gidip büroya bildirsem tecil hakkı kazanırmıyım ve bürodan sorunsuz değiştirebilirmiyim. eğer değiştirirsem işletme okuyorum bunun dışında önereceğiniz işlemeye göre daha kolay bölüm hangisidir. cevaplarınızı merakla bekleyeceğim. teşekkürler

greenman26

Yeni Üye
neden halkla ilişkilerden memnun değilmisin

wake_up

Yeni Üye
Arkadaşlar lütfen soruma acil yanıt verin... 1. sorum işletme 1.sınıf öğrencisi olan bir arkadaşım var ve bu sene acılan yenı bolumlerden bırıne geçiş yapmak istiyor bu mumkun mu?
2.sorum ise bu yıl ıntıbak okudum 3.sınıfa başlayacağım nasipse peki ben bu yenı acılan bolumlerden herhangı bırıne geçiş yapabılıyor muyum? Bİlgisi olan çok acil cevap yazarsa mutlu olurum.Şimdiden teşekkürler...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO